www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2013 19:43

Ano, díval když jsem hledal to těsnění pod ventilátorem. Je tam ještě něco důležitého, naž bych se měl zaměřit ?

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2013 17:59

Tak jsem to dnes kompletně rozdělal včetně vyndání ventilátoru topení. To těsnění ale asi nění proto, aby zadrželo vodu - není z gumy, ale z nějaké pěnovky, navíc celý ventilátor drží jen pomocí dvou šroubů, není nafest. Celý tunel jsem důkladně očistil od všech usazenin a vše znovu smontoval. Dnes v noci a zítra má silně pršet, tak jsem zvědav.

Re: Zatekani kolem oken
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2013 20:15

Nechybí ti tam náhodou ten plast, co je pod torpedem? Snažil jsem se najít fotku, abych ti ukázal který... ale nikde to není pořádně vidět, proto to zkusím jen popsat. Jde o plast z takového měkčího plastu, co v podstatě kryje větrák. Prostě když jen otevřeš kapotu, tak nesmí být vidět větrák.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2013 08:51

Tak bohužel, po nočním dešti mám opět na podlaze kaluž vody. Ten plast nad ventilátorem je, jedině že je tem špatně umístěn a voda podtéká. Děkuji za každou radu. Kadett jinak jezdí dobře, akorát ta voda.

Re: Zatekani kolem oken
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2013 09:24

Odtoky jsou v pořádku jo? Třeba mě napadá jestli je nějakej dobrák nezavařil - vypadají dost humpolácky the finger smiley

Další věc, jak s tím autem parkuješ? Podle mě když bude stát jednou stranou na kopci, tak by to tam také mohlo natéct. Takhle tátovi teklo do kufru u Áčkové Omegy a celkem trvalo než jsme přišli na to, že je to tím, že stojí zadkem dokopce.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2013 11:31

Parkuji před domem pod stromy, parkoviště je mírně skopce. Schválně zkusím parkovat obráceně,co to udělá. Zajíámavý tip.

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2013 11:36

Pridam jen pripad z vlastni zkusenosti....
Taky jsem mel kdysi mokro na podlaze a pri blizsim zkoumanim jsem zjistil, ze problem byl u dveri, na strane u pantu, kde voda sice stekala po tesnici gume, ale ve spodnim ohybu protekala pres gumu dovnitr.
To jen tak ze jsem si vzpomnel smiling smiley

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2013 17:39

Také jsem myslel, že to může být dveřmi. Pomocí jednoduchého testu - na podlahu jsem po celé ploše položil noviny - jsem ale zjistil, že ta voda jde zepředu, levá , pravá a dolní strana novin byla zcela suchá, zato horní část úplně promočená.

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2013 14:04

Tak je po problému - při demontáži jsem si totiž nevšiml, že drážky torpeda jsou zaneseny bordelem a tudíž špatně doléhalo ke sklu, navíc prostřední šroub nebyl řádně dotažen, pouze obě půlky spojoval. Po vyčištěšní drážek a řádného přitažení torpeda ke kastli nebyla po dnešním dešti na podlaze ani kapka. Mimochodem na tento problém se zanešeníma drážkama už na tomto foru před časem jeden kolega upozorňoval, takže díky.

Re: Zatekani kolem oken
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2013 20:16

Pak dej vědět jestli to dlouhodobě pomohlo, mě tam teče úplně stejně a žádný bordel nikde nemám ...

Re: Zatekani kolem oken
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2013 15:55

Čus bus.Prosím o radu.Taky mi zatéká ve předu u spolujezdce mám mokrý filc na podlaze,a při silném dešti mám kalužku na gumovém koberečku.Hlavně v zimě.Zkoušel jsem stříkat vodu na přední sklo a šel se podívat ze vnitřku kde se oběví voda. Oběvil se malí pramínek shora pod palubovky a stékal po koberečku dolu.Sundal jsem stěrače,prso a nic jsem nenašel.Děkuji za nějaký nápad.Páček
OPEL ASTRA F CARAVAN/X16SZR/1997



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil heiderovi (26.07.2013 15:56)

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2013 13:11

Tak jsem to přechváli, mokro na podlaze je pořád, ta voda stéká odněkud nad spojkovým pedálem.
KADETT C 16 NZ 1991

Re: Zatekani kolem oken
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2013 06:56

kabelová přechodka mezi motorem / kabinou ?
Průchodka pro lanko plynu ?
Atd...

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   ******     ******  
  **   **   **     **  **        **    **   **    ** 
   ** **    **     **  **        **         **       
    ***     *********  ******    **   ****  **       
   ** **    **     **  **        **    **   **       
  **   **   **     **  **        **    **   **    ** 
 **     **  **     **  ********   ******     ******  
Powered by Phorum.