www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Topí mi to?
Autor: Nery (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 19:35

Mám Astru r.v. 95 a rád bych se zeptal,čím to je,že mi z prostředních výdechů na středovém panelu stále fouka pouze studený vzduch.Pokud je trochu větší mráz,je poměrně zdlouhavé interier vyhřát.

Re: Topí mi to?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 19:39

Clovece nevim jak u Astry F, ale u kadetta z prostrednich vydechu jde JEN studeny vzduch. Nedivil bych se kdyby tady tomu bylo taky tak....

Re: Topí mi to?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 19:50

měl jsem stejný problém, jde to vyřešit jako nic. za těmi výdechy to máš vypadlý...a/taková kovová tyčka, která reaguje na otáčení buď na nulu, nebo otevřít...b/nebo je tam kus plastu, ten mohl také vypadnout

Re: Topí mi to?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 19:59

kdyby něco, tak napiš, sám jsem to o víkendu dělal+osvětlení stř. panelu

Re: Topí mi to?
Autor: Nery (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 20:15

Díky za radu.Takže myslíš,že stačí rozdělat jen ty výdechy,nebo musím demontovat celý stř. panel?

Re: Topí mi to?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 20:34

najdi si v technicwe rozebrání středového panelu, částečně ti to pomůže. za vydechem blíž k volantu je to táhlo na regulování foukání, když to bude v pořádku tak je tam taková plastová hubice a když se ti to podaří bez rozmontování, tak jen dobře. Ale jestli to budeš rozebírat, tak preventivně vyměň všechny žárovky, nebo to budeš dělat za chvíli znova. najdi si téma osvětlení vyhř. zadního okna atd.

Re: Topí mi to?
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 05:15

Máš smůlu, Astra F je udělaná jako každý Opel do roku 1999, to znamená "nohy v tepla a chladná hlava". Ty postřední výdechy skutčně dávají pouze studený vzduch. Těm, který se to nelíbí si prostě musí ty výdechy nechat uzavřené. To uzavření není možné na 100% - je to dané tvarem uzavírací klapky. Pokuď to budeš chtít na 100% tak se na ní musí opatrně nalepit molitan aby lépe těsnila, ale je to práce na h....., protože je to špatně přístupné.

R

Re: Topí mi to?
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 06:01

Radim napsal:

> Máš smůlu, Astra F je udělaná jako každý Opel do roku 1999, to
> znamená "nohy v tepla a chladná hlava". Ty postřední výdechy
> skutčně dávají pouze studený vzduch...
> R


Bingo!
A já si říkal už druhou zimu proč mi z těch středních fuků jde pořád jen studenej vzduch. A ono je to tak správně :-)
Na zimu prostě ty fuky zavřu a v létě stejně netopím.
Radime dík

Re: Topí mi to?
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 06:46

Nesouhlasim - vsechny Calibry foukaji z prostredka i teplicko!

Re: Topí mi to?
Autor: ondra (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 06:54

me taky fouka jenom zima!!!

Re: Topí mi to?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 07:01

U kadeta jsou prostřední výdechy jen studené.
Považuju to za výhodu - je příjemné topit si na nohy a zároveň si foukat studený vzduch do obličeje, aby člověk neusnul...

Re: Topí mi to?
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 12:24

To All: Je pravda, ze u GSI se mi to taky libilo, vetsinou v lete vecer nebo v noci - pustil jsem si na nohy teplicko, levej fukar u volantu nasmeroval taky dolu a lehce privrel a prostredni nasmeroval na xicht. To bylo super.

Re: Topí mi to?
Autor: Jamiro (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 14:58

To mě zase fouká z pravého teplo a z levého (u řidiče zima). Myslím tím středové výdechy. To je divný,ne?

Re: Topí mi to?
Autor: Nery (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 20:56

Je pravda,že je příjemné mít nohy v teple a chladnou hlavu,navíc prouděním chladného vzduchu není uvnitř tak nepříjemný suchý vzduch,ale pokud je venku trochu chladněji,tak bych byl přeci jen raději,pokud by teplo foukalo všude.No a demontáž panelu mne stejně nemine,neboť mi svítí jen půlka knoflíků.

Re: Topí mi to?
Autor: Drobo (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 09:07

Ahoj, tady to mate cerne na bilem (vynatek z Astra manualu), teply vzduch se zkratka nerozvadi do prednich pruduchu. I z nedostatku lze jednoduse udelat prednosti. smiling smiley
Drobo

Přílohy: topeni.jpg (49.3KB)  
Re: Topí mi to?
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 20:30

mě zas jde jen z těch bočních výdechů teplej vzduch a teť v létě je na prd, protože to nejde na 100% uzavřít. jinak mám kadett diesel

Re: Topí mi to?
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:15

Mě to u Kadetta funguje stejně, ale v zimě je to dost na ho... protože když jedete kratší vzdálenost a chcete se alespoň trochu ohřát tak máte levou ruku teprou a pravou zmrzlou! A potom to je dost o hubu když máte obě ruce na levé straně volantu abyste si je ohřáli :-))))
Nicméně se mě zdá že teď v létě když dám ovladač na studený vzduch tak mě z levého výdechu (od volantu) jde pořád trochu teplej vduch. A v 40°C zrovna ještě přitápět taky nemusím. Neřešili ste to už někdo?

Re: Topí mi to?
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:30

to je fakt a nejhorší je že když se ty postraní výdechy vypnou, tak stejně to fouká ofukama na bočné okna a tak. No prostě hrůza :-)
taky by mě moc zajímalo jestly to nejdě nějak vyřešit

Re: Topí mi to?
Autor: tondach (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2005 14:54

Astra,92,limuzina - knoflík ovládání výdechu topení ( vedle spínače ventilátoru ) na 2 posledních polohách jde horký vzduch i z prostředních výdechů.

Re: Topí mi to?
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2005 16:37

V Kadettu jde z prostrednich vydechu pouze studeny vzduch a u Astry jde z prostredka vlazny vzduch, proste micha se tam teply vzduch se studenym, takze z bocnich to topi mnohem vic.
Pokud jde na Astre z prostredka horky vzduch svedci to o tom, ze je zaneseny pylovy filtr a neprisava se tam dost cerstveho vzduchu aby to bylo vlazne.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **      **  **    ** 
 **     **   **   **   **     **  **  **  **  ***   ** 
 **     **    ** **    **     **  **  **  **  ****  ** 
 *********     ***     *********  **  **  **  ** ** ** 
 **     **    ** **    **     **  **  **  **  **  **** 
 **     **   **   **   **     **  **  **  **  **   *** 
 **     **  **     **  **     **   ***  ***   **    ** 
Powered by Phorum.