www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
olejová náplň kompresoru do klimatizace
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 09:58

jaký olej a kolik do kompresoru klimi do astry f 98?(pokud to jde...)

Re: olejová náplň kompresoru do klimatizace
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 10:36

Jde to ale obavam se, ze to sam neudelas. Pokud teda nemas ten atomat na plneni. Pokud vim tak velmi dobre a za slusny peniz to dela Barum service - kolega se prave na doporuceni odtud vratil (1250,- pro MB, cas 45min). Vycisti okruh, naplni olejem a pote "freonem". Podle typu naplne se take musi davat olej aby nedoslo k promichani to vim z tepelnych cerpadel. Takze asi tak.

Re: olejová náplň kompresoru do klimatizace
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 13:36

Pokud si z jiznich cech tak v tabore mi to delali na almeru, a komplet naplneni za 600 a myslim ze v astre je min naplne tak by to mohlo bejt i levnejsi...

Re: olejová náplň kompresoru do klimatizace
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 07:54

záleží jaký typ kompresoru máš, do starších jde dolít, ale do novějších se dává rozptýlený zároveň s médiem, každopádně ale je dobré nechat starý olej odsát a soustavu vypláchnout, což sám doma neuděláš :-( takže mé doporučení je, navštiv servis kde se zabývají přímo autoklimatizacemi a investuj do odborníků, ne vše jde dělat v domácích podmínkách a mohl by jsi si způsobit docela mastnou investici poškozením kompresoru

Kompresor klimatizace
Autor: Jo (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 13:40

Asi mam spatny kompresor klima na Astra F r.v.97
Kdyz jsem ji dal do servisu pred mesicem, protoze mi unikala klima, rekli, ze je spatny chladic, takze jsem vysolil 7tis a myslel ze uz to bude v poradku, ale je to stejny, takze ted prisli s tim, ze mam vadny kompresor.
Nelibi se mi jejich pristup - pokus/omyl, proto hledam kde mi to jsou schopni levne a dobre opravit a pripadne zrepasovat kompresor.

Diky za radu

Re: olejová náplň kompresoru do klimatizace
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 14:49

Pro příště se servisem co jsi tam dával tu opravu nic nedohaduj pouze ústně ale do opravenky je nutné napsat např."oprava klimatizace (nechladí)" nikoliv, že Ti řeknou už na začátku jejich fundovaný odhad a Ty s tím budeš souhlasit. Pokud totiž vymění nějaký díl a porucha tím nebude odstraněna, musí oni bádat dál a nepočítat s úhradou za díly, které sice vyměnili ale jejich výměnou nebyla závada odstraněna. Požaduj taky o vrácení vyměněných dílů(starých).

Co se týká oprav kompresorů tak jedině na internetu, sám klimu nemám takže jinak nevím.

Co je v klimatizaci?
Autor: EIRAM (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2008 13:10

V jednom diskusním příspěvku bylo napsáno: Vycisti okruh, naplni olejem a pote "freonem". Znamená to, že freony se v současné době stále používají? A to ochránci životního prostředí neprotestují? O jaký olej se jedná?
Pokud se freony v novějších typech nepožívají, čím jsou nahrazeny?

Nedělám si z vás srandu, ani Vás nechci otravovat dotěrnými otázkami, ale myslím to vážně chodím na střední a mám na to mít referát.

Za odpověď děkuji.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **    **   *******   **      ** 
    **      **  **   ***   **  **     **  **  **  ** 
    **       ****    ****  **         **  **  **  ** 
    **        **     ** ** **   *******   **  **  ** 
    **        **     **  ****         **  **  **  ** 
    **        **     **   ***  **     **  **  **  ** 
    **        **     **    **   *******    ***  ***  
Powered by Phorum.