www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Gumové ěsnění Astra F
Autor: lukynajh (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 20:59

Zdravim. me astry F hattback jsem se setkal s nasedujicim...... U zadnich dveri za ridicem se mi odtrhla tahova ta lsita s gumovym tesnenim.. zrejme to vzniklo kdyz dvere zamrzli a pote jsem oteviral..... Setkal jste se nekdo s tim?? Jak to tam pridelat? koukal jsem ze jsou v karoserii jakesi vystupky na ktere se to jakysi pricvakne, ale drzi to chvili a konec

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 21:07

s tým zamŕzaním dverí mám problémy aj ja, ako ošetriť gumu aby sa to nestávalo? poradili mi pretrieť to trochu s WD40, alebo čo lepšie odporúčate?

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 21:17

Prodava se primo k tomu urceny silikonovy olej v lahvicce, ktera ma na sobe rovnou malou houbicku.

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 21:24

[www.opelastra.cz]

a tady...

[www.autodilystastny.cz]

a tady...

[www.drostra.cz])

a jeste...

[oleje.cz]

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 21:37

diki moc za pomoc, zajtra idem nato

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: matheus (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 08:25

ale to jste nevyresili jeho problem jak tam to tesneni pridelat

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 09:29

Pokud máš na mysli prahovou těsnící lištu, tak ta se namačkává přímo na výstupky.
Nejlépe namáčknout vždy v místě výčnělku. Případně lehce doklepnout přes nějakou
podložku. Tato lišta se používala pouze u některých vozů Astra F. Nová přibližně
stojí okolo 700kč. Je dost náchylná na ropné produkty (vytahuje se a dělá boule).

Re: Gumové ěsnění Astra F
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 10:03

Omlouvám se, opoměl jsem napsat, že je pryž připevněna na kovové vložce a tak bude nejlepší lištu sundat (odmáčknout plochým šroubovákem přes hadřík, aby nedošlo k nepoškrábání laku). Vždy v blízkosti z boku výčnělků a vložku se pokusit zevnitř vyrovnat (upravit) tak, aby pak v místě zacvaknutí co nejpevněji držela.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******   **    **  **    **  **     ** 
 **   **   **     **  **   **   ***   **  **     ** 
 **  **           **  **  **    ****  **  **     ** 
 *****      *******   *****     ** ** **  **     ** 
 **  **           **  **  **    **  ****  **     ** 
 **   **   **     **  **   **   **   ***  **     ** 
 **    **   *******   **    **  **    **   *******  
Powered by Phorum.