www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
manuál/dotaz
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2005 09:50

Prosím o informaci, kde lze získat manuál (ne příručku Jak na to), pro Opel Astra, 1,8 - 16 v, r.v. do 9/2000.
Dále prosím o pomoc pro identifikaci "drátů". Vychází ze svazku na čele příčky chladiče uprostřed, konektor se 2 dráty, napětí cca 5,4 V. Jedná se vývod venkovního teploměru ? Pokud ano, kde se dá tento sehnat.
Díky.
Svaťa

Re: manuál/dotaz
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2005 10:18

Pokud se jedna o modry a modro-bily drat, tak je to urcite k venkovnimu teplomeru.

Ja jsem to resil nedavno a Petr A-C C14NZ mi poradil, ze mam pouzit termistor o odporu 4K7 a k tomu viceotackovy trimr 1K zapojit to do serie a pomoci trimru nastavit teplotu. Upozornuji, ze to je prace na delsi trat, ale da se to.
Dalsi moznost je koupit dva ks 10K trimru a spojit je paralelne - vsunout je do konektoru po cidle. Pry je to mene presne, ale pokud ti nejde o presnost +-2st. tak je to jednodusi.

Kdyz jsem se ptal na toto cidlo na vrakovisti v Olomouci (u Balusu), tak ho nemeli a cena se pry pohybuje kolem 300.-



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   ********   ********  ********  
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  ********      **     ********  
 **     **  **     **  **            **     **        
 **     **  **     **  **            **     **        
 ********   ********   **            **     **        
Powered by Phorum.