www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Ochranná lišta 5. dveří Caravan
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2008 17:57

Upadla mi ochranná lakovaná lišta 5. dveří Caravanu. Tím jsem zjistil, že většina "hříbečků" pro uchycení bílých plastových spon-mezikusů má už urezlé hlavičky a že ta lišta držela vlastně na několika bobcích nějakého černého tmelu. Ten drží na laku dveří jak čert, na plastu lišty už hůř sad smiley Asi ten tmel nějak opižlám, na funkční hříbky dám funkční bílé spony a na zbytek použiju taky tmel.

Poradíte mi nějaký dobrý černý nebo průhledný (?) tmel, který bude dobře držet jak na kastli (metla lak) tak i na tom plastu ochranné lišty?

BTW tmel na podlepení torpeda u předního skla (mlžení) mám koupit na lepení autoskel? Existuje i menší balení než kartuše 330ml?

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Ochranná lišta 5. dveří Caravan
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2008 21:25

Kurňa tady se řeší dilema co? Kup si čtyři samořezné šroubky za 5Kč v železářství jako já strý vytáhni kombinačkama nebo je kladivem s vhodným důlčíkem vybij a po cca 5min máš po "problému"!

Re: Ochranná lišta 5. dveří Caravan
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 18:09

No asi jsem úplně blbej, ale na těch dveřích není žádný šroubek pro upevnění ochranné lišty (ani jejích držáků).
On tam vlastně není vůbez žádný samořezný šroubek na vybití ...

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Ochranná lišta 5. dveří Caravan
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 07:20

nic se do auta nevrtá antož do něj rvát samořezné šrouby Fuuj.. =-O ... ta lišta drží na těch hříbečkách.. pokud urezly kup oboustranou lepenku od "3M" a nebo lepidlo na autoskla tim to bude držet věky..

Torpedo nevim..ale pokud se ti mlží okno bude to něčim jiným než odchlípnutým torpedem...

kartuše je běžně 330ml kup nějakou co nepotřebuje PRIMER pro tvuj účel /nalepaní věci na kasly/ bohatě postačuje... zbytek stejně stvrdne tak vyber běco kolem 150-300kč

Re: Ochranná lišta 5. dveří Caravan
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 16:52

Ahoj chlapi,
potřebuji tu lištu z pátých dveří sundat abych mohl opravit lak, může mi někdo poradit jak se ta lišta sundavá.Zřejmě je tam nějak nacvaklá a nerad bych jí zničil.
Dík Kamil

Re: Ochranná lišta 5. dveří Caravan
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2008 00:35

omluva já si popletl tu lištu s lištou co zakrývá zámek 5 dveří :-)

Ta lišta je tam pouze nacvaknutá. Normálně jde oddělat rukou není v tom žádný problém neboj nic nezlomíš.

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******   ********  ********  
 **    **  **     **  **    **  **        **     ** 
     **    **     **  **        **        **     ** 
    **     *********  **        ******    ********  
   **      **     **  **        **        **        
   **      **     **  **    **  **        **        
   **      **     **   ******   **        **        
Powered by Phorum.