www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Tachometr ukazuje méně
Autor: Maara (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2013 20:22

ahoj kluci. Mám malý problém. Zlobila mě přístrojovka (bez otáčkoměru), takže jsem se dal do toho ji opravit, všechno proběhlo v pohodě, ale při manipulaci s přístrojovkou se mě podařilo, ani nevím jak, zavadit o ručičku ukazatele rychlosti a teploty motoru. Obě mě přeskočili přes ty dorazy a samozřejmě když jsem je vrátil zpět, tak mi teplota ukazuje víc a tachometr zhruba o 10km/h míň. Nejprve jsem si myslel, že se mě to jen zdá, ale když jsem se rozjel a ručičce delší dobu trvalo než se odlepila od 20 km/h, začal jsem tušit zradu grinning smiley samozřejmě, podle radaru, který mi ukazoval 52km/h jsem zjistil, že na tachometru mám 40..

Hledal jsem a našel jsem tu diskuze o tom, že astry ukazují víc než je pravda a Standa zmiňoval posunutí ručiček, ale už jsem nikde nenašel postup, jak to udělat aby mi budíky ukazovali správně. Poradí mi někdo? nebo popřípadě pokud se to tu opravdu řešilo a já to nenašel, hodíte odkaz?

Díky za pomoc, názory a rady!


Opel Astra F, r. v. 1992, motor C14NZ

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2013 20:41

No a si budes muset rucicky sundat (nekde je to tady tusim popsane, pokud ne, je treba ji opatrne podebrat nejlepe vidlickou, malinko ohrat a on pujde dolu).
Na teplomer by bylo nejlepsi pichnout to na diagnostiku a podle ni vratit rucicku na spravnou teplotu.
Na rychlomeru je to trochu slozitejsi.
Bud nechat pristrojovku bez predniho plexi, ject kolem radaru a opatrne rucicku nasadit opet na spravnou hodnotu, resp o neco vyssi. Coz za jizdy muze byt problem.
Nebo - pokud vis, ze to keca treba o tech 12km/h, tak vyndat nahon z prevodovky, pripojit ho na vrtacku s regulaci rychlosti, nastavit rychlost treba kolem te 40ky (samozrejme podle rucicky) a vratit tam rucicku na nejakych 55km/h, aby tam byla alespon nejaka tolerance. Je treba to domacknout vic, aby se narazem o doraz rucicka neposunula zase nekam do riti.
Potom pristrojovku opet vyndas z auta, rucicky domacknes, vratis plexi a sup s tim zpet do auta.

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: Maara (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2013 20:54

Standa: Vidíš, diagnostika mě vůbec nenapadla grinning smiley tak to určitě vyzkouším.

Jak to tak sleduju, s tím rychloměrem jsem si teda pěkně pomohl.. Asi bych si na to zvykl, jak mě radilo pár lidí, ale strašně mě znervozňuje když něco nefunguje tak jak má, takže se pokusím postupovat podle tvých rad.

Mimochodem, když už jsi přivedl řeč na tu diagnostiku, mohla by jít rychlost nastavit taky podle ní? mám tady kousek takové menší letiště, tak bych se to pokusil udělat tam, sice jak říkáš, za jízdy nasazovat ručičky může být problém, ale tam aspoň nebudu nikoho ohrožovat...winking smiley

Každopádně, díky ti za radu.

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2013 21:04

I kdyby Te diagnostika ukazala rychlost, tak musis ject. Je pravda, ze na letisti se rizeni nijak extra venovat nemusis.
Sicher by to bylo nekde na valcich smiling smiley

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2013 04:34

Je spoustu opraven tachometrů, někam zavolej a zeptej se na ocejchování tach..

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2013 06:20

Diagnostikou lze nastavit bezproblému. A cokoli - tacho , teplotu, nádrž... Včetně tolerance.
Ovšem záleží na dignostice.

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2013 11:47

Breathless:

Přečti si, pro jaký je to auto. Na astře F z 92 s mechanickým náhonem tachometru si s diagnostikou ani neprdneš - tachometr je čistě mechanická záležitost.

Maara:

Při dnešních cenách mě spíš napadá otázka, proč si za dvě stovky nekoupíš jinou palubku, která funguje dobře smiling smiley...

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2013 13:02

Ups , to sem nějak přehlédl. Tak to pak jó smiling smiley

Re: Tachometr ukazuje méně
Autor: Maara (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2013 20:48

Standa:

no válce by byly nejjistější, ale k těm přístup nemám grinning smiley


JardaGSi:

Koupit druhou přístrojovku mě napadlo jako první, ale říkám si, proč ji kupovat kvůli takové prkotině? winking smiley navíc jsem nedávno jednu kupoval, kvůli tomu, že mě špatně ukazoval palivoměr a měl jsem poničenou tu vodivou folii, která je zezadu přístrojovky.. takže jsem udělal ze dvou jednu a navíc jsem ji celou překopal s kamarádem do diod a ty tam mám natvrdo připájené, takže se mě nechce ji vyhazovat.. taky díky tomu podsvícení teď řeším problém s ručičkama grinning smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **    **  ********   **     ** 
 ***   **  **  **  **  **   **   **     **  **     ** 
 ****  **  **  **  **  **  **    **     **  **     ** 
 ** ** **  **  **  **  *****     ********   ********* 
 **  ****  **  **  **  **  **    **     **  **     ** 
 **   ***  **  **  **  **   **   **     **  **     ** 
 **    **   ***  ***   **    **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.