www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Výváření - kadett E
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2008 18:39

Zjistil jsem že tady na to bývají často dotazy takže jestli to nebude nikomu vadit mužu sem umístit galerii kterou budu v pruběhu příštích dnů aktualizovat a ti co s tím nemají zkušenosti se mužou podívat jak to třeba muže vypadat a o co že při tom vubec jde . Z fotek si mužete udělat vlastní názor na to jestli se do toho s trochou umu a cočkem pouštět sám a sfouknout to za materiální ceny sá ma nebo to svěřit klempířům smiling smiley

Takže takhle jsem první den začal , práce co je vidět na fotkách zabrala asi 10 hodin , včetně sundání blatníků , dveří a všeho co je tam jinak než když se s autem jezdilo smiling smiley

[petrvod.rajce.idnes.cz]

Re: Výváření - kadett E
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2008 19:09

No na autě je odděláno dalších cca 15-17 hodin , jedna strana je hotová už jen tmelit a lakovat druhá má hotovej práh a tak napůl zadní podběh (ten lem tam je jen tak napasovanej jak to bude sedět) . Přes víkend budu zase pokračovat - v něděli bych měl mít podlě mě hotovo a nahrubo vytmeleno . Tmelení na čislo si nechám zase na nějaký volný slunný chvilky který doufám do zimy ještě budou.

[petrvod.rajce.idnes.cz]

Re: Výváření - kadett E
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2008 11:49

Ten bude "jako nový" the finger smiley Jen k té anténě - nebylo by špatný tam namontovat když to máš rozebraný nějakou eletrickou co myslíš??

Re: Výváření - kadett E
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2008 19:34

no tady ta je pekelná já vim ale to teď fakt neřešim smiling smileyčasem možná koupim nějakou klasiku na střechu

Re: Výváření - kadett E
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2008 05:16

Pro Petříka:
než to postupně dávat sem, tak doporučuji až budeš mít práci hotovou, tak všechny fotky s popisem práce poslat bud Standovi nebo Rogerovi.Udělaji z toho určitě pěkný popis s fotkama a bude to o hodně přehlednější.Kontaktuj je a domluv se s nima.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Výváření - kadett E
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2008 16:52

Dobrá dobrá až to bude hotový využiju tvoji připomínky a skusim to nabídnout.

Re: Výváření - kadett E
Autor: paffendorf (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2008 21:28

Zdravim Petriku prosimte mam par dotazu ohledne te vymeny a neci tady spamovat bylo by to blbe a za druhe casove pomale jen nastinim problem

kupil sem si cabrio-1991 vypada velmi,velmi krasne ale problem je v tom ze proste koroze prahu a lemu je opravdu velika takze me ceka to co tebe... mno ale mam par dotazku predtim nez bych zacal vubec neco delat... chci se zeptat zda bys mi nemohl dat kontakt treba na ICQ a nebo Mail... predem dik moc za trosku pochopenismiling smiley

Re: Výváření - kadett E
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2008 21:34

Paffendorf: Jen chci upozornit, aby sis dal na ty prahy velký pozor. Je to u kabria nosná část a rozhodně jsou z mnohem silnějšího materiálu, než u hatchbacka a pod.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Výváření - kadett E
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 06:51

Práh u CABRIA /berem li práh ten plech/ je stejný.. pouze je silnější výztuha v dutině a jinak tvarovaná dutina, ale tohle bych stejně pořešil pevnějším materiálem /viz. náš STANDA/ :-))

Re: Výváření - kadett E
Autor: paffendorf (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 07:45

Oplicku Jenickusmiling smiley mam dotaz jako ono je nekde popsana vymena tech prahu? tim myslim jako od toho Standy smiling smiley... ja mam totiz durh zhnily jen pravy prah a to do poloviny od zadniho kola po roh dveri bo tama steka voda a tece primo na prah... tak tam zatekalo do prahu a ve vnitr se drzela voda... tak potrebuji vymenit pulku prahu no... ale netusil sem ze proste u cabria je ten prah nejak vystuzen nebo tak neco podobneho da se kupit rovnou vystuzeny prah? úrpste bych potreboval ICQ na nekoho kdo tomu opravdu rozumi... je to prvni cabrio no... jeste mam kadetta hatchback 3dv rok vyroby 1991 absolutne bez koroze... protoze mi to vyvaroval stryko v PL ale za nim jedu az za dloho a chel bych to posevovat nejak sam... to same zadni lemy... mam zhnile ze vnitr jak se spojuji ty dva plechy tak to tam neni vubec spojene jeste sem se nestihl kuknot na lemy ze vnitr od zadni sedacky melo by to jit sudat jak i hatchabku tam je taovy plast po jeho odelani jde videt krasne na lemy u cabria je to zase resene jinak jeste sem se k tomu nedostal no pokud by byl ochotny nekdo kdo tomu rozumi proste se mnou o tom poklabosit apd proste par rad... tak bych byl vdecny treba takovy petriksmiling smiley tak vam dekuji



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil paffendorf (14.10.2008 07:46)

Re: Výváření - kadett E
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 07:58

no nechci ti kazit radost ale pokud nemáš představu jak vypadá plech práhu a jak v nitřní výztuhy.. raději si nech výměnu udělat... vono někde říznout flexou o 1mm vedle znaméná taky pěkně peklo...
moje icq 492275656

Re: Výváření - kadett E
Autor: paffendorf (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 17:37

mno a dala by se nekde sehnat ta vystuha na cabria do tech prahu?... proste me to strasne deptagrinning smiley mel bych typka co by mi to udelal sice to bude trvat dlouho je to opilec ale dela opravdu dobre... ale tak jen ta vystuha zda se da kupit... mno a nebo dalo by se to resit treba nejakou tyci? kterou by mi privaril ke karoserii od spodu a prekryl prahem?...

Re: Výváření - kadett E
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 20:35

paffendorf: karosářský díly na cabrio (co neni stejný s hatchbackem) jsou asi k nesehnání nebo aspoň já jsem nikde nic nenašel - šlo mi o levý zadní blatník. Nakonec jsme to vyřešili kusem plechu a trouchou kitu (bylo to nabourané, né razavé). Ještě, že moje cabrio je bez koroze :-)

Re: Výváření - kadett E
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2008 05:04

vnitřní práh /což je ta výztuha/ je nesehnatelná, ani u opla se nezabejvaj takovýdlema věcma... ale bud v klidu pokud je solidní klempíř a má nějaké zkušenosti tak si poradí

Re: Výváření - kadett E
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2008 05:22

Takhle jsem resil vyztuzeni Kadetta ja, viz priloha. Je pouzitej jackel 60x40, patricne natvarovanej aby si sednul na vnitrni prah a pribodovanej po cely delce + jeste vyztuhy ke sloupkum.

Přílohy: prah.jpg (298.5KB)  
Re: Výváření - kadett E
Autor: 9Modano9 (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 11:55

nazdar, prosim Vas o radu, mam kadett 2.0 GSi(C20NE) ale uz je dost velka korozia na nom,okrem podlahy su to lemy, podbehy, zadne celo a aj predok ma nieco, preto sa chcem spytat ci to vyvarat alebo ci by nebolo lepsie zohnat zdravu karoseriu a prehadzat to, mam totiz moznost zohnat z 1.6 ale s tym bude taktiez vela prace pretoze pravdepodobne tam vela veci nepasuje, pasuju tam aspon uchyty motora?? tak sa neviem rozhodnut co dalej, a urcite niekto z Vas nieco taketo riesil, estejedna hlupa otazka smiling smiley pri vyvarani sa daju vyrezat casti zo zdravej karoserie a navarit ich na miesto tych zlych v tej zlej???? diky za rady

kadett GSI 2.0 8v (C20NE) 3dv.

Re: Výváření - kadett E
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 12:38

Kastle jsou uplne stejne vcetne uchytu cehokoliv. Nepredpokladam, ze ta druha bude v podstatne lepsim stavu. Stejne ji bude vyvarovat. Navic budes muset vyresit jiny VIN.
A co se tyka vymeny plechovych casti, plecharina na Kadetta stoji par korun a je blbost nekde neco vyrezavat a dopasovavat.

Re: Výváření - kadett E
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 13:38

Jelikož tato auta hnijou všechna na shodných místech tak sehnat zdravý plech z jiné kasle je věc téměř nemožná. Navíc nový díl se vždy mnohem lépe pasuje a vaří. Jak psal standa, pokud to chceš udělat pořádně tak nakup nové věci.

Re: Výváření - kadett E
Autor: 9Modano9 (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 23:04

Pani, dakujem za rady smiling smiley Idem teda nakupit potrebne veci a dam to vyvarit, ked uz sme pritom tak tlmili ste niecim auto voci vonkajsiemu hluku? ak ano tak co ste pouzili, cim vyplnit dutiny? A prave ma napadla jedna vec a zaujima ma Vas nazor na ochranu proti korozii: keby sa natreli plechy zivicou popripade aj by sa pridala aj sklenna tkanina ??? na kolko priblizne vyjde generalka motoru C20NE? aspon orientacne, diky za vasu ochotu

Re: Výváření - kadett E
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2008 10:54

Pokud si budes GO motoru delat sam, tak te to samozrejme vyjde podstatne levnejsi.
Kdyz to vezmu odspoda nahoru, tak:
Saly na kliku - sada cca 800 Kc
Hlavni ojnicni loziska - cca 1200 Kc
Pistni krouzky - sada cca 1200 Kc
Gufera na kliku - cca 400 Kc
Tesneni pod vanu - netusim, ale cca 400 Kc
Tesneni hlavy motoru - cca 400 Kc
Srouby do hlavy - sada cca 800 Kc
Gufera na ventily - sada cca 200 Kc
Gufera na vacku - cca 400 Kc
Tesneni vyfuk/sani - cca 400 Kc
Ted musis zapocitat tlakovou kontrolu/srovnani hlavy - Jak kde - cca do 1000Kc
Pripadne zabrouseni sedel ventilu.
Otazky jsou hydrostavy, pokud je budes menit, pocitej s cenou cca 300Kc za jeden.
Dalsi vec mas rozvodovej remen + vodni pumpa - cca 1500 Kc
A sousty dalsich drobnosti a bizuterie.
Predpokladam ze jsem urcite na neco zapomnel smiling smiley
Vsechny ceny si muzes koneckoncu zjisti v konkretnich e-shopech
Pokud si to nechas nekde delat, ptak pocitej s dost velkou castkou za praci, je to more prace.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******   ********  **    **  ******** 
 **     **  **    **  **        **   **      **    
 **     **  **        **        **  **       **    
 ********   **        ******    *****        **    
 **         **        **        **  **       **    
 **         **    **  **        **   **      **    
 **          ******   ********  **    **     **    
Powered by Phorum.