www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Typ Motoru
Autor: Boro (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 10:02

Chlapi, řekněte mi někdo, proč se nikde neuvádí můj typ motoru? Mám Kadetta E rv.1986 obsah 1.2LS, skoro nikdo mi to nevěří. (je to karburátor)

Re: Typ Motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 10:14

No, motor s oznacenim 1.2LS opravdu v Kadettech nebyl.

[www.kadett.cz]

Typ motoru musis mit ve velkym TP a jinak je vyrazenej na bloku v miste kde doseda hlava pod svickou ctvrteho valce.

Re: Typ Motoru
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 10:25

Musím se zastat "Bora", taqké mi rukama prošel Kadett 1,2 a shodou okolností také z roku 1986. Byl to dovoz z rakouska, krásnej zachovalej kousek, do dnes mě mrzí že jsem ho pustil. m.

Re: Typ Motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 10:28

A co mel za oznaceni?

[www.opelclubscene.de]

Re: Typ Motoru
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 13:09

To Standa: Aha... tak to už nevím, ale určitě to bylo 40kw, takže s největší pravděpodobností 12ST. A těď jak přemýšlím tak jsem si téměř jist. V chytré knize je také tuším napsaný. M.

Re: Typ Motoru
Autor: blicky (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2007 18:03

Zdarec vsem.chtel bych se zeptat proc se nikde neuvadi motor s astry f typ X14XE. je to 16v a ma vykon 66kw.v tech vasich tabulkach s motory takove oznaceni nenieye popping smiley.dal bych se chtel zeptat.delal jsem diagnostiku RJ podle navodu na vasich strankach ,ale nejak divne mi to ukazovalo.vubec ne to co by melo podle navodueye rolling smiley.prvni kdyz jsem spojil ty dva kontakty tak se mi misto 12 bliknuti rozsvitila kontrolka 10x.pak se kontrolka rozsvitila 3 a jednou.potom opet asi na ukoncenou opet 10x.nechal jsem to pustene asi dve minuty a tento cyklus se stale opakoval.10x-3 a 1-10x 10x-3 a 1-10x ....
mohl by mi nekdo poradit.uzuzuju jen ze se jedna o poruchu cislo 31.podle vasi tabulky motoru by ta jednotka mela byt multec,ale takova zavada s cislem 31 tam neni.tak nevimconfused smiley

Re: Typ Motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2007 21:33

Kod zavady je 0310. [www.opelastra.cz]
X14XE se moc do AF nedaval, rozsirenejsi byl az v AG.

Re: Typ Motoru
Autor: Ondra (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2007 15:32

kde najdu na motoru 1.6 označení motoru? Koupil jsem Kadetta a má jinej motor. Původní psanej v techničáku byl C16LZ. Díkes

Re: Typ Motoru
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2007 20:21

Pokud vím,tak kód a číslo motoru by mělo být na plošce bloku kde dosedá hlava u 1. svíčky od rozdělovače.

Re: Typ Motoru
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2007 09:56

nebo taky na přírubě převodovky s motorem hned naproti chladiče.

Re: Typ Motoru
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 19:59

to blicky: můj kámoš taky koupil astru s tím motorem.. a nemohli jsme nikde najít co to je zač...

Re: Typ Motoru
Autor: Vendelin55 (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 11:56

Ahojky,já jsem také koupil Astru 1.4 16 ventil EKO TECH č motoru X14XE z dovozu Francie a řekli mi že je to G.Ale tady jsem se dočetl že je to F Astra je z roku 1997,můžete mi někdo vysvětlit a ještě jeden malý problém.Nejde mi rozsvítit vnitřní osvětlení po vytažení knoflíku světel,někde jsem tu četl radu ale nebyl jsem z ní moudrej.Děkuji za odpověďi Vendelin 55

Re: Typ Motoru
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2008 07:31

Taky mám motor X14XE v Astře F, možná by neškodilo doplnit do Vaší tabulky na stránkách informace o tomto motoru. Díky.

Re: Typ Motoru
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2008 05:40

To Vendelin55: Nejlepší bude, když tu svou Astru vyfotíš s pošleš zde do debaty.
Vnitřní osvětlení: Nejdřív vyzkoušej, zda se rozsvěcí světlo po otevření dveří. Pokud jo, tak odmontovat kryt žárovky, zavřít dveře, zapnout vnitřní osvětlení na knoflíku světel a změřit zda jde do žárovky napětí 12V. Pokud nejde, tak musíš jít po drátech od knoflíku světel jestli nejsou někde přerušené a popř rozebrat knoflík světel a vyčistit. Pokud se žárovka nerozsvítí ani při otevření dveří, může být vadná ona.

Re: Typ Motoru
Autor: stano (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2008 11:54

nazdar mam kadetta 1.6i c16nz motora mam taky problem ze v technickom u nas na slovensku uz je len jedno velke osvedcenie a tam mam napisane typ motora OTTO 01 namiesto c16nz a v polozke katalyzator nieje pisane nic a ma tam byt nejake pismeno a cislo myslim.kvoli tomu nemozem urobit emisnu kontrolu

Re: Typ Motoru
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2008 12:31

A odkial mas auto? ak dovoz aa mas nejaké pôvodné doklady tak s tými choď na políciu aby ti oprqavili označenie motora v techničáku .

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******    **     **  **    **  ******** 
 **     **  **    **   **     **   **  **   **       
 **     **  **         **     **    ****    **       
 *********  **   ****  **     **     **     ******   
 **     **  **    **   **     **     **     **       
 **     **  **    **   **     **     **     **       
 **     **   ******     *******      **     ******** 
Powered by Phorum.