www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Zatečení k spolujezdci
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2015 15:11

Ahoj.Prosím o pomoc.Po včerejším velkém dešti jsem našel na koberečku u spolujezdce kalužku vody.Byla přesně středem pod přihrádkou.Okno mezi plastovým prsem zasilikované,kanálky na odvod vody u topení čisté.Pyloví filtr jsem v zimně vytáhl.Mám el.šibr.Předem díky za nápady
OPEL ASTRA F CARAVAN/1996/X16SZR

Re: Zatečení k spolujezdci
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2015 20:49

A nemohlo to být právě tím, že nam není filtr? Vím, že se na to řešila nějaká stříška, aby na něj neteklo...

Asi bych zkusil vyčistit odtoky od šíbru a pak si sednul do auta a nechal na to z venku téct vodu, tak jedině zjistíš kudy to fakt jde. Kdysi dávno mi teklo do Golfa přes těsnění dveří, za běžného deště nic, ale po velkém dešti tam vždycky byla louže - prolezl jsem kde co a nakonec zjistil, že je vymačkané těsnění dveří v dolní části a jak to tam nějak stéká, tak to nakonec teče do auta - kdyby mi předtím někdo řekl, že to může být takovým místem, tak to snad nebudu ani věřit.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zatečení k spolujezdci
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2015 03:54

Proč ne, mi na Fobii taky teče zadními dveřmi do auta už při normálním mytí

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Zatečení k spolujezdci
Autor: peter044 (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2016 13:49

Nevím jestli tenhle problém ještě řešíš, ale stalo se mi to samé, pak jsem na to přišel náhodou. Při výměně toho pylového filtru jsi špatně dosadil ten krycí plast a přes ten ti dovnitř teče. Ten plast musíš zasunout do takové drážky aby ta voda tekla přes něj a ne pod něj

Re: Zatečení k spolujezdci
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2016 12:51

A pokud to řešíš, nebo to někdo bude řešit...:
Někdo i po správně nasazeném plastu zatékání nevyřeší.
Takže vyčistit ten zobáček co vede do motoru od bláta a pod plastové matky stěračů dát vhodnétesníci gumičky... smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******    **    **  **     **  **        
 ***   ***  **    **   ***   **  **     **  **    **  
 **** ****  **         ****  **  **     **  **    **  
 ** *** **  **   ****  ** ** **  **     **  **    **  
 **     **  **    **   **  ****   **   **   ********* 
 **     **  **    **   **   ***    ** **          **  
 **     **   ******    **    **     ***           **  
Powered by Phorum.