www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Tachometr
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 09:41

Asi před měsícem mi prasklo lanko. Udělal jsem výměnu, ale od té doby mi v tom dost šustí a cvaká. Zdá se že to bude přímo v budíku lanka jsem zkusil dvě a pořád stejně. Nestalo se to taky už někomu. A nemáte někdo případně ten budík na prodej? Mám Astru benzína 97. Díky

Re: Tachometr
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 09:43

to šustí ten novej bowden.
mě to už taky leze na nervy a chystám s to rozebrat a dát tam zpátky ten origo.

Re: Tachometr
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 09:49

Stejný problém u Kadeta. Potvrzuju, že je to náročné na nervy...
Dělá to ten bowden. Vyvěsil jsem ho, prostříkal WD40 a prolil motorovým olejem - trošku to pomohlo. Třeba se to časem nějak ochodí...

Re: Tachometr
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 10:37

Pánové, jestli má někdo největší zkušenosti s náhonem tachometru, tak jsem to já. Nebudu unavovat strastiplnou cestou k úspěchu, kdy šustění bowdenu byla jen spička ledovce. Řeknu Vám rovnou, poohlédněte se po vrakovišti nebo si kupte ORIGO náhon, žádná jiná alternativa se nevyplácí.

Re: Tachometr
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2005 15:22

Jenže ja mám origo a namazaný to mám takže nevím co dál. Mám jen jedny nervy to se nedá poslouchat.

Re: Tachometr
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2005 12:40

Základ náhonu je ho dobře namzat a druhý krok je ho nikde nezlomit montuji mimo jiné taxametry a vím co je to za problém takový cvakací náhon při jeho montáži je třeba dbát na to aby se někde ostře neohýbal a to je u motoru X16XEL docela problém sám jsem na svém autě to řešil. WD40 není špatný olej sám mu říkám dílna ve spray ale na náhon je lepší nějaký tuk mne se osvěčila vazelina od essa ne ložiska do kol

Re: Tachometr
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2005 12:53

Máš origo?? A šustí?? A šustí i při otáčení rukou? To je hrůza a co reklamamce, nepomohla by??

Re: Tachometr
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 20:12

Tak jsem to vyřešil..... Vyndal jsem lanko. Dopřál mu olejovou lázeň :-) Do bowdenu pro jistotu nalil nějaký ten olej a ono to pomohlo není slyšet nic:-)

Re: Tachometr
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 22:06

Když už nic jinýho nepomáhá tak je dobrý si zvýšit hlasitost na rádiu :-) Někdy to tak holt musím taky řešit, kadett už není novej a na to cvakání , drnčení a vrzání jsem si už musel zvyknout.


Re: Tachometr
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 22:25

Pánové, taky už jsem jednou měnil lanko, u astry, za originál z vrakáče. Když jsem to pak zadělal začlo to nějak chrastět. Byl jsem z toho úplně nešťastný, minimálně 10x jsem vytahoval budíky a lanko abych zjistil o co jde, pořád jsem máchal lanko v oleji, nechával jsem ho projet vazelínou.. Pak následovalo šokující zjištění, he, ono to nedělalo lanko, když jsem to poprvé sundával ztratil jsem jeden šroubek od části palubovky, jsem si říkal, že je tam stejnak k ničemu. Ta se pak při nastartování a jízdě klepala a mně drnčely klíčky v zapalování o plastový "něco" co je mezi volantem a budíkama..mno já myslel, že mě trefí... Není to u Vás třeba stejná příčina?yawning smiley))

Re: Tachometr
Autor: Sady (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 14:26

Zdarec pánové,
taxem se fčera rozhodl že si bovden pořádně promáznu.
Vytáhnul jsem lanko a druhým koncem (od převodu) Jsem tam maznicí natlačil vazelinu až z druheho konce vytekla. Fše jsem očistil zapojil a slyšel jsem nádherné ticho. Ovšem večer se Tachometr zbláznil a na jedničku jsem jel 200.
Rozebral jsem tachometr a te vazeliny tam bylo asi hodně a nebyla tak kvalitní protože vytekla do tachometru. Tachometr jsem vyčistil v benzínu ((kompletrně rozebraný) Poskládal a pohoda. Chce to kvalitní vazelinu a po napěchování bovdenu párkrát protáhnout lanko a vždy celé očistit.
Taktéž jsem si sešteloval ručičku rychlosti, protože mi ukazovala více než jsem ve skutečnosti jel. TACHOMETR jde rozebrat a tudíž i vyměnit potisky!!!


Re: Tachometr
Autor: Papas (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 09:22

Začal mě zlobit tachometr (vectra a, c16nz), mezi 80 - 120 se najednou začne ručicka pohybovat trhavě nahoru i dolů.

1) může to být způsobené opotřebením toho bovdenu či lanka, je tam původní a najeto je přes 200 tk

2) řešil jste někdo stejnou závadu, co vám pomohlo?

Píši sem, protože princip tachometru bude asi u všech oplů stejný a nějaké rady z tohoto fóra už mi byly i dříve k užitku, tak díky za vaše případné postřehy.

Re: Tachometr
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 09:28

o Papas: Už ho máš nejspíš někde nalomený, tak bych nečekal až praskne. Rovnou ho vyměň, neoriginál cca 400,- a origo asi 1000,-. To jsou ceny u Zralýho. Z vrakáče nekupuj, nevíš v jakém bude stavu. A dej si pozor, ať ho nikde nezalomíš....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******    ********   *******   ********  
    **     **    **   **        **     **  **     ** 
    **     **         **        **     **  **     ** 
    **     **   ****  ******     ********  ********  
    **     **    **   **               **  **        
    **     **    **   **        **     **  **        
    **      ******    ********   *******   **        
Powered by Phorum.