www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Prosím o radu - Kadett 1.6i
Autor: Staňa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 07:24

Ahojte. prosím o radu .
Mám kadet 1,6 i r.v. 1989. 3 dver. Mám na ňom poruchu, s ktorou si bohužiaľ nevieme radu. Na začiatku ke´d mi to začalo blbnúť sa mi počas jazdy rosvietila kontrolka motora, auto ako keby trhlo,kontrolka zhasla, auto išlo normálne ďalej. Spravilo mi to dvakrát. Na tretí krát sa mi potom rozvietili všetky kontrolky a motro zhasol a už sa nedalo naštartovať. Najprv som si myslela, že je porucha v baterke, pretože vymenila sa baterka a auto išlo zase bez problémov. Pre istotu sa rozobral alternátor, vymenili sa uhlíky, ovšem horšie štartovalo. A znovu to začalo robiť. Auto nenaštartovalo, lentočilo a nenaštartovalo. Rozdeľovač sa skontroloval, prečistili sa kontakty, iskru to hádže, vyzeralo to, že nedáva benzín. Skontroloval sa palivový filter a vymenil, palivové čerpadlo funguje. Po rozobratí karburátora, zase nastal opačný problém, dáva benzín veľmi veľa. Je poškodená riadiaca jednotka alebo čo vlastne. A ešte jeden dotaz. Dá sa použiť riadiaca jednotka z 1,3 i ?

Zostávam s pozdravom a vopred ďakujem za radu

Re: Prosím o radu - Kadett 1.6i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 07:36

Zkusil bych zkontrolovat kostreni motoru. Jednak od baterky na kastli a potom z prevodovky na podbeh - silny medeny pasek, bejva zoxidovanej, ne-li upadlej. Dalsi kostra bejva z alternatoru na skrin vackovyho hridele.

Za dalsi bych prostrikal, resp. procistil vsechny kontakty ke vsem cidlum a hlavne k ECU nejakem kontoxem.

Vyblikal jsi cislo zavady??
[www.kadett.cz]

ECU z 1.3i nelze pouzit na 1.6i. Musis mit primo pro Tvuj motor C16NZ(LZ)...

Re: Prosím o radu - Kadett 1.6i
Autor: Staňa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 07:44

Ahoj. Všetky tieto kontakty boli prečistené a prestriekané kontoxom. O Tom vyblikávaní ECU som sa dozvedela len včera , ( bohužiaľ ) a vzhľadom k tomu, že mám odpojenú baterku , lebo auto vôbec nefunguje a benzím tečie kade tade, tak neviem, či to bude vôbec možné.

Re: Prosím o radu - Kadett 1.6i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 07:53

Ty kostry si taky zkontroloval?? Neprehodil jsi hadice do strikacky, kdyz to dava moc benzinu??

Re: Prosím o radu - Kadett 1.6i
Autor: Staňa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 08:07

Ahoj. Ako myslíš či sa neprehodili hadice do sttrikačky. Pod vzduchovým filtrom sú tri vývody, keď sa postavíš čelom k motoru.. Dva sú spojené s hadičkou, a jeden ten ide do voľna, načo to tam je to neviem, ale mám dojem, že to tak bolo od začiatku, teda odvtedy čo som si to autičko kúpila.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  ********  **         ********  
 **     **  ***   **  **        **    **   **     ** 
 **     **  ****  **  **        **    **   **     ** 
 ********   ** ** **  ******    **    **   ********  
 **         **  ****  **        *********  **        
 **         **   ***  **              **   **        
 **         **    **  ********        **   **        
Powered by Phorum.