www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
lak na kola
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2008 20:54

Zdravim.
Koukal sem na lity kola co ma 3 roky a objevyly se mi na nich bily skvrny jako by byly kitovany a strikany. A tak sem se chtel zeptat ja to dat nejlepe dohromady asi se to bude muset zmova zakitovat a striknout. diky

Re: lak na kola
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 07:31

už se to tu řešilo ... v případě většího poškození opískovat. jinak vykytovat, přebrousit a ideální je prášková barva tzv. komaxit, koukni se kde ho dělají u tebe nejblíže a oni ti už řeknou jak se má kolo předpřipravit. další cesta je plnič, sprej na hliníkové disky od motipu a bezbarvý lak , ale cenově nic moc neušetříš.

Re: lak na kola
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 12:48

Diky za odpoved. na kazdem kole mam 2-6 skvrn do velikosti tak 1cm. Bude stacit kdyz bych vykytoval a striknul jenom ty skvrny nebo bede lepsí cely kolo. A ten tmel na kola je nejakej specialni na hlinikova kola nebo staci normalni??

Re: lak na kola
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 13:02

pokud chceš skvrnité kolo pak stačí stříknout jen ty skvrny :-) jinak by asi byl lepší celolak a nebo ten komaxit. tmel stačí obyčejný karosářský dvousložkový.

Re: lak na kola
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 17:04

to by asi nevypadalo nejlipsmiling smiley Jeste bych se teda zeptal jak se to teda cely dela?? musim obrousit cely kolo pak vytmelit, plnic a nakolec barva a lak... A co je ten komazit? hledal sem ho na netu a nemoh sem to nikde najit. A jeste par fotek co s tim mam. sou to ty fleky

Přílohy: Obraz033.jpg (139.4KB)   Obraz030.jpg (261.3KB)  
Re: lak na kola
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 19:26

Komaxit = prášková lakovna. To bys už mohl v tvé blízkosti najít. Lakují tam plecháče, různé malé i větší konstrukce, držáky apod.
Jinak já bych se na to vys..., kvůli takové trošce si dělat starosti.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: lak na kola
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 19:49

Jsem lakýrník na práškové lakovně a lakujeme i do ciziny a tak vím,že není prášková barva jako prášková barva. Jsou barvy interiérové a exteriérové. V případě disků kol použít určitě exteriérovou. Hodně práškových lakoven používá pouze interiérové barvy,lakují radiátory,kotle ústředního topení,šatní skříňky a p. Takže,nač by používali drahou exteriérovou barvu.
Mimochodem-kOMAXIT je pouze jeden typ barvy,tak jako všechno pivo není Gambrinus.

Re: lak na kola
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 20:45

a na kolik by to tak vyslo? abych za te nedal mailant

Re: lak na kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 12:57

No, já když jsem si to nechal dělat, tak jsem tam dovalil jen 4 zutá ALU kola s vyndanýma všema závažíma a plast. krytkama - borci je chemicky odlakovali a nějak speciálně na jemno otryskali (měl jsem je dost ohnilé) a nastříkali práškovu barvou na to určenou...za týden bylo vše sakumprdum hotové a jedno kolo mě stálo 850,- bez DPH (účet jsem nechtěl, takže 850,- do kapsy za kolo)...pak jsem si ale říkal, že jsem vůl a za 4tis. jsem si mohl koupit kolečka jak nová(úplně stejný design)...nevím, jestli jsem udělal dobře...Ono vůbec, když si vezmu, kolik do Kadíka sypu peněz, tak nevím, jestli se radši nevyplatí střádat do prasete a auto dojezdit a pak si za našetřený korunky koupit něci lepšího a novějšího...

Re: lak na kola
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2008 20:00

cusky tak sem se konecne pustil do tech kol a ted mam takyvy mensi problem mozna je to spis blbost ale chci se zeptat jaky odmastovadlo je nejlepsi. Domam mam Arvu oplachovou tak jestli to staci nebo sou nejyk lepsi produkty na trhu diky

Re: lak na kola
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2008 06:13

arva je na motory smiling bouncing smiley před lakem musíš použít buď speciální odmašťovač pro lakýrníky a nebo v případě nouze technický benzín nebo aceton

Re: lak na kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2008 17:13

A nebo třeba ředidlo C6000...určitě ale ne S6006 - ten neodmašťuje, pak můžeš perchloretylen, propylalkohol, benzín, aceton, toluen, xylen apod. ....Arvu tam ale necpi, jak říkal vrabismiling bouncing smiley, tím si fakt nepomůžeš...

Re: lak na kola
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2008 18:30

Veškerá profiodmašťovadla na lakování mají jako hlavní složku technický benzín a líh. Takže nejdřív to umyj technickým benzínem a potom technickým lihem,obojí koupíš v drogerii. Benzín rozpouští většinu organických mastnot(pozor-sám je mastný),líh odmastí zbytek-i ten benzín.

Re: lak na kola
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2008 16:50

Doporučuju ANTISIL od BODY. (Určitě to dělaj i jiný firmy co dělaj barvy a plniče.) Zabrání to silikonovým očím - SILIKON nic jinýho neodstraní!

Přílohy: sil oka.jpg (5.1KB)  
Re: lak na kola
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2008 18:59

Silikon je opravdu problém,na to máme v práci úplně speciální odmašťovadla.

Re: lak na kola
Autor: LaďaX16XEL (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2008 05:43

Silikonové oči to je peklo. Na odmašťování používám isopropylalkohol. Je super. Vždycky jsem byl z výsledkem spokojený.

Opel Astra Forever!

Re: lak na kola
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 20:50

cus tak sem to dneska strikal kola sprejem a ta barva mi na 1 miste udelala takovou mapu. Da se to nejak odstranit?? Nebo zase delat cely kolo?? diky

Re: lak na kola
Autor: spider (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2008 21:47

Komaxit nedoporučuju!!! Nechal sem si stříknout kola prášk.barvou a při vypalování tý barvy vyšel na povrch vzduch z pór a mám škaredý kola.Vypadaj jako když má puberťák uhry:-(

Re: lak na kola
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 15:55

vráť to firme nech to opravia na vlastné náklady

Re: lak na kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 21:40

to spider:
Souhlasím!!! Pokud tě na to neupozornili před tím (jakože jsou kola v žalostném stavu) je to závažný důvod k reklamaci - příp. výrazné slevě!!!
Jde ale taky o to, jestli ti kola řádně připravili po lak. Jestli jsi je doma ošmrdlal šmirglem a dal je do práškový lakovny jenom nastříkat, jsou v tom nevinně - tohle je tvoje blbostthumbs up!
Jestli si to ovšem nechali zaplatit a nějak to pokazili, určitě reklamujhot smiley!!!!!!

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **    **   ******   **       
 **     **  **     **   **  **   **    **  **       
 **     **  **           ****    **        **       
 *********  ********      **     **        **       
 **     **  **     **     **     **        **       
 **     **  **     **     **     **    **  **       
 **     **   *******      **      ******   ******** 
Powered by Phorum.