www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Zamek spinaci skrinky
Autor: hlous (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 20:00

ahoj kluci nemate enkdo rychlou a snadnou radu jak vyndat zamek spinaci skrinky??diky moc...

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 20:16

jj 10dkg plastiky :-) 100 to půjde rychle a když budeš šikový tak s toho aouta uděláš i kabrio smiling bouncing smiley

To zavání něčím "nekalím" myslím si že tohole ti nikdo neřekne a popravdě si myslím že to "rychle" ani nejde.
Ovšem záleží co tím slůvkem "rychle" myslíš?
2min, 5min?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: hlous (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 20:24

no tak ze zkusenosti vim ze treba na mymy kabriu je venklu za 10 vterin.....ale potrebuju prehodit klice z nabourany na novou....k ty novy mam 1 klic a ke starymu sem mel 2 vystrelovaky a tak....a blbne mi tam i zamek na ty novy..tak bych potreboval poradit jak to proste prehodit z jedny na druhou..diky

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 20:29

Jestli je to v Kadettu, tak tam se dá vyměnit jen vložka zámku ve spínačce, ale na chvilku to zrovna není. Jenom nemusíš sundavat volant a měnit to i s tou trubkou, kde je spínačka přidělaná.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: HLOUS (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 20:33

nn je to astra f..jen chci vymenit proste vytahnout tu vlozku s klicem...ale nevim zpusob.at to trva 10 nebo 15 minut ale at to jde

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 21:26

Oddekluj okolni plasty kolem volantu a na spinacce najdes malou dirku o prumeru cca 2mm. Vezmi nejlepe malej imbus, strc ho do te dirky a otoc klickem do polohy co ukazuje zarez na spinacce. Potom vytahnes komplet vlozku. Doufam ze to pisu srozumitelne, udelat to umim, popsat uz hur grinning smiley

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: hlous (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 21:38

nn stando diky moc...pises to dobre.....neco podobnyho je u forda co mam kabrouse....no zkusim to no pomohlo by me to docela dost..sice tu dirku kde mam hledat??od sebe nebo jako by z druhe strany jako by od budiku...prosim te rovnou se te zeptam....abych nezakladal nove tema..tak na ty novy atsre jsou angel eyes..ale pootkavacky sviti strasne do zeme...mam pocit ze tam ta h1 nesedi jak ma..mam vzit a vyndat svetla a podivat se na to poradne nebo to je u tehdle svetel normalni???diky moc ze poradis aspon ty!!!!

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2009 06:37

Ta dirka je ze strany od ridice.

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2009 07:53

No tak taky přihodím dotaz když jsme u té spínačky:

Stává se mi, že někdy nejde vytáhnout klíč ze spínačky. prostě se zasekne tak že cca 80% klíčku čouhá ven a 20% je v zámku. klíč nejde ven jen dovnitř jak ho tam zase zpět zasunu normálně ho pak vytáhnu.
Dělá to nepravidelně, třeba 2x za týden někdy ani to ne. promazání nepomohlo.

Vyměnit?
Ale to bych musel asi vyměnit veškerý zámky abych měl 1 klíč a to se mi nechce a rozebrat ten zámek mám docela strach, nikdy jsem do toho ještě nevrtal... Co tam může zlobit?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: hlous (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2009 21:09

cuuus
stando dik za radu minuta a bylo to venku..super rada...jeste by ybla rada na zadni dvere ale nejak to snad zejtra zvladnu......

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2009 06:23

Pokud chceš vytáhnout zámek zadích dveří (já mám kombika) tak je pouze (teda asˇpoň u mě) přidělán 2 šrouby toď vše

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

zaseknuty zamok spinacej skrinky
Autor: karci (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2009 08:48

Po vlozeni kluca do spinacej skrinky sa neda pootocit klucikom ani do prvej polohy nie to este nastartovat. Snazil som sa najst potencionalne idealnu polohu a ani otocenie volantom do krajnych poloh nepomohlo. (Opel Astra G 2002)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil karci (10.07.2009 08:50)

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2009 10:31

karci> špatný klíč ? the finger smiley smiling bouncing smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 05:26

Lukin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> karci> špatný klíč ? the finger smiley smiling bouncing smiley

A nebo sousedovo stejné auto a 3promile v krvi :-)

Né vážně. myslím si že ten zámek když se po.. tak opravit asi nepůjde tak že jedině vrak a mít pak dva klíčky. Ovšem nejsem si jistý jestli vrak prodá jen zálek do zapalování bez ostatních zámků??? Já se spínačkou začínám mít taky problémy - zůstává mi vyset klíč v polovině dráhy...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2012 21:45

Pánové, dá se nějak rozebrat vložka zámku spínačky? Jde mi o to, že v Calibře se mi ulomil ten spodek co zajíždí a otáčí spínačkou. Co jsem koukal, tak je to stejné s Kadettí. Myslel jsem, že bych vyměnil jen ten spodek co je zlomený. Nechci měnit celou vložku a k tomu dávat jiný klíč (mám od toho auta 2 klíče s čipama, všude stejné, fukční zámky... tak bych to rád neměnil).

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2012 10:58

Elektrickou částí spínačky otáčí přímo vložka. Takže vyndat a přeházet si stavítka. Malá nápověda na demontáž. [www.youtube.com]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zamek spinaci skrinky
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2012 18:34

Teď jsem našel obrázek, jak vypadá rozebraná vložka. Ono je to celé v kuse, takže budu muset sehnat druhou vložku z Calibry a nechat to přeskládat. Calibra už má ten "lepší" druh klíče, takže o obyčejné Kadettí to asi nepujde.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **    **        **  **      **  ******** 
 **  **  **  **   **         **  **  **  **  **       
 **  **  **  **  **          **  **  **  **  **       
 **  **  **  *****           **  **  **  **  ******   
 **  **  **  **  **    **    **  **  **  **  **       
 **  **  **  **   **   **    **  **  **  **  **       
  ***  ***   **    **   ******    ***  ***   ******** 
Powered by Phorum.