www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: bobo (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 15:55

Zdravím , prosím vás o radu.
Motorček ostrekovača čelného skla funguje iba v poslednej ( najrýchlejšej ) polohe zapnutých stieračov.Kde môže byť chyba?

Vďaka za radu

Opel Astra F 1,6i
hatchback

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 16:21

cau rekl bych ze problem bude v pacce steracu koukni se na ni popripade ji zkus rozebrat a vycistit

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: bobo (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 17:16

Díky , napadlo ma to teraz tiež.Mohlo by tam ísť trošku Kontoxu?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil bobo (09.03.2009 17:18)

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 22:50

bobo:
Jestli tam máš zoxidovaný kontakty, lze v klídku prostříkat kontaktolem a rozhýbat. Pokud je tam něco upadlého, je to smůla. Nicméně myslím, že páček na stěrače do Astřiny F se všade válí mraky a jsou za babku...smileys with beer...

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2009 05:16

Před cca 5měsíci jsem scháněl páčku ale levou (rozbilo se mi přepínání dálkových světel.) Když jsem šel na vrakáč a chtěl jí chlap se div nepopadal za břicho?! Pak jsem zjistil proč: Donesl mi bednu jak vrata s páčkama ale všechny byly pravé!? Proč? protože ty se tak neničí kao levé kvůli té světelné houkačce!

za tu pravou páčku chtěl tenkrát 100Kč! levou jsem nakonec koupil novou

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 10:07

Já mám jiný problém, týkající se ostřekovačů předního skla a řešení jsem tady nenašel, tak se ptám. Praskla mi jedna dýza přední levé trysky; právě ta, která ostřekuje levou vrchní část skla. Je to dost nepříjemné, protože při ostřikování předního skla stěrače zanechávají šmouhy právě ve výšce očí řidiče (tam ta druhá dýza nedostříkne a tedy stěrače jdou na sucho). Hledal jsem na internetě (např. i na AutoKelly), že by jsem si tu trysku koupil, ale nikde jsem to nemohl najít. Díval jsem se na karosářske díly a doplnky, ale nikde jsem to neviděl. Je možno to na astru F vůbec koupit samostatně? Vrakáč bych bral jako poslední možnost, abych tam nekoupil něco v podobně zlým stavu jako mám.

Díky za odpoveď

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 11:18

Jeslti ses alespon trosku sikovnej, napasujes si tam trysku treba ze skodovky.
Teda, stejne nechapu, co a jak Te tam prasklo...

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 21:49

Standa:
No, mě jednou zaskočily mrazíky a zamrzající voda mi tu trysku kapku natrhla, pak to stříkalo úplně do pr**le smiling bouncing smiley...
Nicméně výměna proběhla bezbolestně asi za 10minut thumbs down...

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 10:15

JardaGSi:

Předešlému majiteli mé astry se stala asi ta samá věc. Když jsem to auto koupil, tak ta tryska už byla trochu natrhnutá ale stříkalo to dobře. Ale velké změny teploty, které byly tuto zimu, to dokončily a teď ta tryska stříká na kapotu namísto na sklo. Jarda, dal jsi tam originální trysku z astry anebo jsi přízpůsobil trysku z jiného auta. Pokud jsi použil originální, tak odkud jsi ji sehnal? (Zatím se mi ji nikde nepodařilo sehnat - možná jedině na vrakáči). Pokud jsi přízpůsobil trysku z jiného auta, tak napiš, prosím, z kterého. Co se týče výměny, ta tryska se jenom vycvakne? Neviděl jsem tam žádný šroubek nebo něco podobného. Díky za odpověď

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 12:44

A co zkusit tam dát ty trysky ze Škody Octavia? má to rozprašovače a vypadá to suprově hlavně to dost dobře stříká! je třeba ouze upravit ten spodní čep aby zapadl do kastle.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: nefunkčný ostrekovač čelného skla
Autor: LLupen (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2009 15:40

Caues,

nechci delat chytreho, spis jen poradit.. kdyz posledni dobou koukam po dilech na svou Astru, kouknu take na stranky opel.cz, kde se nachazi burza nahradnich dilu.. ostrikovace resim take a nahodou jsem je tam nasel.. nejspis budou original, takze to nejlepsi a stoji jen par korun.. staci zavolat na dane cislo a jsou schopni vam to i poslat na dobirku, tak snad jsem pomohl..

Cus Lupen



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ********  ********   **        **     ** 
 **    **   **        **     **  **        ***   *** 
 **         **        **     **  **        **** **** 
 **   ****  ******    **     **  **        ** *** ** 
 **    **   **        **     **  **        **     ** 
 **    **   **        **     **  **        **     ** 
  ******    ********  ********   ********  **     ** 
Powered by Phorum.