www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
diesel a rostliný olej
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2005 08:40

jezdíte někdo na něj? Jaký zkušenosti? všechny informace sem :-) Našel jsem na internetu že na něj jezdí plno lidí, ale nevím o nikom s Oplem. Mám 1,7D a kdyby to nebyl problém, tak by to nebylo marný.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 05:42

no kámoš jezdí v unu 1,3D, dá se na to jezdit jen v létě když je teplo a nesmí se nechat v nádrži déle než 2 měsíce bez ježdění, před zimou musí včas vyjezdit pár nádrží nafty. divně mu smrdí z výfuku, ale jinak si nestěžuje. rozhodně bych to ale nelil do TD a u atmosférického motoru musíš počítat s tím, že to sníží životnost motoru protože to neobsahuje žádná aditiva. musíš si ale sehnat vhodný zdroj oleje, minimálně po 20l kanystrech, aby byla dobrá cena. dokonce jsem někde četl, že někdo jezdí na přepálený olej z mekáče, nějak ho přefiltruje a prý ho vychází na 3,-/1l.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 09:20

Koukni se sem www.fae.sk/DOPRAVA/paliva/Bionafta.htm a klidne jezdi dal. Pokud chces vic info tak se ozvi.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 16:23

pro Petr A-C C14NZ : ty máš nějaké osobní zkušenosti?

přečetl jsem už dost a jde mi z toho hlava kolem :-) spíš mě zajímají osobní poznatky každýho z vás. Nerad bych ušetřil za palivo a pak měl jen starosti a vypláz víc za opravu :-)

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 18:34

Osobni zkusenost primo ne ale hodne to sleduji pro vhodnou volbu pristiho auta. Do LPG se me nechce jit, protoze je to dalsi investice (navic to ted omezili zivotnosti nadrze) a uz tolik nejezdim ale s LPG mam skoro 230.000 zkusenost na predeslem aute. Ted uz tolik nejezdim tak se me zda vhodna volba diesel s provozem na olej - trafo, rostlinny, fritovaci, prosly olej a ..., proto to sleduji. Zitra ti poslu odkazy kde zjistis co a jak, jsou tam i fotky vstriku po provozu na rostliny olej zkusenosti, nazory a typy dieselu a turb na kterej to jede - doporuceni .

Re: diesel a rostliný olej
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 19:17

to je super, díky. Kde se schání ten trafo olej a třeba i topná nafta a tak?

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2005 01:22

Chlapi,co blbnete,jezděte na takové palivo na jaké je motor konstruován.Jestli na motorovou naftu,tak na mot. naftu A NE NA NĚJAKÉ SRAČKY!To je jako by jste chtěli tankovat místo benzínu natural atd. benzín technický,který je suchý a neobsahuje žádná aditiva.Je mi po tom sice ho...,ale pokud chcete ušetřit,tak jezděte na kole.Na autě ještě nikdo nikdy neušetřil....

Re: diesel a rostliný olej
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2005 06:25

Brr trafo olej je docela dost prudce karcinogenní sám o sobě, když ho spálíš je to ještě horší. Vyjetým olejem okamžitě zku..... čerpadlo a to je docela dost peněz. Jediný co opravdu funguje je ten čistý rostlinný olej a i ten bych lil do maximálně do kadetta s najetými aspoň 200 t. km, do slušný astry bych to nikdy nedal.Lehký topný olej (topná nafta) je normální nafta z ropy bez aditiv, jen je na ní jiná sazba DPH. Těžký topný olej je hustý tmavý humus a používá se v sušárnách chmele, samostatně na něj jezdit nejde, jedině ho míchat 1/3 s naftou.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2005 07:06

Takze nejlepsi diskuze a nazory jsou zde :

www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=69776&t=69776
www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=56964&t=56964
www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=68526&t=68526
www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=64976&t=64976
www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=60505&t=59944
foto vstriku
www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=65884&t=65488

"Tyhle komůrkový motory s řadovym čerpadlem proti rostlinnýmu oleji nic nemaj. Bylo o tom už hodně psáno - kdo umí německy? www.fmso.de Sám míchám rostlinný olej ( LIDL: 1 l za cca 14,- Kč ) s naftou ve své VW JETTA 1,6 TD. Funguje prima ! V létě jde až 50 %, u Mercedesu i víc, protože má právě to řadový čerpadýlko.
V zimě - pokud není zabudovaný předehřívání toho rostlinnýho oleje - se musí poměr olej-nafta snížit, protože to tuhne. Fandové jezdí i na fritovací olej, použřitel, ale musí se to předtím dobře přefiltrovat.
Hlavně mi tu nenadávejte, že to zničí motůrek. Smaozřejmě je třeba drobných úprav, ale o tom už existují i různé diplomové práce. V Německu existují fan-kluby těhle friťáků a rostlináčů."

No snad to staci. Zaver at si udela kazdy sam.



Příspěvek upraven (24. 05. 2005 09:13)

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Doležal Jan (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 19:33

Pokud bys měl jěště nějake typy , odkazy . Zajímám se též o ježdění na rostlinný olej. Mám Fiat Tipo 1.9 TD. Díky Tobě.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Sokol (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 21:06

No a já mám TDI 81kW, a na rostlinej 50/50, a Na trafo 70/30 a bez problémů.....bez strachu a závad

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 10:21

Tady je odkaz na firmu která ty přestavby dělá profesionálně:

[www.rapidoil.cz]

Je to IMHO asi takový zásah jako přestavba benzíňáku na LPG.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 19:54

Blaaaazni:c)



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: diesel a rostliný olej
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 04:29

Neviem či sú to blazni ale už aj v Amerike tankujú rastlinný olej do svojich aut je to sice spôsobené energetickou krizou ale predsa v amerike?

Re: diesel a rostliný olej
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 15:24

V časopise Svět motorů č.39/2005 testovali Renaulta 19 TD na čistý fritovací olej. Výsledek testu: Na zkušební stolici(brzdě) výkon 65,5Kw papírově 66Kw, ale při rostoucí zátěži simulující předjíždění začal výkon klesat až k 45Kw. Bylo to prý způsobeno hustotou paliva a rotační čerpadlo nestíhalo dodávat potřebné množství paliva do válců. Jinak se emise snížily hluboko pod horní mez. A kouřivost motoru zmizela úplně.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: dusan (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 16:42

marselino > nahodou link na ten casopis nevies ??

Re: diesel a rostliný olej
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 18:55

WWW stránky časopis nemá, ale podle vlastní zkušenosti když napíšeš na e-mail svet.motoru@axelspringer.cz o výše uvedené číslo, tak Ti ho pošlou.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: dusan (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2005 14:43

marselino > a ty mas to cislo ?? Nemohol by si oscanovat dany clanok, a poslat mi ho na mail ???

Re: diesel a rostliný olej
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2005 18:21

Vážení,přidávám do nafty vše,co teče a hoří,ale snažím se vždycky s mírou. Jestli nevíte,co dokáže rostlinný olej,tak se zeptejte manželek,ty vám potvrdí,jaké je to lepidlo,navíc rostlinný olej naleptává pryž. U Bionafty byl v začátku ten stejný problém,už se to nějak upravuje,ale při sebelepší vůli tam trochu toho lepení zůstalo.
Dokonce jsem slyšel,že kvůli těmto vlastnostem bude stolní olej zařazen mezi nebezpečné odpady.

Re: diesel a rostliný olej
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2005 06:36

To: Fukin
To je ten důvod, proč neriskuji alternativní paliva...
Kdysi mi jeden mechanik od dieselů vyprávěl, že měl v ruce takhle zničené rotační čerpadlo - a to podotýkám nebylo žádným "vegetolem", ale normální řepkovou naftou od pumpy. Něco se tam v těch vysokých otáčkách stalo a nějak se oslizly nebo zalepily či co ty funkční plochy čerpadla, které jsou v provozu mazané palivem a pak se to zadřelo...
Když si spočítám, co "vegetolem" ušetřím a co by mě stálo, kdyby mě auto nechalo 300 km od domova, tak by ta úspora mohla přijít docela draho...

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **   *******   ********   **    ** 
 **     **        **  **     **  **     **   **  **  
 **     **        **  **     **  **     **    ****   
 ********         **   ********  ********      **    
 **         **    **         **  **            **    
 **         **    **  **     **  **            **    
 **          ******    *******   **            **    
Powered by Phorum.