www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
V6- Kadett
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 16:48

Lidi neznáte někdo člověka kterej má tady v čechách Kadetta s 2,5 V6 - vim že tu jeden takovej kousek jezdí - potřeboval bych na něj kontakt. Mám v plánu něco takovýho postavit. ten motor už mám i s elektrikou počítačem atd. - jen bych potřeboval poradit s implantací, je to dost na chlup.

Re: V6- Kadett
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 16:51

Předem velice děkuji.

Re: V6- Kadett
Autor: Máslo (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 19:52

tenhle hloupej nápad mam taky ale ja mam motor 3,0l 6V 24v řaďák z omegi nebo jinak řečeno celou omegu do kádi ale bohužel teť mam trochu jiné starosti tak sem to zatim vše zrušil...

Re: V6- Kadett
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2005 23:05

Koukni na [www.blue-lcd.de]
Tam je nějakej podobnej blázen. :-) Ale každopádně bych to někdy chtěl vidět na vlastní oči...musí to s tim autem pěkně zametat...

Re: V6- Kadett
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 08:17

Nezameta to s nim nejak zavratne. Jsou frajeri, co tam napachali turbo (coz mi prijde jendodussi) a jede to lepe nez V6.

Re: V6- Kadett
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 13:04

:-) Chudák karoska když musí vydržet takový přetahovaní... A jsou někde nějaký fotky toho turba a údaje o tom? Taky bych to chtěl vidět...kolik to s tim má výkon? Jinak ještě jsem někde viděl Kadetta C s motorem 4.7l tušim, bylo to z Porsche 996 GT3. A myslim nějak 502 kobylek to mělo...ale to byla fakt brutál přestavba...

Re: V6- Kadett
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 16:02

Tak motor už je usazenej, převdovka taky, teď vymyslet výfukový potrubí, ellektriky je zpola i s počítačem napojená taky. ale přemejšlim jak to vymyslet sd LCD palubkou aby to ukazovalo co má. Nemáte někdo schéma jak to zapojit? ta V6 se od c 20 ne přecejenom dost liší. A rád bych poprosil jestli někdo nemáte návod jak změnit barvu na displeji /zobrazované údaje. Diky moc

Re: V6- Kadett
Autor: kubas (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 18:25

no já bych se taky přiklonil k turbu. je to lehčí a turbo má v serii 204hp kdežto V6 má jen 175hpMarten napsal:

Re: V6- Kadett
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 18:27

A z čeho je ten motor? Pokud z Vectry A , tak se vykašli na LCD a dej tam z té Vectry a bude to v pohodě, Standa teď zrovna jednu přístrojovku z Vectry montuje do svého C20NE, třeba by poradil.
Ty jsi opravdu nacpal ten motor do kadetta? A nemáš fotku?
Doufám, že se přijedeš pochlubit na nějaký ten náš sraz, nejlépe na jaře do Milovic ;-)

Re: V6- Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 18:39

To Marten : Pristrojovku si tam muzes dat jakoukoliv chces, nezavisle na typu motoru, ten s tim nema nic spolecnyho. Pokud je analogova, je nahon pripojenej klasicky na prevodovku jako vsude jinde a pokud je digitalni, jsou impulzy odebirany z drahovyho vysilace frekvence (WSFG), kterej je na prevodovce nasazenej misto mechanickeho nahonu.
V pripade digitalni pristrojovky z kadetta potrebujes 16ti impulzovej WSFG.

Re: V6- Kadett
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 15:08

Motor je z Calibry, se všim všudy. Jábych tam raši právě nechal to LCD jsem na něj zvyklej. No do Milovic s tim snad přijedu, zatim je dost času. jenom doufám že se mi podaří pořádně zpevnit kastle aby nepřijel předek dřív jak já. :-))). Počítám že z čipem se má ten motor dostat na cca 210 hp a dost solidní krouťák asi 310 Nm - aspoň to tak psali. ale to už by byla fakt magořina. Vřdyť je to jenom Kadett s 960 kg.

Re: V6- Kadett
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 19:06

Jo jo, chce to dobrý brzdy, myslím, že z GSI 16V by mohli stačit, ale chce to lepší kotouče (ATE Power disk, Brembo Max, atd). Výstuhy mezi tlumiče v předu i vzadu, silnější stabilizátory, možná vyvařit nějakou rozpěru dolu mezi ramena, třeba i vnitřní klec, atd.
Nemám s tím moc zkušeností, ale výkonný podvozek a brzdy jsou základ k výkonému motoru.
Jinak jsem na to tvoje auto moc zvědavej :-)

PS: Do Cali se dávalo taky LCD.

Re: V6- Kadett
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2005 08:58

Fakt ??? zatim jsem žádný nepotkal. Brzdy mám předek i zadek z Calibry za stejnýho auta jako je ten motor - eh teda zbytku auta, on je to spíš rohlík - inteligentní němec ji omotal kolem sloupu a nechal mi ji za euro. motor, chlazení nápravy atd, prostě pro mě podstatný věci jsou netknutý, ale kastle už je ve šrotu.

Re: V6- Kadett
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2005 17:19

Marten: tak to byl dobrej kup, za euro koupit calibru hlavně s motorem v poho... kdyby jsi někde narazil na tu změnu podsvícení, tak se mi, prosím, ozvi... taky to sháním na svoje LCD, ale zatím jsem na nic nenarazil. díky

Re: V6- Kadett
Autor: Jakub (co zapomnel heslo...) (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 07:22

To Roman: Do zande Calibry se nikdy LCD nedaval. To co lze najit na webu, jsou pristrojovky z Opelu Senator, vsazene do Cali, protoze Senator/Cali jsou velikostne bliz nez Kadettacke.

Proslychalo se, ze v Anglii se do Vauxhallu Cavalier (Calibra), davala LCD, ale to je dost neoverena informace.

Calibra je vevnitr VeA, jen Turbo verze ma jinaci budiky a novejsi modely...

Vice zde [www.opelcalibra.wz.cz]

Re: V6- Kadett
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 08:25

2 Jakub: díky za upřesnění, z jakého auta jsou teda ty novější LCD přístrojovky? Nejspíš z Astry F GSi 16V, pokud se nemýlím. :-)

Re: V6- Kadett
Autor: Jakub (co zapomnel heslo...) (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 13:21

No ja clovece nevim, ja mam pocit, ze ani Astra F nemela nikdy LCD smiling smiley)

Ja bych rekl, ze to je Senator porad (ten ji mel na svoji dobu kurva hezkou! smiling smiley) a nebo VeA - ale delana jako Vauxhall.

Re: V6- Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 13:27

Je to tak, Senator mel moc vonavou pristrojovku a potom jeste Vectra2000 4x4 mela digital. Jinak LCD z kadetta jsem videl zadelany snad do vseho moznyho (VeA, Cali, Corsa, Ascona, Astra, dokonce i nejakej skodifkar se o to pokousel).

Re: V6- Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 14:03

Ostatne tady :

[www.motorscene.de]

Re: V6- Kadett
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 18:56

Jo jo, přesvědčili jste mě, je to tak ta přístrojovka kterou jsem myslel (viz. příloha) je opravdu z Vectry 2000, já myslel, že se dávala i do Astry.
Člověk se učí pořád.
Jakube, Stando díky za info. :-)


Přílohy: Lcd.jpg (59KB)  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   ********         **  **     ** 
  **   **   **    **  **     **        **  **     ** 
   ** **    **        **     **        **  **     ** 
    ***     **        ********         **  **     ** 
   ** **    **        **         **    **  **     ** 
  **   **   **    **  **         **    **  **     ** 
 **     **   ******   **          ******    *******  
Powered by Phorum.