www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2005 14:20

Při jaké teplotě motoru vám spíná ventilátor na chladiči na motoru X16SZ? Ale prosím uvádějte přesné hodnoty a né já mám dojem. Díky. Mně spíná při cca 102 st. C.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: bohous (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 08:08

Muzu to prehazivat mezi 91 a 95 /druha strana. Dal jsem to do horky vody a seply obe strany takze cca do 100st.C. Ale bohuzel jsem zjistil, ze se ventilator nevrtí. To jsem projel celý léto bez otočení ventilaátorusmiling smiley). Musi sehnat novej/zánovní/..Nemá někdo zbytečnej doma?/Za menší peníz příp. poštovné? Jsem z Příbrami, pracuji v Praze -zatím s počítači ve výp. středisku /. Mám si hledat místosad smiley((.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 13:46

Mno, nevím kolik je to stupňů ale ventilátor mi spíná až když je ručička blízko červenýho sad smiley

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 13:51

Mne taky, a co ostatni?

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 14:57

Mne taky spíná až je těsně před červeným. Jenže já mám červený označený 110 stupni. A to mám benzína 1.6 8V. Abych byl přesnější, spíná mezi tou poslední(předposlední) čárkou a červený.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: T.O.M. (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 17:00

Na C 18 XEL sepnutí 95°C, vypnutí 90°C dle palubního teploměru, jestli to pomůže

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 17:09

Spina ve 102 az 103 vypina asi 96, to se da snadno zmenit staci koupit jiny cidlo a je to:-)

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 18:50

Nene zkoušel jsem aj jiná čidla a porád stejný

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 19:08

Na kazdym cidle je ta teplota vyrazena. Takze mi nerikej ze to neni jiny to proste neni mozny. A mozna ti ukazuje tedy blbe teplomer v aute. Ale kdyz koupis cidlo ktere spina na jinou teplotu nez co mas treba ted zakonite musi spinat jindy :-)

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 19:21

Je to cislo citelne i bez demontaze cidla? Takze asi je to normalni, ze spina az nad stovkou, jsem klidnejsi, mel jsem dojem, ze to minule leto spinalo driv.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 20:55

Nekdy to jde cist a nekdy mylim ne, kazdy je jiny. A ty teploty jsou vetsinou kolem 97 kdyz to spina. Co si pamatuju na Peugeotu 405 to melo dve polohy spinani nejak 97/102 podle toho jak se to ohralo. Dve rychlosti vetraku.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 08:39

A kde je to čidlo na spínání ventilátoru? Mi se totiž vůbec nespíná :-( A nebo mi špatně ukazuje palubovka, nechal jsem teplotu dojít až do poloviny červeného pole a pak jsem raději vypnul motor. Voda mi ale ještě nevařila.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 09:20

To cidlo je na chladici. Voda ti nemusi varit je to preci uzavreny okruh vetsi tlak z toho plyne posunuti bodu varu.... Je potreba zkusit jestli ti jde vubec ten ventilator.... a taky ukazatel na palubce muze kecat, kolik ti ukazuje kdyz normalne jedes? Myslim ze ventilator ozkousis spojenim tech dvou dratku co do nej vedou. Taky to ma svoji velkou pojistku. Ty cidla opravdu odchazeji, nove stoji asi 500 nevim presne.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 10:05

Díky za informaci, hned na to kouknu. Normálně mám teplotu přesně 90 stupňů celsia, na dálnici nad 130kh/h mi teplota někdy vyšplhá až do červeného a pak raději uberu, při popojíždění městem se teplota někdy taky vyšplhá pěkně nahoru.
Mám diesel isuzu, někde jsem slyšel, že diesly jsou obzvláště náchylné na vysokou teplotu, tak bych to nerad uvařil.


Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 10:44

Mně spíná ventilátor podle palubního teploměru při cca 98°C. A při jízdě po dálnici jakoukoliv ustálenou rychlostí mám teplotu přesně 90°C.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 11:07

No mam pocit ze zrovna diesel ma dvourychlostni vetrak a i cidlo je tudiz dvoustupnove. Ale to by ti spis poradil KDR. Napis mu na debatu at sem koukne slam je jeho parketa.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 13:26

Já měl ten stejnej problém, i když mám motor X17DTL. Přesně jak píšeš, teplotu jsem měl dle ukazatele běžně u 95 °C a při jízdě do kopce nebo rychlosti cca 160 km/h mě šla nahoru. Vyřešil jsem to výměnou termostatu, kterej i když otevíral a zavíral, prostě nefungoval dobře. Další věc je čidlo teploty, který mi neukazuje dobře. Teď po výměně termostatu se mi teplota drží stále (o do kopce, na dálnici 160...) kolem 98 °C, což je v reálu tak 92 °C. Jinak ventilátor by měl spouštět tak v 97 °C, což je u mě něco pčes 100 °C na ukazately teploty. A taky se tak děje, což mě utvrzuje v tom, že ukazatel teploty proměřuje tak + 7 °C. Čili, nejprve zkus vyměnit termostat. Pak uvidíš....

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 15:26

Spíná tak při 102 a pak se mi zapne sahara.Měl jsem s toho docela vítr ale kamarad co ma stejný auto (1,7tds isuzu) konstatoval že ok tak to neřešim.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 20:12

Všichni ropáci měli dvourychlostní ventilátory. První mi spíná asi při 97 (vypíná při 90) druhý (plná rychlost) asi 104.
Zapalovač (1.6i) spínal asi při 100, vypínal při 93. Všechno jsou teploty v rozmezí naprosto bezpečným pro motor. Opel je v tomhle ještě dost konzervativní - třeba Passat 1.8 měl provozní teplotu 110 a ventilátor spínal při 117, červené pole bylo asi od 125.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2005 18:49

Jak na to koukám...tak ty ventilátory spínaj občas pozdě když už to občas málem vaří sad smiley

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **          ******   **    **  ********  
 **  **  **  **    **   **    **  **   **   **     ** 
 **  **  **  **    **   **        **  **    **     ** 
 **  **  **  **    **   **        *****     ********  
 **  **  **  *********  **        **  **    **        
 **  **  **        **   **    **  **   **   **        
  ***  ***         **    ******   **    **  **        
Powered by Phorum.