www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Koupě Astry
Autor: Jumper (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 08:16

Zdravím všechny. Prosím,poraďte mi. Mám možnost koupit ASTRU z roku 99 - tu novější s motorem 1,6i 8v. Má najeto 99.000 a je pravidelně servisovaná.
Chtěl jsem se zeptat, jestli tenhle motor je slušný? Díky moc

Re: Koupě Astry
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 17:01

Záleží na tom, jak se sním jezdil oa jak byl udržovaný. CO se týká poruchovosti motorů názory se různí. V podstatě ze všeho vyplívá, že nejvíce problémů je s motory X16XEL ale jak jsem již podotknul, záleží na majiteli na najetých km.Dej si pozor na mizení oleje v motoru, na otáčky (nesmí kolísat při startu - nejdříve cca 1600 pad spadnou na 800).Jinak si myslím že by jsi měl mít klid.

Re: Koupě Astry
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 18:40

X16XEL je šesnáctiventil, nevím přesně tvůj typ, ale 1.6 8V patříli vždy k těm spolehlivějším. Osobně můžu říct, že všechny 8V od Opela od 1.6 - 2.0 8V jsou opravdu spolehlivé motory. Pokud dostávají pravidelnou údržbu (kvalitní olej, výměny rozvodů, svíček, atd.) tak bez větších problémů najedou 300tis.km.

Re: Koupě Astry
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 05:52

Mám astru s motorem X16SZR - 1.6 8V a maximální spokojenost a spolehlivost - je to osmiventilová klasika a jak píše Rom@n je to držák.

Re: Koupě Astry
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2005 07:58

Absolutní souhlas. Měl jsem 1.6 8V se 180tis km v kombíku, motor šel jak novej, spotřeba oleje na 15 tis. tak 3 deci, průměrná spotřeba 7,35 v čemž bylo hodně město, v zimě hory/lyže, v létě 5 kol na střeše...
Mohl by být o chlup živější, ale právě relativně malý výkon na objem 1.6 dává tomu motoru fantastickou výdrž při minimální nutné údržbě.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******          **  **    **  **    **  ******** 
 **    **         **  ***   **  **   **      **    
 **               **  ****  **  **  **       **    
 **   ****        **  ** ** **  *****        **    
 **    **   **    **  **  ****  **  **       **    
 **    **   **    **  **   ***  **   **      **    
  ******     ******   **    **  **    **     **    
Powered by Phorum.