www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Astra F Cabrio - nefunkcni elektricka strecha
Autor: David Petrik (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2011 16:07

Ahojte, potreboval bych poradit kdo by byl schopen v Praze nebo okoli opravit elektricke (hydraulicke) stahovani strechy u Astry F Cabrio.

Netusim co tam muze byt spatne, ze dne na den to prestalo fungovat, po zatazeni rucni brzdy a zmacnuti tlacitka je slyset pouze jak cerpadlo bezi naprazdno.

Je nekde na netu schema zapojeni celeho mechanismu?

Diky moc za jakoukoliv radu.

DP

Re: Astra F Cabrio - nefunkcni elektricka strecha
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2011 04:54

NO poku čerpadlo běží , tak zkontroluj hladinu oleje , a taky zkontoluj zda se ti nepovolil ventilek na manualní odpuštění tlaku.

Re: Astra F Cabrio - nefunkcni elektricka strecha
Autor: David Petrik (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2011 14:30

ventilek jsem testoval v obou polohach i v pulce, bezezmeny

Problem je ze netusim, kde mam tu hladinu oleje prekontrolovat, protoze v manualu o tom neni ani zminka, jedine normalne pristupne je pouze ventil a pak paka na rucni stazeni - viz.: [www.opelastra.cz]

Proto schanim nejaky planek, jak je to cele zapojene a kde je ta nadrzka na olej a jesli se da prekontrolovat aniz bych musel rozebrat pulku auta.

Re: Astra F Cabrio - nefunkcni elektricka strecha
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2011 15:22

Jestli to je stejné jak u Kadetta, jako, že asi bude. Tak nádržka je hned na tím ventilkem. Musím vyndat boční plast v kufru, aby si na ní viděl.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Astra F Cabrio - nefunkcni elektricka strecha
Autor: David Petrik (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2011 17:17

diky moc za rady, nicmene priciny problemu odhaleny:

1. neni tam olej
2. hadice co vedou k pistum jsou prezvykane (minuly rok mi projel tlumic do kufru a nadelal tam tuhle paseku - o tom jsem nemel poneti) - takze postupne ten olej zmizel nenavratne pryc

Origo OPEL dil stoji 15000,- Kc.. [smajlik::28]

Dneska jsem sehnal komplet cele zarizeni (vcetne oleje) za 2000,- Kc tak to tam zitra poputuje.

Snad uz to bude pak OK [smajlik::01]

Re: Astra F Cabrio - nefunkcni elektricka strecha
Autor: petr sebl (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2019 06:10

dobre rano pratele tak jsem si koupil docela peknou starou astricku v kabrioletu velmi dlouho stala strecha je jak nova ale vubec nefunguje
myslim ze do cerpadla nejde elektrina nebo je po nem poradite me co s tim diky
no a i kdyz se vymenili kotouce tak hrozive mlati asi ABS ale jinak je auto moc v pohode petr



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********    *******    ******    **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
        **  **     **         **  **         **     ** 
  *******   ********    *******   **   ****  **     ** 
        **  **                **  **    **   **     ** 
 **     **  **         **     **  **    **   **     ** 
  *******   **          *******    ******     *******  
Powered by Phorum.