www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 17:26

Zdravím ve spolek,
chtěl bych se jen zeptat měřil ste si někdo zrychlení z 0-100 na opelu kadett C14NZ ? celkem by mě to zajímalo ale nikde na webu jsem na to nenarazil...díks

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2007 08:20

No neměřil jsem to, ale počítej tak s cca 14s možná i víc, ale nic Ti nebrání si vzít někoho k sobě a zkusit to změřit. :-)

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2007 11:59

No jasně nebrání mě šlo spíš o to abych porovnal moje zrychlení s tím co udává výrobce smiling smiley

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2007 17:53

Počítej s tím, že budeš mít to zrychlení nejspíš lepší, než je hodnota daná výrobcem. Výrobce totiž měří podle určitých norem, kdy kromě sklonu vozovky a větru je ještě podmínka mít auto naložené na určitou hodnotu nosnosti. Takže prázdné, resp. s jedním-dvěma lidma, to bude lepší. Obzvláště u čtrnáctistovky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2007 18:38

Vendys > no já si taky myslim nehledě na to že oni to při tom měření nejspíš točej jen tak kam udává výrobce max výkon a já když jsem to asi 3x skoušel tak mužu pustit dvojku do devadesáti pak to chytne omezovač a to oni určitě nedělaly smiling smiley už jsem snad prolezl celej net a nemužu tu hodnotu nikde najít...akorát se všude píše o zrychlení 2,0 GSi 16v a o tom že sou celkově tyhle benzinový motory co se davaly do kadetů solidně pružný ale zrychlení pro muj motor nikdež...

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2007 18:36

Na C16NZ hodnotu udanou výrobcem mám - je to rovných 13s. Zkusím kouknout jestli nenajdu i na C14NZ.

Re: zrychlení C14NZ
Autor: sharky (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2007 20:28

vyrobce udava u motoru c14nz zrychleni 16s.

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2007 20:28

Láďa > dík moc jestli to na to má vliv tak jen řeknu že je to 4Q .

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2007 20:32

sharky> hmm zajímavý na sprintu jsem pojel felicii 1,3 MPi která má od výrobce 13,8s ... ale třeba ta felicie nejela a nebo mám jeden z povedenějších kousků smiling smiley

Re: zrychlení C14NZ
Autor: sharky (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2007 20:51

tak to bud moc a moc rad. ja mam zase jeden z tech co se moc nevyvedly, ale pomalu si zvykam, ze mam problemy s kazdym autem.( i kdyz u tohohle mi vadi "jen" spotreba + par drobnosti, ktery asi pujdou odstranit)

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2007 17:21

sharky> jj jsem smiling smiley jakou máš spotřebu že s tim nejsi spokojenej? já mám 6,93L/100 počítáno za 4682 km co jsem s tim zatim najel smiling smiley a to v tom jsou započitaný i dvoje srazy kde sem jezdil sprinty a celkově to docela honim myslim že za 6,5 by se s tim dalo jezdit v poho.

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2007 17:45

Kdyz jsem mel jeste 1.4ku, jezdila pod 6 litru. A jednou jsem jel trasu Holice - Plzen ve 4ech lidech a dostal jsem se na 4,9l/100km.
Za 6,5 jezdi 1.6ky. Skoro bych rek ze Te to zere vic nez by melo.

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Laco (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2007 18:05

Stando možná že žere ale jak řikám celkem na to šlapu a i i když mám spotřebu tech 6,9 tak je to krásný oproti tomu co sem měl s tátovim favoritem kterym jsem jezdil než jsem pořidil kadetta (7,6 L/100) a to ten kadett jede líp... schválně mužu teď řes zimu skusit na dvě tři nádrže jezdit v klídku a uvidíme co naměřim smiling smiley ale asi to nějak rapidně neklesne protože 80% mojeho ježdění je do školy a to je 11km takže je jezdí dost se studenym motorem a po městě...

Re: zrychlení C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 08:25

Tak pokud to je na takhle kratky trasy, tak to je asi realny. Ale stejne je to dost smiling smiley

Re: zrychlení C14NZ
Autor: sharky (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 08:34

No mam dobrejch 10l/100km. Vim o par vecech, ktere by mohly pomoct, takze zatim nechci káďu úplně odepsat. Holt asi slecna co ho mela prede mnou jezdila dokud se do toho nemuselo zacit investovat - cokoliv. A nohu tezkou fakt nemam, to vim z jinych vozítek.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **    **  **    **  **      ** 
 ***   ***  **     **  ***   **  **   **   **  **  ** 
 **** ****         **  ****  **  **  **    **  **  ** 
 ** *** **   *******   ** ** **  *****     **  **  ** 
 **     **         **  **  ****  **  **    **  **  ** 
 **     **  **     **  **   ***  **   **   **  **  ** 
 **     **   *******   **    **  **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.