www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Astra V6
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 06:41

Chtěl bych se zeptat jaký máte názor na přiložené foto. V německých inzerátech jsem našel tyto přestavby, tak by mě zajímalo jak to zlegalizovali, jestli jako úplně nové auto nebo nějak jinak?

Přílohy: astra V6-1.JPG (42.7KB)   astra V6-2.JPG (37.1KB)  
Re: Astra V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 06:55

V6ka se nikdy do Aster F nedavala, tak ze ani Opel Ti tuhle prestavbu nepovoli. Cesta jak tohle zlegalizovat neni.

Re: Astra V6
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 07:35

To je mi jasné že V6 se do aster nedávala, ale je mi divné že při německé pečlivosti ty auta projdou jejich technickou, ta 3.0 má technickou do 9/07, a ten motor si jen tak někdo nesplete. Jinak si myslím že nemáš pravdu že to nejde zlegalizovat, sice určitě z velkým technickým a finančním usilím, ale podle zákonů si může každý postavit svoje vozidlo, když doloží všechny potřebné dokumenty. Nedávno jsem někde viděl jak si nějaký pán v naší republice postavil svoje auto z motorem z Tatry 613/700 nebo kdysi byla Škoda Giom nebo jak se to auto jmenovalo, tak si myslím že to bude v Německu podobná cesta.

Re: Astra V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 09:05

Uvedom si, ze to hlavni "pozehnani" Te musi dat vyrobce automobilu, tzn. Opel. A vzhledem k tomu ze Astry nebyly konstruovany na tohle zatizeni, tak Te nikdo do toho nepujde. To bys taky moh za mesic to auto rozflakat a zazalovat Opel ze Te nerek, ze ten motor je na tu krehkou kastli moc silnej.
Rikas velky financni usili?? Mas pocit ze je levnejsi zaject do nemecka, usmlouvat Helmuthy, zacalovat za to hrisny penize a potom se jeste dohadovat tady u vyhradniho zastpoupeni pro Opel kde nechas zase peknejch par tisic??
Tak to uz bych si ja osobne radsi koupil novou Omegu v plny palbe a jeste by ma mozna zbylo na bublifuk..:-)
Uvedom si ze pro nemce je Opel domaci znacka, stejne tak jako pro nas Tatra a v ramci statu to jde vsechno jednodusejc.

Re: Astra V6
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 09:26

stando maš recht je to tak opel je opel s tim sem se už setkal.

Jinak s tou tatrou ma to udělaný jako ferari vypada moc pěkně je to znamej bydli asi tak 2 km od meho bydliště a jmenuje se Labaška, pro informaci.
Vim jaký stim měl problémy a není to sranda. Ma par hodně znamejch a pak to jde lip, vime moc dobře jak to chodí.

Re: Astra V6
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 10:41

No tak jste mě ukecali, asi máte pravdu. A co třeba tohle auto dovezt z Německa?

Re: Astra V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 11:04

Dovezt si ho samozrejme muzes,ale maximalne tak na nahradni dily, protoze auto starsi 8 let u nas uz neprihlasis.

Re: Astra V6
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 13:52

Možná by tu cesta byla, to auto by muselo být r.v. 11/97 a víš a ta přestavba by musela být uvedená v techničáku a schválena TÜV v Německu, potom by se dal vystavit techničák i u nás. Když tak mě opravte.

Re: Astra V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 13:55

To by ovsem byla velika rarita a zaroven Velika Parada..:-) :-) Ale reseni to samozrejme je.

Re: Astra V6
Autor: Mara (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 11:30

to Standa: A kdo ti říkal že auto starší 8 let už u nás nepřihlásíš?! Tak se vsaď že přihlásíš...

Re: Astra V6
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 11:41

jo tak to možna s par tisicema v kapse, že ano, neznaš vyhlašku nebo jak se to menuje.

Re: Astra V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 12:11

To Mara : Ja myslim, ze se tady bavime o LEGALNI ceste, jak tohle u nas vyresit.
A vzhledem k tomu ze tady ses na verejnejch strankach, tak radsi o techdle zalezitostech pomlc a nerozebirej to !

Re: Astra V6
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 12:13

No já myslím že to také jde. Ve vyhlášce je napsáno 8 let, ale pokud splňují nějaké EURO limity, tak lze i starší.

Re: Astra V6
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 12:21

to Standa, Aligator : nechci bejt chytrej, ale nepleťte se ... švagr teď legálně přivezl z reichu a přihlásil Megana r.1996

Re: Astra V6
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 12:30

Vzjádření Dekra :
mladší 8 let - Ke schválení technické způsobilosti vozidla dojde , je-li technickým protokolem vydaným zkušební stanicí doloženo, že svým provedením odpovídá udělené homologaci typu ES (kategorie vozidel M1, L a T)

starší 8 let - Ke schválení technické způsobilosti vozidla dojde , je-li technickým protokolem vydaným pověřenou zkušebnou doloženo, že svým provedením odpovídá udělené homologaci typu ES (kategorie vozidel M1, L a T)

Re: Astra V6
Autor: Mara (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 20:49

to Standa: vždyť já se taky bavím o legální cestě!! Přesně tak jak tady píše Beruna...Bratránek totiž minulý týden dovezl Astru GSi r.v.92 nebo 93. Legálně a bez problémů, akorát to muselo splňovat nějaké ty limity a bylo kolem toho víc papírování...

Re: Astra V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 20:54

Priznavam, ukecali jste me. Netusil jsem ze i auta stary 10 let muzou splnovat nejaky dnesni ekologicky limity...:-)

Re: Astra V6
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 09:05

Však to je taky Opel a né nějakej tchaiwanec :-) To sou kvalitní a ekologický auta.
Jinak si myslím že to musí splňovat alespoň EURO 2



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **        ********  ********  **    ** 
  **  **   **        **    **     **     **   **  
   ****    **            **       **     **  **   
    **     **           **        **     *****    
    **     **          **         **     **  **   
    **     **          **         **     **   **  
    **     ********    **         **     **    ** 
Powered by Phorum.