www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
plynova vzpera sedan
Autor: Tomialas (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 17:11

Cao..

pls. help smiling smiley

dival jsem se snad vsude na netu..a potrebuju nekde sehnat plynovou vzperu na Opel astra F (99) sedan- nevíte o necem nebo o nejaky alternative, duvod? kdyz otevru kufr tak to skoro vymlavi okno jak se to zvyhne to viko..a boucha to o auto!! Nekdy jsem nasel nahodou na netu vyrobce vzper na miru, ale jako naschval ho taky nemuzu najit..

Diky vsem za pomoc
Opel peace forever smiling smiley

Re: plynova vzpera sedan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 17:22

Jen si něco upřesním, spíše pro svou informaci. Astra tam má plynové vzpěry? Ptám se protože mám Vectru sedan a ta má na každé straně pružinu, několik děr pro možnost úpravy jejich předpětí a dorazové gumy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: plynova vzpera sedan
Autor: Tomialas (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 17:59

No jasny ma tam pruziny, ale to jsem prave psal jestli by se ty pruziny nedaly nahradil plynovyma vzperami..nejaky zpusob jak to vykoumat urcite je..treba dneska jsem videl sedana daewo a ten to tam mel..vis co proste ty pruzny vyhodit a dat tam "nejak" ty vzpery..

Re: plynova vzpera sedan
Autor: comda (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2010 21:10

Může plynová vzpěra v mrazu udělat to že nebude fungovat z ničeho nic,ale pak v teple zase bude fungovat?
Teď se mi to stalo o tomto mrazivém víkendu na Zafiře.
Dík za názory

Domča alias Čomda

Re: plynova vzpera sedan
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2010 21:12

Jojo, ja si taky v zime drzim predni haubnu hlavou grinning smiley

Re: plynova vzpera sedan
Autor: comda (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2010 21:22

No jo přední haubnu otevřeš jednou za měsíc,ale s takovou já si rozbyju hlavu na tom mojim kufru...a to tam teda sám třeba nedám kočárek nebo nákup...

Re: plynova vzpera sedan
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2010 21:29

Jo jasne, ja to chapu, jen jsem chtel rict, ze pokud uz ty vzpery maji neco za sebou, tak je s nima problem hlavne v zime. Tak ze Tvuj problem je naprosto normalni smiling smiley

Bud koupit nove, nebo je nechat zrepasovat treba tady :
[www.gorcak.cz]

Re: plynova vzpera sedan
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2010 22:37

Standa:
Gorčák to už zabalil - má to napsaný i na svý stránce...

Osobně bych si spíš koupil nový - někdy je po smrti jenom jedna a stačí vyměnit jenom jednu...

Re: plynova vzpera sedan
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2010 22:50

Aha, tak to se omlouvam.

Re: plynova vzpera sedan
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2010 03:56

Na kombika pasují s Favorita - mají sice trošku delší zdvih ale to je jen lepší. a hlavně o dost levnější!!! Mám je tam už třetí zimu a drží.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **     **  **      **  **    ** 
 ***   **     **     **     **  **  **  **   **  **  
 ****  **     **     **     **  **  **  **    ****   
 ** ** **     **     **     **  **  **  **     **    
 **  ****     **      **   **   **  **  **     **    
 **   ***     **       ** **    **  **  **     **    
 **    **     **        ***      ***  ***      **    
Powered by Phorum.