www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Homologace dílu pro ČR
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 15:09

zdravím, našel jsem na aukru žárovky s xenonovým efektem. Jsou to H4 a je u nich v popisu napsáno: žárovky evropské značky kvality a bezpečnosti - CE a B - mozna je pouzivat v CR.

Mám tomu věřit, nebo musí mít ještě nějakou homologaci nebo tak něco?
Vůbec se v těch označeních nevyznám, tak se radši ptám.
Díky za opovědi. Igas

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 16:17

Pokud jsou H4/12V/60/55W tak jo mam je taky..
a pokud jsou H4 100/90W tak ne a to by tam melo byt i napsano.. ze to nesmi na verejnou komunikaci

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 17:37

nechci do toho kecat ale pro informaci nemá cenu rvát do světel žárovky s lepší ma wattama cool smiley než tam maj bejt třeba hlavní světla tam je pak mrtě teplo a ta parabola to nemusí vydržet a oloupese navíc se teď musí porad svítit a třeba ve městě v koloně sklo toho světla nebo těď i plast není náporem vzduchu chlazený jato přezěnu a můze se to sklo odlepit, nebo praskne žárovka thumbs up tim nechci říct že se to stane ale možnost tu je klidně si je tam dejte smiling smileywinking smileyale neni na škodu to vědětwinking smiley

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 18:20

Když jsme už u toho. Existují volně prodejné žárovky H4 které mají stejné parametry jako obyč Hč, ale jsou plněny jiným plynem a tudíš mají vyšší svítivost.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 18:29

Taky jsem si koupil zmiňované žárovky. Stejná watáž, plněné xenonovým plynem. Pěkně nahov.o, svítily do modra a nebylo nic vidět. Zakoupil jsem potom nějaké s pouze vyšší svítivostí, taky stejná watáž a spokojenost. Stejně budu tvrdit, že bývalá škodovka svítila daleko líp, ale s tím už nic nenadělám.sad smiley

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 18:32

jojo mraceny kadett sviti lip jak astra, sice tam mam ty namodrale zarovky ale je to uplne stejny jako s obyc, akorat to lip vypada (stejna wataz)

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 21:42

ja tam ted mam nejaky od Osramu s vyssi svitivosti...tusim o 30% a oproti klasice to bylo hodne znat. S tema obyc zarovkama sem toho moc nevidel. Ted je to dobry, dalkovy parada, ale ty tlumeny nic moc. Samozrejme ze uvazuji o zarovkach jen se stejnou watazi.

Takze ve finale ty zarovky s vetsi svitivosti budou lepsi volbou nez ty s pridavkem xenonu?

Re: Homologace dílu pro ČR
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2008 13:56

Ty s vetsi svitivosti "sviti vic" kdyz se to tak veme ale ty namodrale sviti vyrazneji na razici veci, jako spz, znacky, odrazky atd... a jde to poznat kdyz je tam mas..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******    *******         ** 
 **         **   **   **    **  **     **        ** 
 **          ** **    **        **     **        ** 
 ******       ***     **         ********        ** 
 **          ** **    **               **  **    ** 
 **         **   **   **    **  **     **  **    ** 
 ********  **     **   ******    *******    ******  
Powered by Phorum.