www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Lišta pod př.oknem
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2011 17:00

Ahoj všichni,zjistil jsem že mám popraskanou a odchlípnutou těsnící gumu která je mezi př.oknem a plastovou lištou ze které jsou vystrčené stěrače,to zavinilo zamlžování oken jelikož voda která stéká po okně kape přímo na kabinový filtr. Ale k věci,potřeboval bych poradit jak se jmenuje ta těsnící guma co je v té liště se stěrači abych mohl koupit novou,pokud tedy bude k sehnání.Pokud někdo ví kde se dá koupit budu rád když mi dá vědět kde ji mají.

Díky za rady a pěkný den.

Tweety
Astra F 1.6 16V Sport r.v.1995 5dv.

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2011 17:25

Tak to te muzu uklidnit. Tu gumu mezi oknem a torpedem mam rozpraskanou jak pra.e, v nekolika mistech vubec nedoleha k oknu a nic se me nemlzi. Uz z principu to neni mozne. Koukni se jak je to provedeno. Voda nemuze stekat na filtr pokud je vse dobre slozeno. Neco mas spatne.

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 05:37

Petr A-C C14NZ nemáš pravdu.

Pokud nedoléhá nebo je špatná guma mezi torpédem a čelním sklem zatéká po karoserii voda přímo na filtr vzduchu! To že tobě to nedělá asi zřejmě nemáš tu gumu popraskanou durch... jinak já to vyřešil silikonem (černý za 120kč v OBI) vymontoval torpédo (3 šrouby + 2x matka pod stěračem) vše očistil a na torpédo nanesl silnou vrstvu silikonu. Torpédo dal zpět a vše dohladil stěrkou ´= troufnu si říct že nejlepší řešení a mám pokoj! Samo že filtr nový.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 07:23

Gismo_CZ : myslíš že se to těsnění nedá sehnat nové? Radši bych tam dal nové než to nějak lepit silikonem. Jinak teda moc díky za radu.

Tweety.

Astra F 1.6 16V Sport X16XEL r.v.1995 5dv.

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 08:41

to Gizmo_CZ: Ty me snad prinutis zdelat torpedo a nafotit to. Ten 1cm slic na tom plechu co je pod oknem je na co?

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 19:46

Před dvěma lety se mi stalo něco podobného. Z hřídele stěrače mi kapalo na kabinový filtr. A zjistil jsem, že je to rzí pod těsněním plechového lemu, takže voda protekla rezavou boulí pod těsněním. Nepamatuji si to naprosto přesně, ale vím, že jsem odrhnul co bylo rezavé, napatlal to silikonem a od té doby mám klid.

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 20:14

Proč tam cpete silikon? Z toho bych na autech blil. Jsou mnohem lepší věci, čím se dají lepit a těsnit podobné případy.

Silikon narvaný pod torpédem byla první věc, co jsem na své Astře musel předělat.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (25.09.2011 20:15)

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2011 08:08

Je to nozové řešení a prasárna já vím. Spíš by mě zajímalo kolik by to torpédo stálo nové u opla.. Možná by se tím zdvojnásobila hodnota vozu smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

Každopádně pro mě je to už pasé to je na dořešení na novém majiteli astry. já koupil zafiru :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (28.09.2011 08:09)

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2011 18:37

Zdravím,tak jsem si udělal a předělal tu stříšku na kabinový filtr a víte co mi může mlžení př.okna? Od té doby se mi okno nemlží. Dobrá to věc ta stříška.

Tweety.

Astra F 1.6 16V Sport X16XEL r.v.1995 5dv.

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2011 09:51

Zdar
Tweety v jiné příspěvku si psal že sem hodíš fotky jak si to namontoval. Hodíš je sem? A jaky matroš si použil asi nějaký plech nebo něco jiného?

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2011 13:50

Hoj, jelikož jsem momentálně bez auta (lítá s ním manželka) tak fotky zatím nebudou,materiál jsem použil dost silný 1,5mm protože je tam hodně ohýbání tak bych použil nějakou 0,8 nebo max 1,0mm. Než jsem to správně naohýbal a sestříhal tak aby to tam pasovalo perfektně, to mi trvalo dva dny no sra..ho s tím bylo hromada grinning smiley ale stálo to za to.

Tweety

Astra F 1.6 16V Sport X16XEL r.v.1995 5dv.

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 20:00

prosím smileys with beer

http://home.kpn.nl/kruiz046/wj/astra/ta/100_1474.jpg

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Lišta pod př.oknem
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2011 11:11

Vracím se s informací k torpédu pod přední okno,ptal jsem se u dealera Opel na cenu a origo díl stojí 1390 Kč. Tak jsem mu řekl že ještě počkám. Docela drahá sranda grinning smiley A fotky stříšky přidám dneska winking smiley

Astra F 1.6 16V Sport X16XEL r.v.1995 5dv.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******         **  **    **  ********  ********  
 **     **        **   **  **   **        **     ** 
        **        **    ****    **        **     ** 
  *******         **     **     ******    **     ** 
        **  **    **     **     **        **     ** 
 **     **  **    **     **     **        **     ** 
  *******    ******      **     ********  ********  
Powered by Phorum.