www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: vlk (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2008 14:19

Potrebuju poradit kudy vede a jak nejjednodušeji ji vyměnit. Praskla mi a do kufru mi natekl asi litr kapaliny. Díky

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2008 20:59

Vede od nadrzky do vnitrku auta, Ackovym sloupek nade dvere, pod strechou ve vyztuze a vrapovanou hadici do 5tych dveri.

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: vlk (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2008 18:17

Díky, snad se s ti nějak poperu. Kadetta mam chvíly a trvalo mi dost dlouho než se mi podařilo ji najít. Nechce se mi rozebírat strop, páč ani nevim jak je přichycenej ke střeše. Doufám že to půjde tak že spojím starou s nouvou a jen to protáhnu přez střechu a sloupek, Jinak jsem v pr.....

Ještě nevím jak se sundavá ostřikovač z dveří kufru. Jde to nějak vyháknout, nebo jak?
Děkuji za rady

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2008 19:49

Strop se sundava jednoduse. Sundas tesnici gumy kolem dveri, odsroubujes madla a stinitka, popripade ramecek kolem sibru a strop na Tebe vypadne..
Pod ostrikovac strc opatrne sroubovak pokud nemas z druhy strany diru, je tam jen nacvaklej.

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2008 18:26

Jenom příspěvek k tématu, mě hadička praskla taky v ohybu u zadních dveří...
zkoušel jsem jí napojit kusem nový a chvíli to i šlo, ale pak to vždycky ve spojce vyplivne jednu hadičku(na stažení hadicovou spojkou tam není dost místa...
Doporučuju to spíš vyměnit celý...taky se na to chystám eye rolling smiley

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2008 19:13

no a keď to sú gumené hadičky tak by sa nedalo tak že nasunúť na seba ako hovoríš a torom to teplovzdušnou pištolou alebo inak proste zlepiť? no len tak spojiť to určite nepomôže veď tam je celkom pekný tlak keď som držal koniec hadičky v ruke a zapol som ostrekovanie tak to striekalo na 4metre

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: vlk (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2008 08:19

to jsem byl taky překvapenej jak to stříká a jakým proudem. Z kufru jsem měl bazén. Vyměním jí celou, napojovat to nemá ani smysl. Navíc je po těch dvaceti letech tvrdá jak kámen. Nic to nevydrží :-) Díky za rady

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2008 15:59

Já to zkoušel lepit od vteřiňáku, přes chemopren po silikon a epoxid, vše vydrželo max. dva týdny. Zkoušel jsem to napojit přes měděnou trubiču a tu tam zalepit, taky nic..holt to asi chce vyměnit...
Neuděláš nic smileys with beer...až to budeš dělat, pošli pak nějaký postřehy, jaká onanie mě čeká, díky jarda...

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: vlk (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2008 17:31

Postřehy ti určitě pošlu, ale chystám se na to až tak za týden, možná později. Onanie to bude určitě, ani se mi do toho po pravdě nechce, ale zase by byla škoda aby nefungoval.
Jinak přeju příjemný dovolený a prázdniny.
Díky

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2008 18:02

Taky mi hadička praskla a předminulé léto jsem ji musel na dovolené rychle opravit. Narval jsem tam brčko od Jupíka (s tím husím krkem) a čekal jsem kdy mě donutí ji vyměnit. Čekám doteď :-))

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 16:53

Já to po 2 vystřelení stáhnnul nejmenší šroubovací svorkou na hadice a je klid.

Re: Hadička k ostřikovači zadního okna Kadett
Autor: vlk (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 10:26

Tak jsem ji včera vyměnil. Musim říct že to onanie byla! Víckrát už to dělat nebudu. Nejdříve jsem zkusil protáhnout novou napojenou na starou , To nešlo. Tak jsem sundal strop a zkusil jen přední sloupek. A na něm jsem se zasekl. někde se mi to tam kouslo a nešlo to ani jedním směrem. Nevím jak je to přesně řešený, páč je tam málo světla a blbě vidět, když se kouká od pedálů. Musel jsem nakonec tu starou na koncích ustřihnout a novou protáhnout pomocí lanka na přehazovačku podél kabelu co vede k anténě. jak říkám, bylo to sebemrskačství, ale po dvou hodinách, odřenýho čela a rokou se mi to povedlo :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   ******    *******    *******  
 **     **   **   **   **    **  **     **  **     ** 
 **     **    ** **    **        **     **         ** 
 **     **     ***     **         ********   *******  
 **     **    ** **    **               **         ** 
 **     **   **   **   **    **  **     **  **     ** 
 ********   **     **   ******    *******    *******  
Powered by Phorum.