www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Brusná pasta na lak
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 06:44

Ahoj. Mám jednu prosbičku. O víkendu jsem natříkal pistolí spoilery, ale protože jsem to musel nechat zaschnout venky, udělala se mi na tom taková jemná krupička. Zajímalo by mě tedy, jestli máte někdo zkušenost s nějakou dobrou brusnou pastou, která to aspoň trošku vyhladí, ale nepoškrábe. Nechci na to patlat nic s voskem atd., protože to budu stříkat ještě bezbarv. lakem. Prosím pomozte mi :-( Děkuju za cokoli...

Re: Brusná pasta na lak
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 07:05

Smirkovy papir pod vodu, zrnitost cca 320 na strhnuti krupicky a potom nejakou 1500 pod vodu do hladka.
V kazdym pripade se muze stat, ze se zacne vrchni lak loupat, protoze lak se vzdycky strika na ne zcela vytvrdlou barvu.

Re: Brusná pasta na lak
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 08:37

Aaaa, ahoj Stáňo. Děkuju za odpověď, i když takováhle zrovna moc nepotěší... Chtěl jsem to nastříkat rovnou tím lakem, ael jelikož na tom byly ty hrudky, chtěl jsem to nejdřív nechat zaschnout, vybrousit a vyleštit a až potom tam dát ten lak... :-( Takže to tak vypadá, že to vyleštim a nechám to bez bezbarv. laku :-( Jaký je Tvůj názor???

Re: Brusná pasta na lak
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 09:05

Asi bych to prebrousil a striknul znova barvou a potom pres to lak.
Otazka je co to je za barvu, jestli je to prelak, tak tam lak musi, resp. mel by.
Novejsi barvy vetsinou prelak jsou. Stary akrilaty nebyly.

Re: Brusná pasta na lak
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 10:11

No je to nová barva, ale abych řekl pravdu, jen jsem došel do lakovny, aby mi tam namýchali nějakou barvu na auto, tak to udělaly... :-) Co myslíš tím prelak??? Zkusím to zjistit...

Re: Brusná pasta na lak
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 10:12

Prelak je barva ktera se prelakovava lakem, ale neni to metaliza.

Re: Brusná pasta na lak
Autor: pórek (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2008 15:35

lidi rád bych použil na renovaci laku toto :
[www.auto-samolepky.cz]
máte s tím někdo zkušenosti ?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******    **    **   ******    ********  
 ***   ***  **    **    **  **   **    **   **     ** 
 **** ****  **           ****    **         **     ** 
 ** *** **  **   ****     **     **   ****  ********  
 **     **  **    **      **     **    **   **        
 **     **  **    **      **     **    **   **        
 **     **   ******       **      ******    **        
Powered by Phorum.