www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2007 20:42

elektrolit nemizí. Mizí voda .-) Ale myslím si, že to vyjde na stejno, když se staráš o tu udržbovou baterii tak jak máš! když jí někdo nechá vysušit a pak tam nalije vodu tak je za chvilku 100% KO Rozhodně bych dneska )aspoň já) šel do bezudržbové baterie

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2007 17:56

To mikeš: Magické oko u baterky je pouze kontrola stavu nabití batarie, není to ukazatel hladiny elektrolytu.U obou baterek mizí elektrolyt uplně stejně, záleží na správném nabíjecím proudu z alternátoru.Pokud Ti mizí voda v bater. tak alternátor přebijí a voda se vyvařuje.U normální beter. máš šanci ( po opravě dobijení ) vodu doplnit drinking smiley, bezúdržbovou můžeš rovnou vyhodit.sad smiley

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2007 20:00

Magické oko ti ukáže i hladinu elektrolytu a dá se i dolévat, viz chytrá kniha, str.242. Má normální špunty, akorát přelepené páskou.eye popping smiley
Bezúdržbová proto, že je únik vody při normálním provozu minimální a při nabíjení není nutno otvírat špunty.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (28.12.2007 20:00)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 20:42

to Luboš: Bezúdržbová se dá dolívat, viz. chytrá kniha str. 242?? Tam nic takového není. Jinak to, že by měla normální špunty pod páskou, tomu bych i věřil. Škoda, včéra jsem ji měl venku, mohl jsem se mrknkoutsmiling smiley. Magické oko ukazuje hustotu elektrolytu, tedy její nabitísmiling smiley.

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 18:15

str.242: Bezúržbovou baterii nemusíme dolévat. Magické oko ukáže kromě hustoty i hladinu elektrolytu. To je pravda. Ale taky to, že se dá i dolévat, samozřejmě, že při správné funkci dobíjení to není třeba. Ale dost slovíčkaření.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (08.01.2008 18:15)

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Jaroslav Hraba (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2012 01:58

Dobrý den.

V dubnu 2007 jsem si zakoupil nové auto Corsa Opel 1.2. V autě mám baterii Varta MG 40 Ah, 12V s magickým okem, 300 A. Nad baterií mám diodový most ( pojistka ).

Ptal jsem se v obchodech na takovou novou baterii a snad se již nevyrábí s magickým okem.

Kamarád si koupil Varta Blue dynamic 44 Ah, 440 A, prý již bezúdržbová.

A měl bych dotaz, zda se již opravdu nevyrábí jakou mám nyní v autě a v případě, že již né, tak jestli bych si mohl místo ní zakoupit stejnou jakou má kamarád

s ohledem na to jestli na tu baterii Blue dynamic 44 Ah půjde namontovat ten diodový most.

A pak by mě zajímalo, jak se zjistí stáří baterie v obchodě, když nikde na baterii není vyznačeno datum výroby.

Je tam pouze výrobní kód EC1120420452944, tak by mě zajímalo kdy byla tato baterie vyrobená a které číslice to udávají, až si budu kupovat baterii já, abych se mohl orientovat.

Jinak Vás moc chválím, protože moje současná baterie je sice údržbová, ale od koupi auta jsem to zjistil až minulý týden, protože baterie bude mít asi za měsíc 5 - tý rok, což je prý

až až na baterii. Staruje stále vždy na první pokus a i ve velkých mrazech ( -18, - 20, -25 ), kdy auto stojí celé dny venku . Magické oko je stále zelené.

Autům v podstatě nerozumím, dokud startuje a jede, tak s tím nic nedělám. Jsem těžce invalidní a špatně chodící, tak je pro mne auto moc důležité. Mám asistenční službu

v případě poruchy, ale zatím jsem ji nepotřeboval využít.

Také by mě zajímalo, zda si již mám případně koupit Vartu již nyní do rezervy a nechat si ji doma a průběžně ji udržovat přes nabíječku nebo ji nejlépe vozit v autě v kufru

pro případ, že mi současná baterii "odejde" ze dne na den, protože nikdo neví kdy se tak stane, ale znáte to, zákon schválnosti existuje a může se to stát na nevhodném

místě a v nevhodnou dobu, kdy těžko budu mít obchod s bateriemi vedle nepojízdného auta. A ještě aby měli v obchodě právě tu baterii, kterou potřebuji Vartu Blue dynamic.

Co jsem se nyní bavil s kamarády, tak se všichni divili jak mám Vartu dlouho a že bez problémů startuje a nic s ní nedělám. Tak si na základě mého doporučení také zakoupili

Vartu místo jiné značky , kterou měli v autě dříve.

Děkuji za případnou odpověď.

Hezký den.

Hraba

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2012 10:04

Akumulátory, které dával Opel ve výrobě, mnohdy vydrží osm let, i starší jsem viděl. Diodový most na aku určitě není, možná nějaké rozdělení kabelů a pojistky. Ale jestli to někam půjde, to vážně nevím, když nevím jak to vypadá. A osobně, když potřebuji jistotu, bych si místo aku raději koupil startovací kabely. Když se teď koupí nová, tak ta původní může klidně ještě dva roky jezdit a to té nové akorát propadne záruka.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Jaroslav Hraba (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2012 11:54

Vendys napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Akumulátory, které dával Opel ve výrobě, mnohdy
> vydrží osm let, i starší jsem viděl. Diodový most
> na aku určitě není, možná nějaké rozdělení kabelů
> a pojistky. Ale jestli to někam půjde, to vážně
> nevím, když nevím jak to vypadá. A osobně, když
> potřebuji jistotu, bych si místo aku raději koupil
> startovací kabely. Když se teď koupí nová, tak ta
> původní může klidně ještě dva roky jezdit a to té
> nové akorát propadne záruka.

*************
Děkuji za odpověď. Baterii zatím tedy ještě nekoupím, protože startuje dobře.

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2012 16:51

Pokud dobře startovala celou zimu, není důvod, aby nestartovala v létě. No, a další zimu se uvidí. Pokud máš asistenční službu, tak je zavoláš, oni tě nastartujou a jedeš pro novou baterku. Dneska je baterek všude jak sraček. To za totality jsme sháněli baterky přes známosti, to byla pr.el.
Dneska zajdeš do prvního servisu, řekneš co máš za auto a v ceně bterky ti jí tam ještě dají. Zbytečně se nestresuj.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Autobaterie Opel - názory?
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2012 22:57

já jsem originál opláckou autobaterii měnil cca po 12letech a odešla najednoou bez varování a v létě

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **    **  ********   **    ** 
       **  **     **  ***   **  **     **  ***   ** 
       **  **     **  ****  **  **     **  ****  ** 
       **  **     **  ** ** **  ********   ** ** ** 
 **    **  **     **  **  ****  **         **  **** 
 **    **  **     **  **   ***  **         **   *** 
  ******    *******   **    **  **         **    ** 
Powered by Phorum.