www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: david99 (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2008 16:40

Zdravím. Předem bych chtěl zdůraznit, že se v autech vůbec nevyznám a mám snad vrozenou smůlu na "seriózní" autoservisy. Dnes jsem byl v servise pro auto a platil jsem za výměnu spojky 7800,- Kč. Za samotnou práci si účtovali 3000,- Kč. Přijde mi to docela dost peněz, tak bych se vás chtěl zeptat, jestli ta cena odpovídá standardu, servis je na okraji Prahy. Auto mám Opel Astra 1.7 D, 44kW, r.v. 1993. Díky za reakce.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2008 19:12

Záleží co vše tam dávaly nové, všetšinou se dává celej set tj spojková lamela, ložisko, přítlačát. To by směl mít napsáno na faktuře. a i s cenama, a ty si můžeš porovna na www. elit.cz
www. mjauto.cz a na jiných prodejních místech.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2008 19:44

No vzhledem k tomu, ze musi ven bude motor, nebo prevodovka, je to cena celkem realna i kdyz nerikam ze by se me nejak moc libila. :-)

Na druhou stranu Te muzu uklidnit, ze pokud menili skutecne cely set (lamela, pritlacak, lozisko) je cena 4800 za material hodne rozumna.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 19:42

U tohoto motoru je myslím převodovka F 13 a rovný přítlačák,práce na cca 2-3 hodiny v amatérských podmínkách. V servisu podle mých zkušeností maximálně hodina. Jenže se to musí znát.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2008 16:47

fukin není tam náhodou převodovka F15???


jak se dělá výměna u převodovky F15? musí jít ven?

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2008 19:34

Měl jsem tyhle Astry dvě a jednu jsem rozebral,ta převodovka F 13 mně leží u tchána za barákem. Je na ní vidět,že má přetěsňovaný bok po výměně spojky.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Petr2 (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 18:32

Ma nekdo zkusenost s vlastnorucni vymenou spojkoveho setu u OPEL astraG 1.6 16v r.v.2000?

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2009 07:23

Připojuji se k dotazu Petra2: Opravdu nemáte nikdo zkušenosti s výměnou spojky u motoru X16XEL? Doufám že nemusí jít ven převodovka. Astra G, rok 2000.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2009 07:28

Nechci strasit, ale prevodovka ven musi, resp. pokud vubec pujde ven, vzhledem k nedostatku mista ktery tam je. Prekazi tam H nosnik a podbeh. Tak ze je asi nejlepsi rovnou povytahnout motor.
Nicmene jsem to jeste nedelal, tak ze je mozny, ze nejaky figle jsou, ale zatim o nich nevim smiling smiley

Zlatej Kadett a AstraF, tam to slo bez vyndavani cehokoliv smiling smiley

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2009 18:17

Na těch nových převodovkách už nejde vytáhnout mrkev do převodovky? Že by taky postup k větší pakárně při opravě? confused smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2009 18:24

Nevim jestli jde vytahnout (to bych skoro rek ze by jit melo) , kazdopadne tam neni misto na to, abys odtah motor od prevodovky tak, aby ses na spojku dostal.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2009 18:39

Jo, mělo by. Podle katalogu dílů to je stále stejné jako na satrých modelech převodovek. Tak už jen doufat, že se tam někde někde těch 5cm na odtažení převodovky od motoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2009 09:48

Tak jak to vypadá, tak to bude muset někdo z nás vyzkoušet a napsat jak je to nejlepší. Typ G je sice podstaně modernější než Fka, ale na amatérské opravy je Fka zlatá.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2009 17:34

Mno můžu říci že alespoň u X18XE ve Vectře B se musí vyvěsit a pošoupnout motor, pak je tam dost místa, jinak to nejde. Bohužel starej dobrej plechovej kryt zespod už vymřel a posunutí hřídelky nevím. U Astry G to bude určitě to samý, protože až na úchyty motoru má shodný motorový prostor. Druhá varianta kterou používají v servise je ta, že vymontují celý pomocný rám a dělají to pak vše venku z auta. Nevím k jaké variantě bych se přiklonil příště, ale asi opět tu první.
Jinak patrně máš hydraulickou spojku (Astra G má také snad vždy), takže měníš i ložisko s hydroválcem. Docela radost to pak odvzdušnit. V servize to dělají tak že nejdřív uškrtí přívod a udělají tam podtlak a poté tam pustí kapalinu. Já to udělal tak, že mám víčko na nádobku brzdovky s rychlospojkou na vzduch a pouštím tam 1-2 atmosféry a kapalina se poté protlačí.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Heřman Blaheta (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2015 20:59

Dobrý den. Koupil jsem auto v bazaru. Opel ASTRA COMBI TDi 1.7.Později jsem zjistil,že spojka už zabírá příliš vysoko.Asi bude chtít vyměnit.Chtěl bych znát cenu za výměnu spojky postupně lamely přitlačák, ložisko. Děkuji.

Re: Dotaz k ceně za výměnu spojky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2015 07:51

Astra TDi neexistuje. Jedná se tedy o Astru Caravan diesel a objem 1,7. Jaký je to model Astry, rok výroby, typ motoru?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   ********   ********  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **         **  **  
 **     **  **     **  **     **  **          ****   
 **     **  ********   ********   ******       **    
 **     **  **     **  **     **  **           **    
 **     **  **     **  **     **  **           **    
 ********   ********   ********   **           **    
Powered by Phorum.