www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 07:48

PROSÍM O RADU ČI POMOC!MÁM KADETTA 1.6E A OBUTÉHO NA 15"195/50....TEN OD KTERÉHO JSEM HO KUPOVAL MI ŘÍKAL ŽE DAL TVRDŠÍ TLUMENÍ!
PROBLÉM: PROBLÉM JE TEN ,ŽE CÍTÍM NA SPORTOVNÍM VOLANTU KAŽDOU NEROVNOST NA SILNICI A NA POLNÍ CESTĚĚ SE TO NEDÁ VYDRŽET - ŠKUBE JAKO BLÁZEN.
PORADÍ NĚKDO,CO BYCH MĚL UDĚLAT ABYCH TO ODSTRANIL,VYMĚNIT ČEPY,TLUMENÍ ZA MĚKKČÍ....DĚLÁ TO I NA ZIMNÍCH 13/175/65.

DÍKY VŠEM ZA RADU I POMOC!!

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 07:49

MÁM TOTIŽ STRACH ABYCH NEODDĚLAL HŘEBENOVKU..DÍKY

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 07:56

Hrebenovku neoddelas, jen budes hodne casto menit cepy a asi ani silenbloky na ramenech z toho nebudou nijak stastny...

Dej tam zpatky seriovej podvozek, tzn. pera a tlumice. U sportovne ladenejch podvozku byvaji pruziny nizsi a tvrdsi, stejne tak tlumice.

Kola 195/50 to samozrejme delaji jeste tvrdsi, tak ze zase, zustan u doporucenych rozmeru 165/65, nebo podobne...

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 08:01

PŘESNĚ TO CHCI UDĚLAT - DÁT TAM NĚJAKOU SERIOVKU,ALE U KOL BYCH ZŮSTAL DÁL,PROTOŽE TO VYPADÁ NA KÁDOVI DOBŘE.............
MYSLÍŠ,ŽE OSTATNÍ CO TAM MAJÍ TŘEBA I 17" MAJÍ TAKY TAKOVÝ PROBLÉM?JÁ SEM S NIKÝM JEŠTĚ NEMAL MOŽNOST O TOM PROMLUVIT NEBO SE HO ZEPTAT?.

DÍKY ZA RADU

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 08:14

Jde o to, ze cim vetsi a sirsi kola, tim mensi maji profil, tzn. min gumy na bokach behounu na to, aby dokazaly rychle a spolehlive odpruzit nerovnosti.
A kdyz k tomu jeste pridas nizsi a tvrdsi podvozek (kvuli lepsi stabilite auta v extremnich situacich), tak je z toho potom zebrinak a ztracis ten pozitek z jizdy.

Kombinaci tvrdyho podvozku a kol s vysokym profilem (nebo naopak)degradujes vlastnosti obou komponentu, tak ze si musis vybrat. Bud kocar, ktere se Te bude houpat jak zaoceanskej parnik a nebo auto, se kterym budes moc bezpecne project zatacku ve vyssi rychlosti.

A ze zkusenosti Te muzu ujistit, ze ti kteri maji 17" kola, jsou na to stejne, ne-li hur nez Ty..:-)

Tolik v kostce hodne strucne...:-)

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 08:18

TAK V TOM PŘÍPADĚ MÁM JASNOU VOLBU A DÍKY ZA RADU!NĚCO S TÍM PROVEDU,ALE KAŽDOPÁDNĚ TO BUDU MUSET CELÉ PŘEKOPAT A NAHRADIT JINÝM ODPRUŽENÍM,ALE KDE TO TAK NAJEDNOU HONEM VZÍT A NEKRÁST . -. PRUŽINY A TLUMIČE??

DÍKY:-)

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 08:21

Pruziny sezenes na vrakarne za par penez (cca 1000 za vsechny 4) a tlumice rovnou kup novy. Uz se tady v poradne resily, tak pouziv vyhledavani.

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 08:24

TAK DÍK............:-)ALE KOLIKRÁT TADY NA PŘÍBRAMSKU JSOU ZLODĚJI I NA VRAKÁRNĚ!ALE U NÁS V BŘEZNICI NĚJAKÝ TEN KADETT STOJÍ,ALE JESTLI MI Z NĚHO NECHÁ VYMONTOVAT PRUŽINY?TO NEVÍM?JE NĚJAKEJ DIVNEJ - TEN PRODAVAČ

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 19:03

a nemůže to být tlumičem řízení ?

Re: ŘÍZENÍ KADETTA
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 20:02

daniel:jestli tam ma 15tky kola s 50 profilem a tvrdej podvozek,tak muze mit sebelepsi tlumic rizeni a stejne to nepomuze.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **      **  **    **  **     **  **     ** 
 **        **  **  **   **  **   **     **   **   **  
 **        **  **  **    ****    **     **    ** **   
 ******    **  **  **     **     *********     ***    
 **        **  **  **     **     **     **    ** **   
 **        **  **  **     **     **     **   **   **  
 ********   ***  ***      **     **     **  **     ** 
Powered by Phorum.