www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Odhlučnění
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2009 17:30

Zdravím přátelé, prolézal jsem tuto sekci, ale nenarazil jsem na odhlučnění, zabýval už se tím někdo? řekněme u Astry. Napadlo mě, že pred nastrojením interiéru bych ho trošku odhlučnil. Pokud by to stálo za to, a mělo to smysl. Uvažoval jsem o nalepení mirolenu na podlahu, hlavně v kufru. A vyplnění zadních "dutin" - místa nad podběhy, popřípadě dveře. Díky za názory a rady.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Odhlučnění
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2009 20:21

ja to mám v pláne taktiež ale predtým má čaká kopec inej roboty na aute (kadett 3dv.), takže som sa nad použitím nejakých materiálov nezamýšľal, ale budem sa isto pri tom snažit aby to nebolo ťažké na váhu, tak som zvedavý na nápady Vás ostatných, túto tému veľmi vítam, som zvedavý

Re: Odhlučnění
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2009 21:16

No nevím čím by jsi chěl ty dutiny "vyplnit? myslím si že to není dobrý nápad. snad jen potáhnout plasty nějakým kobercem nebo něčím takovým jak jsem to udělal já [www.opelastra.cz] . Na podlahu do kufru zátěžový koberec - skvělá to věc!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Odhlučnění
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 13:57

jojo todle calouneni ti musim pochvalit, ale nevim zda polepeni plastu je ten zpravny krok k odhlucneni, a pochybuju ze pouze zatezovy koberec to vyresit, ten to muze jen zakryt. U toho vyplneni jsem se inspiroval u Koubajze smileys with beer

http://koubajz.webzdarma.cz/unor/11.2.2005/PICT1230.jpg

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Odhlučnění
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 14:29

To je sice hezký, ale podle mě se tam teď bude držet vlhkost víc než když by tam nic nebylo.... já bych to asi moc neřešil.

Na jednu stranu dáš na auto spotovní výfuk kterej dělá bordel a na druhou stranu tam budeš cpát různé výplně aby si odhlučnil kabinu?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Odhlučnění
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 15:06

o ten vyfuk nejde, tam jde o to huceni od kol a o ten divny sum...

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Odhlučnění
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 15:50

Njn, zimaky a sipaky proste hucej! Predpokladam ze mas i loziska v kolech cajk.Kdyz uz mas tu potrebu tak neco takoveho [www.car-multimedia.cz] hlavne ne nekakej material kterej zteri..

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alex (16.12.2009 15:57)

Re: Odhlučnění
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 17:11

Auto je ciste jak detska prdelka a zimu a uzke kola nezna smileys with beer ale je fuk jake tam jsou kola, proste se z kufru ozyva huceni, ficet na dalnici 120 a neco si povidat je nemozne..

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Odhlučnění
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 17:18

Lukine, vidím jediné východisko... prodej to a kup si Kadetta cabrio. 110 km/h se staženou střechou (okna nahoře) - v autě skoro nefouká a mluvit se tam dá tak normálně spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (16.12.2009 17:18)

Re: Odhlučnění
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 18:30

To jsou rady ty vole moody smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Odhlučnění
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2009 19:33

Aby si neřek, že pořád jenom blbě kecám.... smileys with beer

Mrkni se sem [forum.minicooperklub.cz]

Dále co jsem projel pár fór, tak můžeš použít víceméně vše, ale nedoporučujou se věci co pohlcují vlhkost. Nikde auto vylepili ipou, jinde použili zátěžák, ale ve výsledku všichni psali, že se to zlepšilo.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Odhlučnění
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2009 11:43

Lukin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Auto je ciste jak detska prdelka a zimu a uzke
> kola nezna smileys with beer ale je fuk jake tam jsou kola,
> proste se z kufru ozyva huceni, ficet na dalnici
> 120 a neco si povidat je nemozne..

CHlape prave ze sirsi pneu a jeste ke vsemu pokud mas sipovy vzorek kazdopadne hucej!! takhle sem to myslelsmileys with beer kazdopadne material co nepohlcuje vlhkost a nezteri(nepuchri) coz treba na te fotce ..pouzita mineralni vlna by mela byt pro tento ucel pouzitelnathumbs down

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: Odhlučnění
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2010 09:52

myslíte že by bylo možný použít stropní kazety z minerální vaty, který se používají třeba v kinech nebo v koncertních sálech? jedna má rozměr asi 70x140cm, tloušťka odhadem 2cm, vím o skladu kde jsou stovky metrů připraveny na ekologickou likvidaci, pokud by to chtěl někdo zkusit tak si může taky dojet, doufám že tam ještě budou, musím to omrknout

Re: Odhlučnění
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2010 12:23

minerální vata je určitě lepší než koberec, má výhodu v tom, že je nehořlavá a tím, že je v ní více vzduchu lépe tlumí hluk. prodávají se přímo odhlučňovací samolepící panely což je nějaká samolepka na ní je cca 1 cm minerální vlny a navrch je alobal, dobře se s tím pracuje, hluk tlumí pěkně.pak jsou i odhlučňovací tmely které se nanášejí špachtlí nebo štětkou na plech, jsou vhodné hlavně na podlahy tuším, že se dělá i v čechách a jmenuje se antivibral.

Re: Odhlučnění
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2010 07:18

Polepil jsem nově vyvařené podlahy na Kadettu 3mm silným Tecsoundem s Al fólií a rozdíl je markantní.V autě je i na dálnici ticho :-) Váha auta se zvedla o cca 10kg a mám v plánu ještě polepit podlahu v kufru a zadní blatníky zevnitř.Kdo s tím bojuje tak doporučuju, stálo mě to 1300,- a jsem opravdu spokojen.

Re: Odhlučnění
Autor: Dandy (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2019 11:27

Tak to se zkus podívat tady: [www.2din.cz] aby ses podíval jak to dělají smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  **    **  **     **  **    ** 
 **    **        **  ***   **   **   **   ***   ** 
     **          **  ****  **    ** **    ****  ** 
    **           **  ** ** **     ***     ** ** ** 
   **      **    **  **  ****    ** **    **  **** 
   **      **    **  **   ***   **   **   **   *** 
   **       ******   **    **  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.