www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
sedadla
Autor: honza gsi (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 17:58

ahj prosím vás nevíte někdo jestli jdou sedadla s vectry A do kadeta GSI?diky

Re: sedadla
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 11:56

Myslím že ano. Rozlomilo se mi kdysi na kadetu sedadlo u řidiče, tak jsem kupoval na vrakovišti. Tvrdili mi, že to, co jsem si našel na hromadě je z Vectry A. Akorát to mělo kolečko od opěradla na druhé straně.
Tak jsme tam dali z té Vectry od spolujezdce a přešroubovali jsme sedák na spodek z původního sedadla od kadeta (je to tuším na 4 šrouby).
Byl to teda obyčejnej kadet se standardníma sedačkama. Pokud máš nějaké sportovní sedačky, tak nevím, jestli by to šlo takhle divoce kombinovat...
Dalo by se to vyřešit tak, že bys koupil z Vectry obě přední a vzájemně jim přehodil spodky nebo se smířil s kolečky na druhé straně.

Re: sedadla
Autor: honza gsi (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 13:58

super diky za radu

Re: sedadla
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 10:40

Máte někdo zkušenost se sedačkami z Omegy B 2.5V6 do kadetta? A jaká tam je cca cena? Mám možnost ale potřebuju vědět, jak moc bych se s tím musel dupat. Nechce se mi kupovat zase nějaké nepohodlné lavice a u řidiče se mi posral úchyt pásu tak musím sehnat jiné sedačky do předku... rád bych tak do 1000 peněz. Jestli tam pásnou i z jiných značek - Fordů,... nevim... Z Omegy B by šly ???

Edit: Prodejce řek ať nahodím cenu - asi textilní, nepotrhané manuální, elektricky výškově nastavitelné, víc nepsal... Tak nevim cenu. Hledal jsem a nenašel..



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kubi (15.04.2008 10:41)

Re: sedadla
Autor: burak (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2008 17:59

Mám Astru f combi r.98, chtěl bych dát dozadu tři tříbodové pásy, máte s tím někdo nějaké zkušenosti

Re: sedadla
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2008 19:24

burak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám Astru f combi r.98, chtěl bych dát dozadu tři
> tříbodové pásy, máte s tím někdo nějaké zkušenosti


Nelze, chybí třetí kotevní úchyt.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (20.05.2008 19:24)

Re: sedadla
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2008 20:34

Tribodovy pasy do kombajnu a jeste dozadu?? Co je to za nesmysl?? grinning smileygrinning smileygrinning smileythe finger smileythe finger smileythe finger smiley

Re: sedadla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2010 17:25

Cus.

Poprosil bych o radu jde dát sedadla z Astry G caravan do Astry F caravan?? Popřípadě pokud s tím má někdo zkušenosti? jak to vypadá kolik je vzadu místa atd...

Zadek mám bez opěrek a už fakt něco pamatujou, nehledě na ulámané kotvy opěrek :-( a měl bych možnost koupit levně sedadla s Gčka

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: sedadla
Autor: chocholousek (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2010 08:07

Dobrý den.

Pasují sedačky s Astry F 4 dvéř do Astry F Caravan?? myslím si že na roku výroby a motorizaci nezáleží.. Jde mo jen o zadní sedačky. děkuji

Re: sedadla
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2010 12:35

Vzájemně kompatibilní přední sedadla: Kadett, Astra F, Vectra A, Calibra. Mezi nima to jde měnit jak chcete.

Ostatní nevím. Mě by např. zajímalo zda jde do Astra F dát sedáky z Astra G a nebo Vectra B. Neví někdo?

Re: sedadla
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2010 21:41

Zadní sedadla z Kadetta rozhodně napasují do Astry F a opačne, bez výměny držáků. A zadní sedadla z Combi jsou širší než s Hatchbacku, takže to nelze zaměnit.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: sedadla
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2010 09:34

psal sem o PŘEDNÍCH ;-)
zadní sem nezmínil.

Já mám Astru F se standartním interiérem. Sedáky jsou fajn ale jen na cestu do cca 100km. Potom už začínám cítit záda a při 150km je to pro mě už bez vystoupení celkem utrpení. Po cestě 300km už je to zralé na Ibalgin :-/ Měl sem VeBe se sedáky z verze Sport a přesně ty by mě maximálně vyhovovaly. Jen nevím zda tam půjdou.

Re: sedadla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2010 10:43

zadí sedadla na astru F pasují všechny jak kombi tak sedan.. vyzkoušeno

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: sedadla
Autor: PxVxL (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2011 18:10

Prosím o radu týkající se poškozeného mechanismu polohování zádové opěry u sedadla řidiče (Astra F Caravan, rv. 1996).
U plastového dílu označeného na obrázku jako "B" je část odlomená, záda sedadla nedržela na této straně nastavenou polohu. Zkusím díl sehnat v Opelu, ale není mi moc jasné, jak sestavit všechny komponenty tak, aby to fungovalo ;o)
Hlavně mi jde o pružinu "F" a dva kovové díly "C" a "D". Pomohla by mi fotka, nebo schematický nákres.
Díky za jakékoli info.

Opel Astra F Caravan, X16SZR, 1996

Přílohy: 140520112839.jpg (107.6KB)   140520112844.jpg (57.3KB)   140520112841.jpg (78.2KB)  
Re: sedadla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2011 20:12

Nevím ale není jednodužší, lacinější a taky nervově lepší si sehnat druhé sedadlo na vraku? Pochybuju, že tohle u opla seženeš...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: sedadla
Autor: PxVxL (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2011 20:59

Díky za radu, asi bude opravdu snazší vyměnit celé sedadlo. Chtěl jsem se původně vyhnout demontáži sedadla a hlavně manipulaci s předpínačem pásů.
Vyfotil jsem tělo předpínače, lze podle něj poznat, zda se jedná o pyropatronu, nebo je tam pružina? Nevím jestli jsem dobře pochopil zveřejněné návody: pokud je to typ s pružinou, je třeba jej zajistit pojistnou vidlicí. Pokud je to pyropatrona, tak nic nezajišťuju, stačí pouze odpojit baterku a nemlátit s tím válečkem o zem?

Přílohy: 140520112840.jpg (84.9KB)  
Re: sedadla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2011 03:17

pyropatronu taky musíš zajistit! na jejim konci je pro to zvláštní umělohmotný zajišťovací kolík který se strčí dle návodu na patroně do mezery v těle patrony.

to co jsi vyfotil je pružina - pyropatrona je na druhé straně vlevo.

na obrázku vidíš zajištěnou patronu tím červeným kolíkem. Když je odjištěná je zajišťovací kolík upevněný na konci patrony vpravo.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (16.05.2011 03:23)

Přílohy: IMG_1436.jpg (192.1KB)  
Re: sedadla
Autor: PxVxL (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2011 20:16

Sedadlo je vyměněné, koupil jsem na vrakovišti za pár stovek jiné, bylo sice od spolujezdce, ale posadil jsem ho na původní pojezdy a vše funguje jak má. Práce na cca 30 minut.
Díky za rady smiling smiley

Opel Astra F Caravan, X16SZR, 1996



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil PxVxL (30.05.2011 20:16)

Re: sedadla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2011 06:56

Jen ovládání pojezdu a opěradla máš na opačné straně... Ale zase není prosezené co :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: sedadla
Autor: PxVxL (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2011 07:10

Přesně tak, sedadlo není prosezené, na ovládání sklonu opěradla na opačné straně se dá zvyknout smiling smiley
Ovládání pojezdu zůstalo stejné, protože jsem na nové sedadlo namontoval původní pojezdy s nastavitelnou výškou sedadla. Takže maximální spokojenost smiling smiley

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   **      **  **    ** 
 ***   ***  **     **  **     **  **  **  **   **  **  
 **** ****  **     **  **     **  **  **  **    ****   
 ** *** **  **     **  ********   **  **  **     **    
 **     **   **   **   **         **  **  **     **    
 **     **    ** **    **         **  **  **     **    
 **     **     ***     **          ***  ***      **    
Powered by Phorum.