www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Proč to škube?
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 07:50

Chci se vás přece jenom zkušenějších zeptat, proč mi v nižších otáčkách škube auto (astra 1,7 TDI caravan)? Známej mi tvrdí že je to u Oplů v dieselu s turbem normální, ale přece se mi to moc nezdá. Prostě občas šlápnu na plyn a cloumá to, musím to hodně točit abych se toho vyvaroval. Je to normální a nebo ne??????


Re: Proč to škube?
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:15

A jakej máš motor Opel nebo Isuzu ?

Re: Proč to škube?
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:16

Normál němec i německý turbo.

Re: Proč to škube?
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:22

Měnil jsi někdy palivovej filtr? taky to můžou dělat vstřiky nejsem servisman ale dost záleží i na kvalitě nafty.

Astra 96 TC4EE1 1,7 TDS

Re: Proč to škube?
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:24

To škubání je ostrý (trhavý) nebo to jakoby houpe?

Re: Proč to škube?
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:30

Trhavý, jako kdybych se chtěl třeba rozjet na trojku.

Re: Proč to škube?
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:41

A máš tam vopravdu jedničku? :-))

Re: Proč to škube?
Autor: mildy (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:43

a co čerpadlo???



Omega B Y22XE, r.v.2000 kombi

Re: Proč to škube?
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:50

Mám stejný motor s cca 200tis. km. Mě to před časem škubalo při nízkých obrátkách celkem dost, když jsem načerpal nějakou blbou naftu v Globusu. Po dvou nádržích OMV to opět přestalo a nadále neškube ani trošku.
Doporučil bych odvodnění a výměnu naftového filtru, do nádrže nějaký přípravek pro odstranění vody v palivu (to může taky být), vyjet nádrž tak 2x skoro na dno a čerpat kvalitní palivo. Teprve pokud se to potom nezlepší, zkoumal bych problém.

Re: Proč to škube?
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:53

Neboj, jedničku tam opravdu mám. To čerpadlo nevim, dřív když ji taťka kupoval tak mu v servise řekli že tam snad ani není, ale to je asi kravina ne?

Re: Proč to škube?
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 10:04

To je,bez čerpadla to auto nejede protože nebude motor dostávat naftu,mě mladá natankovala benzín a ten rozleptal těsnění práve u čerpadla repase byla za 7000.-kč

Re: Proč to škube?
Autor: Petr 1 (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 14:00

Motor ti někde nasává vzduch, je to dosti bježný problém. Stačí když máš vypálené těsnící kroužky pod vstřikama. Vyděl jsem to u hodně Oplů.

Re: Proč to škube?
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 21:00

To trezz: No chtělo by to škubání skouknout jak se přitom chová motor, někdy to dělá vymačkaný silentblok motoru.Dělá to při rozjezdu nebo jen za jízdy??? Popiš to lépe.

Re: Proč to škube?
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 07:02

Dobře, tak dělá to při rozjezdu i během jízdy. Vždy když prudčeji v nižších otáčkách sešlápnu plyn. Pak to začne škubat a musím plyn fakt mačkat z lehka, aby se to uklidnilo. Prostě jak víc přišlápnu plyn tak to skáče.

Re: Proč to škube?
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 07:04

Teda kecám, při rozjezdu se mi to nestalo, jenom během jízdy, když zařadím rychlost od dvojky nahoru. U jedničky to nedělá.

Re: Proč to škube?
Autor: keddie (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 08:37

to škubání je normálně jako přískoky vpřed nebo jenom nic moc. protože jestli to škube moc tak je to asi špatná nafta, taky by to chtělo asi vyměnit palivový filtr.
Já má opel astra caravan 17 TD r.v. 97 a tohle co popisuješ neznám.

Re: Proč to škube?
Autor: LUkas (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2005 14:33

To škubání nejni normální. Já měl toho japonce ISUZU a taky škubal bylo to naftové čerpadlo. Poprve jsem ho nechal opravit a dory ale jen asi 2000km pak to zase zasalo. Oprava už prý nepomže jedině sehnat jiný.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    *******   ********   ********  **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     ***   *** 
 **                **  **     **     **     **** **** 
 ********    *******   **     **     **     ** *** ** 
 **     **         **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
  *******    *******   ********      **     **     ** 
Powered by Phorum.