www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Opel Kadett 1,6D
Autor: Joe (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 18:58

Ahojky lidi.Potřeboval bych poradit.S autem jsem normalně přijel a vypnul motor,ale po cca po hodině i když byl motor ještě teplý tak už nenaskočil.Až se vybila baterie.ted už nejde nastartovat a ani žádna snaha.Děkuji za radu

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 21:15

Vis tohle je tezky. Je to stejny, jako kdyz reknes ze se Ti rozbila pracka a nepere. Duvodu a pricin muze bejt mraky. Mozna by stalo za to, abys sam neco vyzkousel a prisel sem uz se sebemensima, ale konkretnima poznatkama. POkud se na to necitis, tak pozadej nekoho zkusenyho at se na to treba jen podiva.
Neber tohle jako nejakou vytku, ale treba jako dobrou radu pro priste..:-)
Z diagnozy- auto nejde nastartovat - se toho opravdu malo pozna.

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Joe (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 00:15

Já vím diagnoza žádna. Jenomže kde začít když jsem s tím autem bez problemu přijel,nic na tom nedělal a najednou z ničeho nic nejde nastartovat,starter točí a nafta tam je sad smiley dneska jse zkusím na to podívat ale jak říkam nevím kde začít tak jsem chtěl poradit na co se první zaměřit .

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 13:19

Tím "nafta tam je" máš na mysli, že je v nádrži, nebo že jde opravdu i do motoru?
Když to se startérem nechytne tak buď nežhaví nebo není v motoru nafta. Nic jiného mě nenapadá.
Teplej motor by možná chytil i bez žhavení, že by najednou odešlo úplně vstřikovací čerpadlo je nepravděpodobné, že by se ucpal palivový filtr najednou a úplně taky...
Zvláštní je, že to přestalo fungovat najednou a úplně.
Napadá mě magnetický ventil nebo někde upadlá palivová hadice.

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Joe (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 17:08

Tak vám nevím dneska jsem to nastartoval zkoušel jsem ten magnetický ventil a ten cvakal tak nevím ale stejně to zlobí protože to mělo snahu zhasnout i s předvstřikem.více lidi mi řeklo že to můžou být vstřiky,žhavicí svíčky jsem zkoušel a ty jsou ok.Začlo to čoudit.přesto děkuji za rady.

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: máslo (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 18:21

Ahoj tohle se stavalo i mému oplu ale příčína byla jenom ve špatných přepadovejch hadičkách po zhasnutí motoru si to přisálo přes prasklí přepad spětně vzduch a potom sem stašně dlouho startoval než zase chitil.

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2005 07:19

Padající nafta může být taky tryskami...
Kdyby byly vadné hadičky přepadu (jsou to ty tenké, které spojují trysky) tak by kromě přisávání vzduchu taky z toho tekla nafta.
Mě už 2x praskla ta gumová koncovka na konci a bylo z toho nafty jako krve z vola...

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Joe (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2005 18:43

Dneska se mu jednou nechtělo a až na podruhy ,kdýž je teply motor tak to jde.Nafta je cítít venku u auta když odněkud přijedu,ale není vidět že by to někde teklo.Dneska jsem to procházel znova a nic jsem nenašel.Děkuji za rady smiling smiley

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Joe (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 17:43

Ještě to začalo dělat že startuju a když to nechce chytit tak pustim klíček a v tom momentu to chytne.Nevíte někdo čím to jegrinning smileyěkuji za odpovědi

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: máslo (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 05:32

stačí překostřit motor rovnou k baterce nedostava se štávi na elektromagnet načerpadle

Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: Ota (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2005 12:19

Zdar,taky mám 1,6 D,jednou se mi stalo něco podobnýho,jel jsem do mírnýho kopečka a najednou to škytlo,zaprskalo a zůstal jsem stát.Měl jsem s tím fakt hodně starostí a nervů,je to můj první diesel,no a když jsem si auto odtáhnul domů,zjistil jsem že je to vypadlej kabel na vstřikovacim čerpadle.Cejtil jsem se jak pěknej vůl,protože kdybych se pořádně podíval když auto přestalo jet,mohl jsem mít opravu po 10 minutáh hotovou a jet domů po vlastní ose.Jak jsi psal že ti nechce chytat,taky jsem se natrápil.Nejprve to vypadalo na žhavící svíčky,přepadový hadice a nakonec jsem metodou "pokus,omyl" zjistil že mám zabordelený palivový hadice,špatnej palivovej filtr a lehčí netěsnost v palivovym vedení.Potom co jsem uvedený věci povyměnil už kadett zase jezdí a je v pohodě.Tak jestli můžu po vlastních zkušenostech doporučit,když se ti něco pokazí,obrň se trpělivostí a makej ,zatim zdar a hodně šťastných kilometrů smiling smiley Joe napsal:

> Tak vám nevím dneska jsem to nastartoval zkoušel jsem ten
> magnetický ventil a ten cvakal tak nevím ale stejně to zlobí
> protože to mělo snahu zhasnout i s předvstřikem.více lidi mi
> řeklo že to můžou být vstřiky,žhavicí svíčky jsem zkoušel a ty
> jsou ok.Začlo to čoudit.přesto děkuji za rady.


Re: Opel Kadett 1,6D
Autor: jaryn (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 19:59

Pokud ti to jestě blbne tak zkontroluj kostru . Vytoč kola vlevo a mrkni dovnitř,měl by tam byt měděny kabl a ten je pravdepodobne v cudu. (Ja jsem jezdil v poho pak jsem zaparkoval ,vypnul motor a pak jsem uz nenastartoval)Bylo to v tom medenem kablu. HOj.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ******   **    **   *******  
 **    **     **     **    **  ***   **  **     ** 
     **       **     **        ****  **  **     ** 
    **        **     **        ** ** **   ******** 
   **         **     **        **  ****         ** 
   **         **     **    **  **   ***  **     ** 
   **         **      ******   **    **   *******  
Powered by Phorum.