www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2009 16:34

Ahoj milovnící Oplů...
S kamarádem Mirkem jsem se pustili do amaterského projektu jak - rozšířit zadní část mojeho Kadetta...Dlouho jsme přemýšleli jak to udělat pak nás napadlo dát tam lemy z Golfa I, byl to trošku risk, nevěděli jsem jestli nam to bude vůbec pasovat, ale jak se ukázalo, vše je možnésmiling smiley)
Do práce jsme se pustili s plným nadšením...Šlo to pomalu, ale museli jsme bojovatgrinning smiley
Asi největší problem bylo nasvatit lem a dopasovat ho ke dveřím které jsem museli seřezávat přesně podle rádiusu Golfových lemů...
Téměř po týdením neustálém řezání, svařování, broušení, kitování a nakonec lakování, jsem byli vyčerpaní jak veverky po sezoněgrinning smiley

No nebudu už blábolit,však vy určitě víte jaká je to je*ačkagrinning smiley

Přikládám pár fotek abyste měli představuwinking smiley 3 jsou v příloze, zbytek bude v odkazu, tak stahujtewinking smiley

[leteckaposta.cz]

Očekáváme Vaše názorywinking smiley
Bye bYe byE

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SARI 3nec (22.10.2009 16:34)

Přílohy: 01102009.jpg (310.1KB)   11102009(003).jpg (332.8KB)   11102009(008) (Large).jpg (175.9KB)  
Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2009 17:44

tak nevypadá to zle jen by mě zajímal ten přechod mezi tím lemem a horní špicí zadního nárazníku tam asi bude mezera co?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2009 18:00

Museli jsem upravit i nárazník, takže sme ho seřízli tak aby tam moc velká mezera nebyla, ale je spíše nepatrná...když tak pozdeji vyfotim- takový detail nemám...

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2009 07:22

Vypadá to celkem dobře, ale při úpravě lemů u Kadetta bych šel asi jinou cestou. Jenom jedna věc se mi nelíbí (nejen v tvém případě) - když navařím jiné lemy, tak by měly končit u nárazníku a nárazník by se měl přepracovat aby k těm lemům pasoval. Tím chci říct, že se mi nelíbí to, jak se část lemu schová pod nárazník a část je vidět.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2009 21:15

kulatym lemem a zapadlym kolem jsi to pohrbil smiling smiley max. lemy z prednich blatniku, vic ani Ň

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2009 10:34

hm, tak pohřbil je trošku silné slovo ale dík za názor...
btw. tu astru máš pěknou...

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2009 11:54

No tak Kadett je takove ne moc oplacane a spis hranate auto, takze podle me tam takove robusni kulate lemy lepatri, ono i 9j rafky schoves po rovne vytahnute lemy. Taky jsem to tak vyresil smiling smiley dik za chvalu

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2009 20:48

To Lukin, tak nemáš zač vidim že si na te astře mel dost prácesmiling smiley

BTW: Kadettek je do jisté míry hranate auto, ale myslím že nemusí být vše podle pravidel, takže jsme zkusili něco jiného....

To Marty - na druhou stranu je pravda že zakončení toho zadního narazníku není zrovna šikovné ale jednali jsem za cesty , nevedeli jsem přesne jak to dopadne takže to byl spíše první lepší napad, jak budu cele auto přestříkavat zkusím ty konce seříznout tak aby opisovali lem, kdo ví jak to bude vypadat ale pokus je hokusgrinning smiley
winking smiley

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SARI 3nec (27.10.2009 20:52)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: josh (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2009 21:44

smoking smileyTou červenou barvou jsi ten motor tak trochu pohnojil Lukine eye rolling smileyNení umění všechno nastříkat,umění je mít tak trochu představu jak to bude vypadat.Což bych řekl,že ty lemy jsou udělaný daleko lépe než o nich píšeš.Ten nárazník je jen detail který se při lakování celého auta dá dobře přepracovat.SARI 3nec to má dobře udělané,klobouk dolů.Vím moc dobře co je karosářská práce za pakárnu,a jaká je sranda hrát si s motorem......winking smiley

josh

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2009 17:30

the finger smileythe finger smiley pobavil jsi me, kdyz myslis ze je to jen o barvickach. Mimochodem asi neznalec znacky drinking smiley ta cervena byla schvalne podle Lexmaulu smoking smiley

http://lh4.ggpht.com/_RtOV-5iNnsg/SOFWpyVL-qI/AAAAAAAAABo/WwbMi_gVIgg/C20NE.JPG

a k te karosarine jsem jen chtel to, ze na kadettu jsou opravdu espesni originalni vytazene lemy nez monstrozni kulate, kdyz uz nekdo chce dat kola vetsich sirek.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lukin (04.11.2009 17:31)

Přílohy: kadett-6-62853.jpg (142.3KB)   kadett-4-32463.jpg (144.7KB)  
Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: josh (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2009 23:22

the finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smileythe finger smileyAž na to,že ten motor co tu uvádíš není ten který máš na odkazu.....O tom kdo a jak rozumí autům zn.opel by jsme si mohly povídat hoooodně dlouho,já totiž dělám auta včetně karosařiny 15 let ....the finger smileythe finger smileythe finger smileyA pokud tahle fotka není tvoje práce,jen ta barevná patlanina na odkazu,tak děláš Lexmaulu akorát tak ostuduthe finger smileyKulatý lemy na kadettu jsou super,jen se podívej na ostatní tuningové úpravy,kadett patří na svou dobu výroby mezi jedny z prvních kteří s tímto tvarem vůbec začínali.Když u tohohle auta jen vytáhneš lemy,tak to ze zadu vypadá jako okřídlený hovadosmoking smileyTak tu laskavě nemachruj a snaž se taky pochopit lidi,kteří se snaží vlastními silami něco vytvořit.Ukaž nám svou karosářskou práci .....Jestli je to ale podobná patlanina jako to sání na tom motoru,tak raději néééééégrinning smileythe finger smiley

josh



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (05.11.2009 06:37)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 06:23

Tak panove, ja myslim ze to stacilo!!!

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 06:34

jak píše Standa, to by stačilo pánové. Piště příspěvky pouze k danému problému,pokud si chcete vyměnovat názory,napadat se vzájemně atd atd použijte k tomu jinou komunikaci.

Příspěvky které budou mimo úvodní téma budu okamžitě mazat.
Jste v technické poradně a né někde v hospodě,kde se budete vzájemně napadat.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (05.11.2009 06:41)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 19:07

Ahoj, koukám na rozjetou diskuzi ohledně lemů. Řešil jsem podobný problém. V kostce to vypadalo takto. Kadett 5dv., 9x16 Keskin KT1 (vpředu jen 7,5 grinning smiley ) a snaha zachovat originál, protože ten rovný lem je právě to co dělá Kadetta Kadettem. Karosáři o tom moc nechtěli slyšet, nikomu se nechce vrtat do starého auta. Nakonec jsem jednoho uhnal, šikovný synek. Result posuďte níže. Myslím, že se to celko povedlo.

Přestože se jedná o Kadetta s motorem C13N, a bez serva, v jízdě na těchto ráfcích nebyl žádný větší problém (vyjma stavu českých silnic). V zimě se chystám trošku oživit podvozkové komponenty, které samo instalací takových kol trpí o něco více, a pokud bůh (popř. Lukin) dá, bylo by fajn i vyměnit motor za něco silnějšího. Vše je ale jakýmsi plivnutím do budoucna, neboť si neumím jakožto student VŠ nalajnovat svůj příjem sad smiley Faktem ale zůstává, že jiné auto asi jen tak nebude, čili času a chutě bude dost.


Tady je pár pics o čem jsem povídal ;o) [img682.imageshack.us]

***** Myslím, že Standovo a Broučkovo příspěvky byly napsané srozumitelně. *****

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (05.11.2009 19:32)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: josh (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 22:04

Tak já si zase myslím,že tohle fórum tu patří jen namachrovaným borcům,co uznávají jen svou práci a ostatní jen kritizují jako je p.lukin Tak se tu všichni mějte moc pěkně a poslouchejte "boha "jménem lukin.Myslel jsem si,že se tu lidi navzájem podporují , radí jeden druhému a nekritizují.......sad smiley





Myslíš dobře,tady si lidičky navzájem pomáhají,radi atd atd. Ale je úplně zbytečné se tu navzájem napadat.
Brouček

josh



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Brouček (06.11.2009 00:50)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 23:08

josh:
Vyklidni se kapku smiling smiley...
Tenhle klub je plnej bezva lidíthumbs down...
Ale souhlasím s adminy, že tohle vlákno se kapku zvrhlo na hádku dvou děcek, který si navzájem pošlapaly bábovičky smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley...

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 23:11

josh: Nezlob se, ale začínám mít pocit, že tě odněkud pustili omylem. Četl jsi po sobě ten svůj příspěvek? Zrovna v něm jsem žádnou podporu nenašel, radu už vůbec ne, ale kritiky a posměchu tam bylo dost od někoho, kdo dělá namachrovaného borce, že se karosařinou zabývá 15 let. Snažím se tady ty lidi většinou pochopit v jejich trápení s plechovým mazlíčkem, ale z tohoto je mi vážně jen smutno a nepochopil jsem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 23:34

josh: Vůbec nechápu co ses zu snažil / snažíš. OK, vyjádřil ses k lemům z Golfa (jako i ostatní), vyjádřil ses k Lukinovo motoru. Možná, že si se chtěl zastat SARIho, tak si to napsal tak, jak si to napsal...každopádně zrovna Lukinův motor se mi zdá tak nějak akorát. Nějak nemůžu přijít na to, kde si přišel na ty namachrovaný borce....přivedla tě k tomu snad Lukinova galerie nebo kubiho pěkný kola nebo snad to, že já mam auto bez střechy nebo někdo z lidí na fóru, který maj perfektní znalosti a dokážou vždy poradit (Standa, Vendys, Jarda a mnozí další)...

Za ten rok a půl co tohle fórum navštěvuji téměř každý den jsem tu poznal hodně fajn lidí, kteří mi vždy pomohli a nikdo se nikdy nechoval namachrovaně. Jestli se ti tu nelíbí, tak sem chodit nemusíš.

pro moderátory: Myslím, že by nebylo od věci, tu promazat ty bláboly kolem a nechat jen ty příspěvky týkající se zadních lemů smileys with beer

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 23:52

Tak jsme si všichni trochu postěžovali a už se budem zaobírat jen tím, že každá práce na autě je chválihodná. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Zadní lemy z Golfa I na Opel Kadett 5 dvř. winking smiley
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2009 13:10

lidi ja nechtěl takhle rozvířit vody sad smiley
jen sme chtěl ukázat naší práci, které my osobně si vážíme a jsme na ní svým způsobem hrdí, že my amatéři to tak zvládli at už pro někoho dobře nebo špatně...
a najednou je z toho hádka...
děkuji no

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  ********   ********   **    ** 
  **  **    **  **   **     **  **     **  ***   ** 
   ****      ****    **     **  **     **  ****  ** 
    **        **     **     **  ********   ** ** ** 
    **        **     **     **  **         **  **** 
    **        **     **     **  **         **   *** 
    **        **     ********   **         **    ** 
Powered by Phorum.