www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Autem přes zimu nejezdím
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 10:03

Ahoj.
Chci se zeptat, jestli je potřeba nějak zazimovat auto (Kadett, C16NZ), když s ním nechci přes zimu (asi od listopadu do dubna) jezdit?
Kazí se nějak toto auto? Nebo je dobrý např jednou za 14 dní přijít do garáže a cvičně nastartovat?
CO myslíte? Dík

Re: Autem přes zimu nejezdím
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 10:23

Mel jsem kdysi znamyho, ktere pred kazdou zimou daval skodifku do garaze na spalky, vyndaval baterku, vypoustel benzin, prikrejval plachtou a jeste daval salu kolem volantu....:-)

Ja si myslim ze by to auto melo prezit bez problem. Jen s tou nadrzi - natankuj plnou at to nezacne reznout... JInak bych to asi nijak drastycky neresil....

Re: Autem přes zimu nejezdím
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 10:30

Mám Jawinu 350, kde se dá se zazimováním vyhrát. Ale u auta je to něco jiného. Baterku radši vytáhnu.
Teď jsem jel po měsíci a s Kadettem a měla co dělat, aby chytla. Teda chytla na poprvé, ale pak chcípla a pak až po sedmém pokusu naskočila. A to není moc dobré na katalyzátor. Mohlo to být třeba vlhlkem, ale normálně by to asi dělat nemělo, že? I po 4 měsícech stání, že?
Dík

Re: Autem přes zimu nejezdím
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 14:13

Teda já jsem tu jen omylem, brouzdám a sbírám info a zajímavosti, ale můj názor je ten že hodit auto v zimě do garáže a nejezdit je největší hovadina. Mám naopak pocit, že jezdí-li se s autem slušně a je pravidelně servisováno, svědčí mu naopak každodení provoz. Znám pár případů, kdy třeba favorit vytlačený ze stodoly po nějakým dědóškovi s najetýma pár kilometrama byl na tom podstatně hůř, než auto deně v provozu. Ale to jen můj názor. Teda postavený na pár zkušenostech. Martin.

Re: Autem přes zimu nejezdím
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 15:15

Než ho dáš do garáže,tak ho pořádně projeď,aby byl zahřátej výfuk a nebyla v něm voda, která by pak způsobila korozi výfuku ze vnitř. Jinak baterku určitě vyndej,to je stejné jako u motorky, nevím kde máš garáž a jaká je v ní přes zimu teplota, ale nech si pootevřené alespoň přední okna, stačí trochu, aby to ze vevnitř trochu dýchalo. Benzínu v nádrži raději víc, přesně jak psal Standa.
Jinak souhlasím s Martinem, že s autem je lepší jezdit, dlouhodobé stání mu nesvědčí, tak pokud bude i v zimě hezky a ucho, tak ho klidně vyvez na projížďku, nedělej ale to, že ho nastartuješ, necháš ho chvíly blafat a pak ho zase vypneš a odejdeš, to ho raději nech celou zimu a potom už s ním zase jen jezdi.

Re: Autem přes zimu nejezdím
Autor: Tondach-sedanC16SE (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 16:22

TO Georgeeno:a hodně štěstí ať ti nezalehne třeba vodní pumpa,nepřilepí se spojka a jiné radosti.Tohle mi udělal Fiat 125 po mém odchodu sloužit vlasti,tenkrát to bylo ještě na 2roky.Nejlepe aspoň 1za 2týdny vyjet normální cestu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********   **    **  **    **   *******  
 **     **  **     **  ***   **   **  **   **     ** 
 **     **  **     **  ****  **    ****    **     ** 
  ********  **     **  ** ** **     **      ******** 
        **  **     **  **  ****     **            ** 
 **     **  **     **  **   ***     **     **     ** 
  *******   ********   **    **     **      *******  
Powered by Phorum.