www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
výměna přístrojovky
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 19:17

čau kluci.. potřebuju v Astře F vyměnit přístrojovku.. je stejná, až na to, že je do 240km/h a já mám do 220km/h.. můžu to přehodit? nebo to bude dělat paseku?? Díky..

Re: výměna přístrojovky
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 19:30

Důležitý je koeficient palubovky: něco jako W=1102. Pokud je stejný na obou palubkách budou ukazovat stejně. Najdeš ho v levém rohu tachometru.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: výměna přístrojovky
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 19:31

jj, díky moc za radu!

Re: výměna přístrojovky
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 20:12

mal by som otázku, existuje nejaký prevodník, tabuľka, vzorec na prepočítanie rýchlosti podľa toho čísla W? v aute mám tacho s W=1105, ale mám ďalšiu prístrojovku s W=1125, zaujímalo by ma aký je rozdiel medzi nimi, keďže tá s W=1125 nemá otáčkomer tak podľa otáčok to zmerať neviem, ďakujem za všetky rady

Re: výměna přístrojovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2008 22:11

Pokud se nepletu, W je počet otáček na 1km.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: výměna přístrojovky
Autor: Robinson Crusoe (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 05:00

Dobrý den jde vymenit deska bez otackomeru na tu s otackami?? napiste prosim.


Nebo zkontaktujte na mejlu dekuji

Re: výměna přístrojovky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 06:08

Kdyby jsi vyvynul trochu své vlastní iniciatyvy, tak by jsi věděl že máš nejdřív HLEDAT a pak se teprve ptát! Je tady toho tolik že fakt nechápu takový dotaz! A za další : No na traktoře to co vím já nejde! Co udat na čem to chceš měnit!

Stando budeš muset asi dělat reklamní vyskakujíci bannner na odkliknutí s tím co je červeně napsáno nahoře fóra, páč to jaksik nezabírá!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: výměna přístrojovky
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 06:39

ono by možna stačilo dat po boku červene tluste šypky směřujici nahoru the finger smileythe finger smiley

Re: výměna přístrojovky
Autor: Robinson Crusoe (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 19:06

Tak jde to nebo ne, sem to tady hledal ale nenaselmoody smileymoody smiley

Re: výměna přístrojovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 19:15

Milý Robinsone, pokud hledáš tak, jako čteš odpovědi na své dotazy, nedivím se, že nic nenajdeš. Gizmo se ti snažil naznačit, že by bylo dobré vědět o jakém voze se bavíme. A abys to nemusel hledat, předpokládám, že máš třeba benzínovou Astru F a můj názor je takový, že vyměnit jde. Když se chce, jde všechno. Maximálně v některých případech se musí dotahat nějaká elektrika, aby to i fungovalo. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: výměna přístrojovky
Autor: Robinson Crusoe (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 19:36

Jo takhle mam ASTRU F rok 93 ale pro otackomer byl mel byt na motoru vyveden nejaky mech.. zpusob nebo to chodi ciste po el. strance? To je nesmysl, nebo to mam dat na civku nebo jak? Prez civku to nebude moc presne..

Re: výměna přístrojovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 19:44

Pokud je to benzínový motor, pak je to snímané z cívky, v případě novějších motorů pak z řídicí jednotky motoru. Proč by to přes cívku nemělo být přesné? Myslíš, že počet zápalů nesouhlasí s počtem otáček x2? smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: výměna přístrojovky
Autor: Robinson Crusoe (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 19:48

No tak je to benzin 1,6 ale to je nepodstatne, myslim si ze je to dost nepresne mereni, ale nic jineho mi stejne nezbyde nez to udelat takhle..Dekuji za rady..thumbs down

A jeste moje modelova astra nema palub. poc.. ma jen ten malicky dosplay s hodinami popripade radio "frekvence" bylo by mozne nejak to prekopak aby se ukazovala prum spotreba? a ty dalsi kravinky?

Re: výměna přístrojovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 20:05

Je to v sekci elektrika a jmenuje se to Palubní počítač. Přesný odkaz je zde: [www.opelastra.cz] A jinak je na těchto stránkách i pěkný ba i obrázkový návoid na dodělání MIDu. (to je ten palubní kalkulátor).

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: výměna přístrojovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 21:16

Vysvetli mi svoji domnenku, proc je snimani impulzu z civky nepresne? Co by melo podle Tebe byt presnejsi?

Re: výměna přístrojovky
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 23:16

otáčky snímajú z cievky všetky kadetty a staršie asty F a ešte veľa ostatných oplov, keby to nebolo presné tak by to tak adam neurobil, a podľa mňa je to jeden z najpresnejších spôsobov, keď ti zapaľovanie nejak brutálne nevynecháva

Re: výměna přístrojovky
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2010 04:52

Wendys: "Pokud se nepletu, W je počet otáček na 1km".

omlouvám se za negramotnost, ale když je W=1105, tak to znamená otáčky čeho -
náhonu tachometru? (motoru nebo kola je asi blbost, ne?)

Re: výměna přístrojovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2010 09:58

[www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  **    **   *******   ********  
  **  **         **   **  **   **     **  **     ** 
   ****          **    ****           **  **     ** 
    **           **     **      *******   ********  
    **     **    **     **            **  **        
    **     **    **     **     **     **  **        
    **      ******      **      *******   **        
Powered by Phorum.