www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Zrcátka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2008 19:18

čau kluci, prosím vás, jak rozeberu zrcátka na Astře F, r.v.92? je to ten starší typ zrcátek. chci je lakovat, jenže se mě to nechce oblepovat, tak bych je rád úplně rozebral, pokud to teda jde.Díky

Re: Zrcátka
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2008 11:37

Pokud je to stejný jako na kadettu tak vycvakneš zrcatko ze 4 západek a pak stáhneš ten kryt zrcátka, kterej nalakuješ a pak nasuneš zpátky...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Zrcátka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2008 16:32

a v kterých místech jsou ty západky?? ať vím kam hrábnout, abych ještě něco neulomil..winking smiley

Re: Zrcátka
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2008 17:49

r.v.92?? sázím milion na to, že je ulomíš jakýmkoliv způsobem při oddělání! Si vem, že je to už starý zteřelý plast! neřeš to, kup izolepu za 23Kč a oblep s to ušetříš tím spoustu práce!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (23.09.2008 17:50)

Re: Zrcátka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2008 12:38

to ja si taky myslim ze neco uletí a právě proto se na to ptám, je mě jasné že už to je vše zteřelé. Lepší by bylo to rozebrat,ale pokud mi nic jiného nezbude,tak to samozřejmě oblepím...

Re: Zrcátka
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2008 07:03

Pokud pockas tak behem tohoto tydne ti sem dam foto jak na to aby jsi to nezlomil. Anebo pokud ti to staci popsat tak postupuj takto. Prsty zatlac zrcatko co nejvic k autu. Potom z vnejsi strany ho podeber prsty a zaber ven. Zrcatko drzi tri zobacky a 3 vodici pruzinky. Potom zevnitr auta vyloupni kryt zrcatek. Zatahni smerem k prostrednimu sloupku a pak nahoru. Uvidis 3 vruty - vysroubuj je. Cele zrcatko ti odpadne od dveri. Uvnitr drzaku uvidis 4 pruzne plechy co jdou do tela zrcatka. Postav to na vysku - zrcatko k zemi a po vnitrni strane tech plechu nakapej trochu oleje ci strikni WD. Pockej a pak do vnitrnich stran tech pruznych dratu vraz sroubovaky a tim se trochu roztahnou pruzinky uvnitr zrcatek. Ted zapac a obal zrcatka vyskoci. Pri skladani zpet obrus ty kuzeliky, ktere jsou v tech pruzinach. Mazni je tuhou vazelinou a to stejne udelej se zrcatkem na tech 3 vodicich pruzinkach a mechanizmu nataceni. Ted uz ti zrcatka pujdou v poho sdelat a pokud do te nekdo trefi tak se nezlomi a jen vyskoci a zustanou viset na tech bezpecnostnich dratech co jsou uvnitr.

Re: Zrcátka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2008 18:59

Wow...tak to zkusím..ale počkám si až sem hodíš ty fota..já na to nespěchámwinking smiley

Re: Zrcátka
Autor: gaschler (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2008 16:44

Nazdar Kluci.Nemohl by mi někdo poradit jak vyměnit zrcátka na Astru caravan F r.v.96.Potřeboval bych plánek a postup.Jsem amatér. Dík. Tom.

Re: Zrcátka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2008 18:12

A zase to musim rict, uz se to tady resilo snad milionkrat a dokonce je tady opravdu polopaticky navod i pro "amatery".
[www.opelastra.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******   **    **  **    **   *******  
 **        **    **   **  **    **  **   **     ** 
 **        **          ****      ****    **     ** 
 ******    **           **        **      ******** 
 **        **           **        **            ** 
 **        **    **     **        **     **     ** 
 ********   ******      **        **      *******  
Powered by Phorum.