www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Autobaterie Opel - názory?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2007 15:05

Ahoj oplaci! Tak dnes po dlouhe dobe se mnou odmitla spolupracovat autobaterka 60Ah, 370A. Nic neobvykleho, ale pripustim-li, ze je 10 let stara, naposled jsem ji nabijel pred lonskou zimou, ma za sebou x studenych startu na dieselu, jde o vic. "Magicke oko" hlasi vzdy jen nutnost dobiti. Stejnak ale predpokladam, ze tuhle zimu odejde do vecnych lovistsmiling smiley. Jake mate vy zkusenosti s zivotnosti origos baterii? Mam jen stesti na kousek nebo jsou vsechny ok?

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2007 16:24

No ta moje origo vydržela od r. 95 kdy auto bylo vyrobeno do r. 2005 tj taky těch 10let! Ono taky záleží jak se s autem zachází, jaké trasy se jezdí (krátké-dlouhé) atd... atd...

Na tu zimu bych být tebou raději koupil baterii novou pokud už máš problémy!! Aby tě to nepřekvapilo v ten nejnevhodnější okamžik!!

Proboha jen nekupovat baterii v HYPERMÁRKETECH!!!!!!!! Tomu se obloukem vyhnout!!

Zajdi si do aotorizované prodejny tam je totiž o baterie odborně postaráno! Věř mi vyplatí se ti připlatit těch pár korun!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2007 18:36

No a známý mě nechtěl věřit, že ji mám 10 let. Neboj, v hypermarketu nakupuji do auta akorát tak vůně či stromečkysmiling smiley. Novou baterii už vybírám, asi půjdu od 70Ah výš (Varta, Bosch, Akuma a podobné odrůdy). Kolik máš ty? Mám stejný motor. Pak mě napadla ještě možnost vyměny v "rychlém servisu" v Opelu. Za nějakých 1500 novou baterii a pokud vydrží dalších 10 let, tak proč ne, žesmiling smiley. Ale nevím, jestli bych dostal 60Ah, tedy kus za kus. Na druhé straně dává max. 370A a jestli přijde silnější zima, tak nevim, ty dosavadní zimy jsem zatím ustál.

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2007 05:42

Já mám BOSCH 74Ah - absolutní spokojenost.
Tonda X17DTL

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2007 20:08

Já jsem měnil baterii po devítiletém provozu auta. Teď tam mám zase s tím chytrým okem, kapacitně totožnou s originálem, ale výrobce? Kdybyste mě zabili, teď mám okno.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2007 21:47

Akuma 74Ah 1600Kč před dvěma lety "údržbovka" :-¨)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2007 22:33

Čím to, že nám ty baterky tolik let vydrží a přesto máme každý jiný způsob potřeby jízd, různé trasy..? Že bychom se o ně tak dobře staralismiling smiley? Nevíte někdo, kdo jako vyráběl ty origoš baterie do Oplů..jestli nějaká známá značka nebo na to nejen Adam měl běžící pás?

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 04:58

Jsme holt dobří řidiči!!!!the finger smileythe finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 07:40

pánové určitě se o auta a baterky dobře staráte. bohužel jak se nahradí nějaký opotřebovaný díl na autě, tak životnost toho dílu oproti tomu co tam byl dán při montáži nového vozu je někde jinde / hlavně podvozek /. první jakost dílů jde na výr. linku auta druhá a třetí do krámu, přeci to nehoděj do šrotu. kdo dělá auta určitě to zná.

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 18:01

Nevím, jak se kdo stará o baterku, ale mi vydrží pokaždé tak čtyři, pět roků. Na tom, kolikrát na ni kouknu, to nemá vůbec vliv. Záleží na jízdním režimu. Já startuju po 15 km, takže dobíjení nemůže být stoprocentní. Pokud bych jezdil do práce třeba 30 km, věřím, že vydrží déle. A alternátor může být stoprocentní, to neovlivním.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 09:20

To Gizmo_CZ: Už jsem ji taky našel, údržbovka Akuma 74Ah za 1540smiling smiley. Myslím, že rozvádět diskusi na tuto značku by mohlo být zajímavý. Někteří na ní zatracují, jini jsou s ní spokojení. Ale to o autobaterií obyčejně platí.

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 09:34

Můj osobní názor je ten, že hodně záleží na tom jak se která baterie vyrobí - na štěstípři výrobě! Ale z vlastní zkušenosti můžu říci, že Akuma je jedna z nejlepších autobaterií na našem trhu v poměru cena/výkon. (debata?!the finger smiley)

Třeba v Š105 jsem měl Akumu 55Ah a vydržela cca 7roků (v motoru)
(Zajímavé, že baterka odejde vždy v zimě :-) ) A jako na potvoru vždy o svátku, nebo když je už všude zavřeno smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Tondach-Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2007 18:13

Z kterého čísla (kodu) na baterii se da vyčíst datum výroby??Nějak z toho nejsem moudrý.Takhle to tam je-2086083 F3B086071 0206 934673 Je to Varta Silver Dynamic 44Ah.Děkuji za odpověď.

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2007 18:25

PRO TY KDO NEVÍ KDE A JAK SE BATERIE VYRÁBÍ MALÉ PŘEKVAPENÍ.
JEDNA FIRMA JEDEN PÁS JEDNY OLOVĚNÉ DESTIČKY JEDNY SEPARÁTORY , ČERNÝ OBAL BOSCH BÍLÉ HAWKER,AKUMA ATD.....JINÁ SAMOLEPKA

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Tondach-Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2007 18:39

To je možné,ale mně zajímá to datum výroby-confused smileyconfused smileyconfused smiley

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2007 18:58

2 června 1993 ?

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Tondach-Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2007 19:25

No to já nevím,proto se ptám???confused smileysmiling smileyZajímalo by mně to-já mám auto 3tí rok,tedy začal jsem 4tý.Mám neblahé tušení,že začala její poslední sezona.Zatím je pohoda,starty bez problémů-ale....mám potíže s DO,otvírá mi až kousek od auta.Ale když dobiju baterii mimo auto,tak je to bez problémů na 50m ???Já měnil baterii v DO,zkoušel kde co a pak náhodou přišel na tohle.Tak mně začala zajímat její historie.Nějak se mi nezdá,že by chodila 14tý rok.Ve všech autech předtím-5-6let a "daun".Tak proto se ptám-navíc ta 44ka není zrovna nejsilnější,ale ani v největších mrazech jsem nikdy neměl problém,to je fakt.Tak abych pomalu vybíral novou.I když ASTRA je na ní přímo na obalu napsaná,tak pokud klekne,nebudu vymýšlet nic nového.Jen mně fakt zajímá,kolik odsloužila-a třeba ještě odslouží.smiling smiley

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2007 11:45

Tondach-Astra F C16 SE napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No to já nevím,proto se ptám???confused smileysmiling smileyZajímalo by mně
> to-já mám auto 3tí rok,tedy začal jsem 4tý.Mám
> neblahé tušení,že začala její poslední
> sezona.Zatím je pohoda,starty bez
> problémů-ale....mám potíže s DO,otvírá mi až
> kousek od auta.Ale když dobiju baterii mimo
> auto,tak je to bez problémů na 50m ???Já měnil
> baterii v DO,zkoušel kde co a pak náhodou přišel
> na tohle.Tak mně začala zajímat její
> historie.Nějak se mi nezdá,že by chodila 14tý
> rok.Ve všech autech předtím-5-6let a "daun".Tak
> proto se ptám-navíc ta 44ka není zrovna
> nejsilnější,ale ani v největších mrazech jsem
> nikdy neměl problém,to je fakt.Tak abych pomalu
> vybíral novou.I když ASTRA je na ní přímo na obalu
> napsaná,tak pokud klekne,nebudu vymýšlet nic
> nového.Jen mně fakt zajímá,kolik odsloužila-a
> třeba ještě odslouží.smiling smiley

Vyměň si baterku v dálkovém ovladači

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Tondach-Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2007 17:36

To Gizmo:ty máš vzácný dar,opravdu nejsem takový blbec,jak si myslíš-čti 4tý řádek odshora...já měnil baterii v DO-tím je myšlený dálkový ovladač...tak zdar,zase někdy...smiling smiley

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2007 19:41

Znovu otevřu tohle téma, ale trošku z jiného soudku. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s bateriemi typu "údržbovka" či "neúdržbovka"smiling smiley. Není pro mě problém místo kontroly magického oka otevřít špunty a zkontrolovat elektrolyt, ale jestli v bezúdržbovce opravdu "nemizí" elektrolyt, tak se dá život život usnadnitsmiling smiley.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **     **  ********  
 **     **  **    **   **   **    **   **   **     ** 
 **     **      **      ** **      ** **    **     ** 
 **     **     **        ***        ***     ********  
  **   **     **        ** **      ** **    **        
   ** **      **       **   **    **   **   **        
    ***       **      **     **  **     **  **        
Powered by Phorum.