www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
slalom
Autor: petr19 (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 16:00

Ahoj ve spolek - chtěl bych se zeptat na vaše skušenosti ve slalomu s vozem kadett 1,4 více méně zajímá mě hlavně jak se chová podvozek jestli to není náchylný na převrhnutí třeba v porovnání s favoritem . Kadetta mám serii s novejma tlumičema a kolama 165/70-13 co si o tom myslíte ?

Re: slalom
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 19:07

Dle mého názoru pokud máš Kadetta v civilně naladěné verzi, není to auto dělané na šílené slalomy. Maximálně by měl zvládnout losí test(vyhýbací manévr). Staré Opely byly dělané vesměs s komfortním odpružením, takže se Ti budou v zatáčce více naklánět. Favorit byl proti Opelu tvrdá koza, ale oproti 120cítkám to byl neskutečný skok v jízdních vlastnostech k dobrému. Převrhnout se Ti může jakékoliv auto pokud překonáš hranici fyzikálních zákonů.

Re: slalom
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 23:25

Jsem opačného názoru. Pokud máš v pořádku stabilizátor, měl by se Kadett nahýbat méně, než Favorit, který, pokud se nepletu, vepředu stabilizátor nemá. Že je Favorit tvrdý ještě neznamená, že není kachna.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: slalom
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 11:06

Kadett 1.4 nemá přední stabilizátor a to je docela dost znát. Jinak Kadett když má dobré tlumiče, tak má určitě tvrdší podvozek než Favorit. Já mám kadetta 1.6 a tlumiče jsou OK, stabilizátor snad taky je je to úplně něco jiného než Favorit.

Re: slalom
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 11:46

Ono ale taky jedna věc je náklon a druhá držení stopy...
Já jsem měl kadeta 1.7 D a ten se nakláněl poměrně dost... měkké pérování, bez stabilizátoru + těžký litinový motor nad přední nápravou.
Přesto se s tím do zatáček dalo jet citelně rychleji (tak o 10-15km/h) oproti favoritu, který měl tehdy můj otec...
Favorit (ročník 1992) byl tvrdá koza, ale ve vysokejch rychlostech se choval dost nestabilně - ve 130km/h se to už skoro nedalo udržet v jednom jízdním pruhu (kadet mi takhle lítal až nad 160).
A je podle mě víc nedotáčivej než kadett

Re: slalom
Autor: maajkee (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 13:30

já jsem jezdil s fávem 2 roky a rok s kadettem, na obě autech jsem dával nové tlumiče i pružiny a musím říct že menší náklon v zatáčkách má opravdu favorit, stopu ale líp drží kadett. jinak favorit má tužší podvozek než následník felice, ta je komfortnějc laděná. každopádně velkou práci co se stability týče taky udělá šíře pneuamtik.
a jinak nechci tady vůbec obhajovat plechovku favorita, ale s tím, to jsem se o něj dobře staral jsem v klidu jedzil 160 i 170 (tachometrově) pod dálnici a držel pěkně.
kadett je podle mě přeci ale jen o malý kosuek vyspělejší auto, a není divu, jelikož němci prachy měli, my ne.

Re: slalom
Autor: petr19 (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 16:25

No jak řikám stabík na předkju to bohužel nemá je to je to ta 44kw 1,4 stříkačka... tlumiče by to mělo mít z GSi jestli se to ale v druhovýrobě vubec odlišuje páč byly stejně drahý... a kola bych mohl mít ještě pujčený 7x15 - 195/50 ET 34 . já jezdil slaom s rapidem a u toho sem se nebál tak když se to přehnalo tak to šlo do hodin o převrhnutí nemohla být vubec řeč s motorem za zadní nápravou že. ale s předokolkou prostě zkušenosti při ostrý jízdě nemám. říkáte že ten stab by pomohl hodně ? je to na něj připravený tyhle 1,4 nebo to ty uchyty vubec nemá ? popřípadě co mám tedy schánět gumový uložený a stabilizátor nebo je k tomu potřeba ještě něco ?

Re: slalom
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 17:00

To Petr 19: Na jakých tlumičích pérování jezdíš na tom RAPIDU ? Normální, nebo nějak upravených.

Re: slalom
Autor: Petr19 (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 17:45

seriovky...akorát vepředu řízlý pružiny o závit a kola 165/60-13 ale už ho nemám



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********    *******   **     **  **      ** 
 **    **  **     **  **     **  ***   ***  **  **  ** 
 **        **     **  **     **  **** ****  **  **  ** 
 **        ********    ********  ** *** **  **  **  ** 
 **        **                **  **     **  **  **  ** 
 **    **  **         **     **  **     **  **  **  ** 
  ******   **          *******   **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.