www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4
Re: topení
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2014 19:10

Tou smesi jsi to jen zadelal. Poradne zkontroluj hadice u topeni,pripadne radiator. Kde je a jak se k nemu dostanes tu je popsany. Staci najit. A to ze uberes koleckem topeni a snizi se intenzita topeni je snad normalni.. Ale pokud das topeni naplno,ale presto netopi to je možna zalepeny tim sajrajtem, cos tam dal. A je to voda z topeni, dolejvas vodu?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Brouček (11.01.2014 22:34)

Re: topení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2014 23:01

Ahoj.No to jsem asi podělal.To je mi jasné že kolečkem ubírám a přidávam. Jenomže během jízdy když uberu,tak to přestane topit.Kolečkem můžu přidávat,ubírat a stejně jde studený vzduch.Teplota na budíku je 90.Topení nechám otevřené naplno.Druhý den nastartuji a topení funguje normálně.Vodu dolívám tak 2.dcl na 500km.Pod gumoví kobercem u spolujezdce,jak ho zvednu,tak je mokro jako bych tam vylil 0.5l vody.Zkoušel jsem během jízdy promačkávat hadice,otvírat vyr.nádobku a nic.Jedině jak úplně schladne motor tak to topí.Ale nesmím točit s kolečkem.Tak nevím.Zatím díky.

[www.autokelly.cz] Utěsňovač chladiče - kapalina 355 ml



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil heiderovi (11.01.2014 23:08)

Re: topení
Autor: froliš (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2014 19:12

Ahoj přátelé,

potřeboval bych poradit. Astřička netopí. Termostat vyměněn, auto se v pohodě zahřeje na 90. Hadice do topení je horká, hadice od topení teplá nebo spíše vlažná.
Mám podezření na ucpaný výměník topení, ale potřeboval bych se ujistit, že v cestě vodě nestojí nějaký ventil, který by mohl bránit průtoku.Vím že se to tady už řešilo, ale názory se různí a někdo tvrdí, že voda protéká výměníkem neustále, někdo zase že je tam nějaký ventil. Pokud máte tady někdo zkušenosti přesně s mým typem vozu prosím o radu. Byl bych vděčný i za návod jak radiátor vyměnit.

Díky moc

Astra F Classic; 1,4; 44kW; X14NZ; r.v. 2001

Re: topení - nový dotaz a názor
Autor: Jarda O. (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2016 23:50

Dobrý den,
mám ten samej problém na Astře G 18i, 1998. Málo potvora topí a čím větší mráz, tím je to horší a horší. Motorek na vnitřní a venkovní klapce (kopule), jako normálně blbnul a tak jsem mu udělal manuální zavírání. Protože při vnitřní cirkulaci se auto mlží jako blázen a při vnější cirkulaci mi to schlazuje asi zbytky tepla ve výměníku topení. Tak s tím nyní můžu aspoň laborovat (přepínat). Ovšem topení jsem s tím nevyřešil :-/ Myslím si, že budu muset ten výměník s ventilem do tvaru H vyndat a vyčistit obojí. Popřípadě ventil H předělat na manuální. Hodně se píše o tom, že prý u tohoto elektrického ventilu přeskakuje tvz. šnek a potom to nepustí do radiátoru všechnu vodu. Když se kouknete na tvar ventilu (H) tak je zřejmé, že hadice topení u meziprostoru motoru budou vždy horké. Tento ventil přepíná pouze prudký průtok do radiátoru (II) dovnitř a ven. Pokud ventil zavřete jde voda ventilem uzavřena jako ve tvaru (U) a do topení nic nejde. Hadice jsou tím pádem stále horké a nepoznáte nic z toho, jestli vám jde horká voda z topení, nebo ne. Voda v meziprostoru motoru je horká stále na obou hadicích. Pokud je ventil pouze natrhnutý (pootevřený) tak jde voda na půl do radiátoru a na půl nevyužitá zpátky jako u příkladu s uzavřeným ventilem (U). Je to v takovém případě jako průhledné (U a H) Něco tam a něco zpátky. Samozřejmě voda v meziprostoru stále horká, ale když se rozjedete, tak je možné, že se voda náporem studeného vzduchu v radiátoru schladí, ale to člověk za jízdy nemá šanci zjistit :-/ No a to si myslím, že se děje mě a tomu pánovi přede mnou. Nevím ještě kde se teda nachází klapka od topení o které tady píšete, protože jsem to zas až tak moc rozdělaný neměl a z té strany od kastlíku není žádné táhlo k této klapce. Je tam pouze táhlo k regulaci klapky u které si přehodíte foukání na spodek nebo vršek (nohy - okno). Já osobně si myslím, že tam žádná klapka topení není pokud jsem jí nepřehlédl a pokud tam je, tak Vás velice prosím o radu kde jí najdu a jak se k ní dostanu? Mohl by to být taky jeden z problémů toho topení a než to začnu celé rozdělávat, tak bych byl velice rád, pokud bych mohl vyloučit nejdříve třeba zrovna i tento problém s klapkou topení. Tato diskuze je již stará a jsem si toho vědom. Nejsem zvyklí zakládat novou diskusi a i by se v ní psalo nejdříve to co tady, než by jsme se dobrali k mému názoru. Proto raději reaguji tady. Tak jen doufám, že mi někdo na můj dotaz odpoví a řekne mi svůj pohled na můj názor o tomto nešťastném řešení u aster z roku 98-04. Děkuji, Jarda

Re: topení
Autor: jan farnik (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2016 12:41

mam taky problem s topenim v zime mi prestalo topit zasmrdelo to a prestalo topit dal sem to i do servisu kde mi udajne vymnenily termostat a nejaky to topny telisko nebo co to je a stejne to netopi zkouseli sme to i profouknout zadna zmena fouka to pouze studeny prosim o radu cim jeste by to mohlo byt ? a zkuste poradit v cestine v autech se moc nevyznam tak abych tomu aspon trochu porozumel

Re: topení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2016 03:04

A o jakem aute je rec?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: topení
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2016 20:55

Ta klapka vnitřního okruhu, judy se k ni dostanu? V moudré knižce to nevidím.
Jde ji zkontrolovat sluchově, nebo jinak? když zmáčknu to zázračné tlačítko, tak nic neslyším...nebo se mám vy*adit před auto a zkusit čichat? grinning smiley Ale ne...
Jen mně to mlží a mám skoro nové torpédo, které má i vrchní gumičku, mám také stříšku...Dneska jsme sedli do auta z vyhřáté místnosti a myslel jsem, že jedu po paměti...Ani okna nepomohla...Houbičky pod sedadly bych rád vysušil, ale: je složité vyndat koberec? <...Pokud to sem nepatří, tak neodpovídat smiling smiley

Re: topení
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2016 23:11

Wooden napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ta klapka vnitřního okruhu, judy se k ni dostanu?
> V moudré knižce to nevidím.
> Jde ji zkontrolovat sluchově, nebo jinak? když
> zmáčknu to zázračné tlačítko, tak nic
> neslyším...nebo se mám vy*adit před auto a zkusit
> čichat? grinning smiley Ale ne...
> Jen mně to mlží a mám skoro nové torpédo, které má
> i vrchní gumičku, mám také stříšku...Dneska jsme
> sedli do auta z vyhřáté místnosti a myslel jsem,
> že jedu po paměti...Ani okna nepomohla...Houbičky
> pod sedadly bych rád vysušil, ale: je složité
> vyndat koberec? <...Pokud to sem nepatří, tak
> neodpovídat smiling smiley

Po čase odpovím si sám a přeformuluji dotaz...
Klapky vnitřního okruhu, to mi zde bylo vysvětleno, tedy hotovo. Byla díra na hadičce, opraveno stahovací bužírkou...Někomu jsem se zde divil, že mu někde topí teplo a někde studeno a nenašel jsem tu diskuzi, tak se omluvám zde. TEď to mám i já...všude mi to topí krásně, kromě středu...tam to fouká studený a nebo vlažný vzduch...jak to? Pokud náhodou někdo...

Re: topení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2016 07:02

Ale ono to tady je napsane a uz asi milionkrat - ze stredovych vydechu jde opravdu JEN studeny vzduch smiling smiley

Re: topení
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2016 21:02

To Standa, no hele od polovičky poťáku na teplotu to topí celkem teple...jsem dnes zkoušel...do poloviny teploty topií studeno a od poloviny to celkem jde, ale není to úplně...a ještě jedna věc: když mám zamlženo na čelním skle(zevnitř) a dám foukání, tak u spolujezdce je to vyfoukaný hned a u řidiče až později, nebo lépe řečeno, nikdy to není tak úplné jak u spolujezdce...divný...

Re: topení
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2016 05:22

Normální, ventilátor se točí určitým směrem a i proto to nefouká všude stejně.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   ******   **     **        **   *******  
 **  **  **  **    **   **   **         **  **     ** 
 **  **  **  **          ** **          **  **     ** 
 **  **  **  **           ***           **   ******** 
 **  **  **  **          ** **    **    **         ** 
 **  **  **  **    **   **   **   **    **  **     ** 
  ***  ***    ******   **     **   ******    *******  
Powered by Phorum.