www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
nalej ňákej olej...
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 18:33

Zdar kluci,pochlubte se jaký oleje jezdíte ve svých kočárech a jaký jsou zkušenosti.....

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 19:52

Opel Kadett 2.0 8V, Castrol Magnatec 10W-40.

Motor je cistej jak detska prdelka a tenhle olej mu vylozene chutna. Spotreba pred tim nez zacalo tect tesneni pod vanou byla 0,0 litru.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 20:22

Já jakákoliv polosynt.10W-40, nejlépe levná. Spotřeba 0,00l. Minulý vůz po namontování LPG a ujetí 80 000 km motor jako z výroby, zásadně Shell Rimula 15W-40, spotřeba oleje klesala stále dolů a po výměně ventilových dříků se ustálila na 0,5 l/10 000 km.(Škoda 130 L). Ale to jen na okraj. Zatím co mám Astru, tak liju obyčejný Cinol.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 23:46

Opel Vectra A 2.0 8V, Castrol Magnatec 10W-40
Nou problem.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2007 18:22

Astra F 2,0 Ecotec, Fuchs Supersync 0W-30 ,ale je to dost řídký.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2007 20:50

Česko-Slovenské oleje podle mě byly a jsou stále na špici.
Madit Super 2000 10W-40 spotřeba 0,0 litru s těsnou vanou.
Ale jak vidím nejsem sám. Nejlepší je určitě SHELL HELIX.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: nalej ňákej olej...
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2007 19:08

drahej castrol.......
ať zvedne ruku kdo jezdí fuchs titan carat...

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2007 09:29

to m.king: Možná je Shell dobrý, ale nejlepší je thumbs down thumbs down X 17 DTL thumbs down thumbs down ve spojení s jakýmkoliv dobrým olejem, spotřeba je doho důkazem. the finger smiley the finger smiley the finger smiley

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2007 20:26

Já osobně Mogul Speed 10W-40 -polosyntetika, zatim spokojenost na obou motorech

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: nalej ňákej olej...
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2007 21:41

to Luboš X17DTL: X 17 DTL je ohledně spotřeby prostě jednička. spinning smiley sticking its tongue out hot smiley spinning smiley sticking its tongue out

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2007 23:13

Kdyby nám náhodou někdo nechtěl věřit, mohl by nám koupit 855 l nafty a my bychom jim to mohli ukázat

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2007 09:15

Já jezdím na Esso nebo Mobil 10W-40. Dneska už většina olejů jsou už hodně kvalitní. Nevím jak třeba Dlephi nebo Starline, ale renomované značky jsou OK.
Podívej se třeba na www.olejservis.cz

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Tondach-Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2007 20:26

No podle toho co jsem vyhledal na netu to není až zase tak jednoduché-jsou firmy,co se zabývají výrobou tzv. základových olejů a ty pak prodávají dál a proto má spousta firem skoro stejné oleje.Dále -málokdo si může dovolit skutečně vývoj oleje-je to velmi nákladná záležitost-hodně firem zdánlivě působí na trhu jako samostatná značka a přitom patří do nějakého koncernu.Bohužel z ruské ropy nelze vyrobit kvalitní olej pro její vysoký obsah síry naopak nejkvalitnější oleje jsou z ropy od šejků-tedy pokud to někdo chce vyrobit kvalitně.A o polosyntetice tam píšou,že je taková,která obsahuje 1O-20%syntetiky,ale taky taková,která ji obsahuje mnohem více-pak taky nestojí litr "stovku".Všeobecně byly hodnoceny dobře belgické značky a prý se říká to ,že se firma,která umí vyrobit dobrý olej pozná dle toho,že umí vyrobit olej motocyklový.Za všeobecnou špičku je považován TOTAL.A ještě jeden postřeh-bohužel se prý běžně dělá to,že pro zkušebny je vyrobena várka skutečně kvalitního oleje vč. všech přísad,ale praxe je pak poněkud jiná.Tak nám nezbývá než věřit,že ten co tam lijeme my,je dobrý,no ne??? :-O)))

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Bery (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2007 07:59

Já jedině 10W-60.Mám totiž X16XEL a vyzkoušel jsem snad všechny oleje-polosyntetika,syntetika a spotřeba oleje nic moc.Teď jsem spokojenej-nedolévám vůbec.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: klf (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2007 14:42

Já liju Castrol Magnatec 10W-40 a chutná mu (až moc drinking smiley už jsem tam toho nalil habakuk, za tu dobu, co auto mám). Také jsem zkusil nějaký olej od Texaco a také nebyl špatný.

------------------------------
Astra G Caravan
X16 XEL



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil klf (05.03.2007 14:46)

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2007 13:33

Čus,
mám X16XEL(11/99),olej Madit Prima 5W-40.Spotřeba 00 prd,maximální spokojenost.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2007 15:19

Ja mam tiez X16XEL r.v.98 a pouzivam tiez olej Castrol Magnatec 10W-40 a tiez ho papa statocne. Tu na strankach "Opel Astra F" som sa docital, ze pouzitie prilys riedkeho oleja do starsich motorov moze sposobit vacsiu spotrebu oleja. Nemoze byt ta vacsia spotreba oleja zapricinena tym, ze ten olej je prylis riedky? Na bandaske s olejom bolo napisane: "Olej na synteticke baze"-- podla SAE a ceny by sa malo jednat o polosyntetiku, ale mozno by som tam mal dat pri buducej vymene oleja nejaky iny, ktory je menej tekuty -- skutocnu polosyntetiku.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2007 11:08

Tá väčšia spotreba oleja u tohto motora je zapríčinená hlavne samotným motorom.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: nalej ňákej olej...
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2007 13:33

Uz som na tomto fore cital vo viacerych prispevkoch, ze motor X16XEL nepatri medzi najvydarenejsie -- no ked som to moje auto kupoval, tak som sa do tychto zalezitosti vobec nevyznal ani tak malicko ako teraz. Ale neda sa predsa len ta spotreba oleja nejako znizit (vymenou nejakych tesneni apod.). Bery napisal, ze sa mu podarilo podstatne znizit spotrebu oleja, ked zacal pouzivat olej 10W-60. Co je to za olej? S takym som sa este nestretol. Viem, ze polosysntetiky su 10W-40 (taky pouzivam ja) a synteticke oleje 5W-40.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2007 20:50

10W40 přece neznamená že je olej semisynth.stejně jako to,že 5w40 je fullsynth.10w40 muže být i minerál.....

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **    **  **      **  **      ** 
 **   **   **     **   **  **   **  **  **  **  **  ** 
 **  **    **     **    ****    **  **  **  **  **  ** 
 *****     **     **     **     **  **  **  **  **  ** 
 **  **    **     **     **     **  **  **  **  **  ** 
 **   **   **     **     **     **  **  **  **  **  ** 
 **    **  ********      **      ***  ***    ***  ***  
Powered by Phorum.