www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Absolventská práce Opel Astra
Autor: Lukáš Fait (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2008 00:03

Zdravím všechny příznivce Opelů a moc prosím o pomoc. Jsem studentem 3. ročníku VOŠ Dopravní v Praze a jako téma pro absolventskou práci jsem si částečně vybral a částečně mi bylo vybráno: Opel Astra (F) 1.4 16V a to kokrétně v těchto bodech: 1. Popis vozidla Opel Astra 2. Popis motoru a technické parametry 3. Uspořádání a popis převodů 4. Brzdový systém vozidla 5. Komplexní diagnostika brzdového systému. No a můj problém je, že nemám moc materiálů, ze kterých budu tvořit. Proto Vás moc prosím o jakékoliv materiály ohledně výše uvedených bodů, asi kromě 1.bodu. K tomu už něco mám. Mám i Opel Astra - Jak na to a i Opel Tigra - Jak na to (kvůli motoru X14XE). Nicméně od Vás uvítám cokoliv jiného jako obrázky (v podstatě čehokoliv), různé jiné tech. informace, Odkazy na stránky (sám ani nevím co vlastně chi. :-) ). Prostě cokoliv co Vás napadne. Dost sháním taky křivku průběhu výkonu a toč. momentu. Prostě posílejte cokoliv. Nejspíš asi na mail (měl by být uveden někde u nadpisu. Jestli ne: lukasfait@seznam.cz). MOC MOC MOC VŠEM DĚKUJU ZA OCHOTU POMOCT A PORADIT. DÍKY. Opel 4ever!

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2008 11:42

Mám přesně to auto s motorem X14XE a jestli Ti to pomůže, mám uveřejněné nějaké fotky. Kdybys chtěl vyfotit něco konkrétního, tak dej vědět. [ZdenekSoska.Net]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MetalKalic (09.03.2008 11:43)

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2008 19:35

aa koukam na dopravních maj rádi oply já měl téma OPEL KADETT C20NE, C20XE ale obor elektrika a elektronické řízení motoru

omlouvám se je to mimo, ale těší mě že nejsem sám.. :-D

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Lukáš Fait (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 19:55

Díky za ochotu. Klidně když budeš chtít, pošli vše co máš, musím do tý práce hodit nějaký obrázky. Myslel jsem sice spíš nějaký obrázky z manuálů... Něco jako ten motor v řezu nebo já nevím... Tak něco. No ale jestli máš fotky, tak klidně posílej, já uvítám všechno... :-) Moc sháním tu výkonovou křivku. Nemáš?? Ale i tak díky moc.

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Lukáš Fait (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 19:58

:-) Chyba. Teprve když jsem odepsal, napadlo mě kliknout na ten odkaz u tvého příspěvku... a tam hafo fotek. Takže dobrý. Ten můj předchozí příspěvek vůbec nepovažuj za důležitej :-D :-D

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 21:47

No, jsou to sice víceméně fotky z různých oprav atd., ale nafotím i jiné věci, jestli chceš. A klidně se nám pak s tou prací můžeš pochlubit, ať se o svých autech dozvíme více.

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Lukáš Fait (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2008 15:17

Termín odevzdání práce je 7. květen. Když z toho budu mít dobrej pocit, určo to sem hodím... Astra 4EVER!!

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Lukáš Fait (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2008 00:10

Zdravím. S Absolventskou prácí jsem zatím moc nepokročil, momentálně sháním něco na převodovky, proto jsem Vás chtěl poprosit, jestli někdo nezná označení, nebo nějaký kód nebo název převodovky Opel Astra F 1,4 16V (X14XE). Hledám na netu jako divej a pořád nic. Žádný info. Děkuju za jakoukoliv pomoc. Zdar. PS: Nevím, jak to u těhle Oplů bylo s automatama ale v mým případě se samozřejmě jedná o klasickej 5-ti stupňovej manuál. Díky.

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2008 05:32

chod na tuto stranku tam najdeš o oploch a ich technických dátach všetko ale je to v nemčine. [www.opel-infos.de]

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2008 21:38

S apsolventskou prací Ti moc nepomůžu, spíš si řikám, že tě znám. Jseš ty z jižňáku z ulice Hlavatého? (adminovi se omlouvám za offtopic)

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Lukáš Fait (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2008 22:18

Jo jo jsem to já. A já tě odněkud můžu znát? Žádnýho kámoše nebo známýho s Oplem nějak neregistruju...

Re: Absolventská práce Opel Astra
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2008 11:20

jsem Martin Smrkovský a Opela mám tongue sticking out smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   **    **  ********   *******  
 **        **     **  **   **   **        **     ** 
 **        **     **  **  **    **               ** 
 ******    **     **  *****     ******     *******  
 **        **     **  **  **    **               ** 
 **        **     **  **   **   **        **     ** 
 ********  ********   **    **  ********   *******  
Powered by Phorum.