www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
totalni oprava karoserie
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2008 12:57

Predpokladam, ze vetsina z Vas se orientuje v cenach oprav, tak Vas poprosim o radu.
Mam Astru Caravan, rv93. Ty leta uz jsou na ni celkem videt a tak sem se rozhodl pro totalni opravu plechu. Kamos mi dohodil typka, co to dela (fakt to neni sranda sehnat nekoho kdo to udela...). Dneska na to kouknul a rekl, ze potrebuju novou kapotu, novy 5. dvere, oba zadni lemy a kus blatniku u nadrze. Vsechno komplet do laku, prace a tak. Rekl, ze za 15 litru to bude udelany do TOP stavu.
Je to dobra cena nebo je to zbytecne moc? Fakt se v tomhle neorientuju, tak prosim poradte.
P.S. Trochu mimo, ale kolik stojej predni brzdy? Myslim kotouce a desticky. Mam motor C16SE. Asi bych to rovnou nechal udelat takysmiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil rosie (16.06.2008 12:58)

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2008 13:09

Zrovna jsem dodelal Kadetta, komplet odstrojenej, vyrezany vsechny zrezly mista a navareny novy casti.
Muzu rict, ze na prvni pohled to auto vypadalo v hodne dobrym stavu, ale v okamziku kdy se do toho rejplo, vylezla spousta dalsich veci, ktery nejsou pod barvou videt, jako jsou nosniky a vnitrky podlah.
Osobne priznavam, ze uz bych do tyhle akce nikdy nesel a rozhodne ne za nejakejch usmudlanejch 15 tisic.
Jen material prisel minimalne na 5-6 tisic a to sem mel na dily relativne velky slevy.
Nejhorsi je na tom ta prace, hodne spinava a zdlouhava. A pokud to ma jit jeste ke vsemu do laku, tak to uz je opravdu beh na dlouho trat.

Sice Tvoje Astra na tom nebude tak jako muj Kadett, ale pokud Te nekdo rekne, ze budes mit karoserii v TOP stavu, je to blbost. Zvlast kdyz to ten dotycnej nedela pro sebe. Je spousta mist na ktery se vyprdne, protoze nejsou videt, ale hnit to tam bude porad.

No kazdopadne 15 tisic je smesne nizka cena na to co Te nasliboval. Pokud opravdu splni co rika, tak do toho klidne jdi.

Ohledne brzd se podivej se na eshopy:

[www]
[www.elit.cz]
[katalog.mjauto.cz]

Re: totalni oprava karoserie
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2008 17:18

No po pravde, kdyz sem videl jeho predchozi opravu kamosovy 306ky, tak sem dost cumel. Predtim to bylo dost hrozny obouchany auto, na kterym bylo videt, ze ma najeto poctivejch 200.000km. Kdyz sme ho dneska vyzvedavali prave u tohodle typka, vypadala 306ka fakt jak nova. Zadny bouchnuti, zadnej rez. Proste parada. Tim, ze je to pres znamyho, cena prace nebude nikterak vysoka, takze vetsina ty castky bude material.
No snad to dopadne dobre, uz sem kejvnul...

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2008 17:23

Tak drzim palce smiling smiley

Re: totalni oprava karoserie
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2008 20:13

Já bych se Standy taky rád optal...
Budu měnit na kadett 1.8gsi zadní lemy + zadní kapsy a vyvařit pro jistotu úchyty předních ramen dokud je čas.
Kolik by tak měla být cena za ty úchyty a za zadní lemy? Jde mi tak cca o práci, materíal si seženu sám s dost vysokou slevou a stříknu si je taky sám...
Díky jarda

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2008 20:59

Zadni kapsy a lemy neni zas tak moc prace. Samozrejme je potreba udelat znova i vnitrni lem, kterej bude taky uhnilej, ale to se da celkem snadno.
Predni ramena sice z venku nevypadaji vubec jako problem, dokud se nepodivas z druhy strany, coz obnasi vyriznout vnitrni podlahu. Uvnitr v mezipodlaze se drzi nejvic vlhkosti a rezne to vsechno zevnitr smerem ven, vcetne hlavnich nosniku.
Ted tu nemam fotky, ale zitra sem neco hodim abys mel predstavu jak uvnitr vypadaji zvenku netknuty uchyty ramen.

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2008 06:32

Prikladam par fotek a upozornuji, ze zvenku skutecne podlaha vypadala jako nova, az na jednu dirku o prumeru cca 2cm.

Přílohy: podlaha1.jpg (272.9KB)   podlaha2.jpg (270.4KB)   podlaha3.jpg (258.5KB)  
Re: totalni oprava karoserie
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2008 09:30

Ahoj!
Díky za info! Právě toho se bojím, že to bude zevnitř vypadat dost obdobně, ne li hůř jak na tvých fotkách. A vzhledem k tomu, že Kadíka mám jako autí, který si chci ještě pár let nechat, nerad bych někde na přejezdu nechal přední rameno sad smiley... Zajímalo by mě, kolik je tak přibližná reálná cena, kterou bych měl za podobnou repasi předku a těch lemů dát. Já si na plechařinu netroufám, jednou jsem měnil na Škodovce 120 prahy a dělal jsem to 14 dnů a už jsme myslel, že to nikdy nedodělám eye popping smiley...navíc doma mám jen elektriku a takovej mrzáckej autogen, ale na PB+O2, takže žádná sláva...
Nebo Stando myslíš, že spíš mám dojezdit to, co mám, paníze za podobný opravy radši naházet do prasátka a až přijde čas, pořídit něco novějšího confused smiley?
Díky Jarda

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2008 10:55

No podivej se na to takhle, pokud mas Kadetta jako srdecni zalezitost, urcite si ho dej dohromady, uz je nas malo smiling smiley
Lemy s kapsama bys mel v pohode do 2000kc poridit (myslim praci), ta podlaha je tezko rict. Netroufam si odhadovat kolik by si za to moh kdo rict. Je to opravdu dost prace a hlavne je potreba to udelat poradne, tzn zbavit zrezlyho plechu, orezly obrousit, na to odrezovac minimalne 2x, zakladovka minimalne 2x a prostor mezipodlahy dukladne vystrikat. mezi kazdym ukonem patricne dlouho pockat a vse zaschne jak ma, to dela taky hodne, protoze pokud treba na mokrej odrezovac natres zakladovku je to spatne atd.

Re: totalni oprava karoserie
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2008 12:16

Nj...toho sem se bál...z toho asi vyplývá, že když si to neudělám sám, tak to asi někdo ztěží udělá pořádně...Proč ty kadetty musejí tak hnít sad smiley...
Jinak asi aktuální a pravdivý stav ramen resp. jejich úchytů asi nezjistím jinka, než když říznu do vrchní podlahy, co? Právě zespodu ještě není ani dirka a i metodě se šroubovákem odolala podlaha bez jediného průniku. Tak právě nevim, jestli akorát zbytečně neplaším. Brouka do hlavy mi nasadil technik na STK, který řikla, že uz mi tam začíná kadettí nemoc, že si to mám preventivně nechat udělat, abych o to auto nepřišel, že je ještě docela pěkný...
Tak nevím confused smileyconfused smileyconfused smiley

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 17:01

Standa: Jak si řešil geometrii?

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 19:45

Jak bych mel resit geometrii?
Srovnal jsem to nahrubo doma a zajel na STK.

Re: totalni oprava karoserie
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 16:22

Tak je hotovo... teda uz je to asi tyden, ale nejak sem to rozdejchaval...
Nechal sem tam 20.600Kc a uz druhy den sem zjistil, jak moc me natahnul. Zadni dvere me u nej celkem vysly na 6500,- a to jsou lehce bouchly. Ja bych je bejval sehnal na vrakaci za 2500 rovnou v barve, nebourany a fakt krasnysad smiley No jinak sem auto prebiral spinavy od barvy a bez ostrikovacu, protoze udajne nesli vyndat. Sam se presvedcil, ze to urcite byla pouze lenost, ale ted uz je to jedno.
Jinak kapota, prahy, lemy a blatniky vcetne mista kolem nadrze jsou paradni. Celkove ted Astra vypada velice dobresmiling smiley Musel jsem na ni sice asi 3 dny makat, ale vysledek stoji za to. Uz vim, ze je lepsi udelat si to sam, ale jednou rukou bych to asi nezmakl. Ted uz jenom zbyva nastrikat spodek a bude to fakt vsechnosmiling smiley

Re: totalni oprava karoserie
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2008 07:02

Ahoj, taky mám podlahu zvednku krásnou myslíte že když obstojí v razantí šroubovákový zkoušce že to nemusim dál zkoumat ? Nechce se mi vevnitř totiž žezat a svářet tu vnitřní podlahu . dky za názorsmiling smiley

Re: totalni oprava karoserie
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 08:42

Ahojte, prosím o radu, chystam sa vyvárať môj kadett GSi, neviem ktorý diel mám kúpiť na opravu toho čo je v prílohe, ak by ste mi mohli pomôct a majú to napríklad na mjauto.cz v katalogu tak bud kat. číslo mi napísať alebo aspoň názov dielu, diky moc

Přílohy: (287.9KB)   (207KB)   (180.5KB)  
Re: totalni oprava karoserie
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 09:06

leader91: myslím, že na tyhle části výlisky nekoupíš (nikde jsem je neviděl) a budeš muset inprovizovat s obyčejným plechem.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: totalni oprava karoserie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 09:22

Jak pise m.artty, tyhle veci jsou nesehnatelny. Vyrezej to na cistej plech, sezen plech o tloustce cca 1,5 az 2mm a vyvar to jak to pujde.

Re: totalni oprava karoserie
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 17:31

Opel r.v.96 prahy,podlaha,zadni lemy vnitrni vnejsi,sedla zad.pruzin,plech kolem hrdla nadrze,dvere kufru,spodky prednich dveri,to vse vyvarene!koupene predni blatniky a kapota prace vlastni za dily cca 11tis.+ celolak35tis.Pry se tomu rika laska...

Přílohy: Obraz109.jpg (139.6KB)   Obraz100.jpg (155.5KB)   Obraz101.jpg (156.8KB)  
Re: totalni oprava karoserie
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2009 19:01

Alex frajer!!! klobouk dolů! Hlavně ať ti vydrží co nejdéle thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: totalni oprava karoserie
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2009 19:23

Co myslis? Ta oprava nebo nadseni?!smiling smiley

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********    ******   **     ** 
 ***   ***  **     **  **     **  **    **  ***   *** 
 **** ****  **     **  **     **  **        **** **** 
 ** *** **  ********   ********   **        ** *** ** 
 **     **  **         **         **        **     ** 
 **     **  **         **         **    **  **     ** 
 **     **  **         **          ******   **     ** 
Powered by Phorum.