www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kadett 1.6 GTi
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 12:56

Mol by mi někdo napsat rozdily GT verze a "klasicke" verze kadetta??motor C16NZ-ten je bez uprav,oproti ostatnim verzim??akorat je tam "kratka" převodovka(F13)??
+interirer-vybava GT...ale zajimalo by mě třeba-časem bych chtěl kupovat nove tlumiče-jsou v GT stejne jako v ostatnich kadacich??nebo vubec-je nějaky rozdil na podvozku??

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 16:01

V podvozku žádný, GT mělo sportovní sedačky, lakované nárazníky, 3ramenný volant, přístrojovku s otáčkoměrem a na zadních dveří malé křidélko a F13 převodovku. Tlumiče kup Kayaba Excel G, Bilstein nebo Monroe Reflex.

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 16:38

O.k.,dikes....s těma tlumičema maš zkušenost??
a ještě..na kastli se mi zdaji oproti ostatnim kaďakum širši blatniky...zda se mi to,nebo je ma GTčko trošku širši??

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:17

Ja jen upresnim, ze Kadett v zadne verzi GTi nebyl, to si pletes s VW. Kdyz uz. tak GSi, ale to uz je zase jina vybava - sportovni.

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:24

op--tak tedy mam na mysli verzi GT....ja si to tak nějak spojil s tim,že je to střikačka,tak automaticky GTi....tak hlavně že už to vim:-)
k tomu podvozku...oproti ostatnim kadettum se mi zda tužši..je to možne??nebo je to jen muj subjektivni dojem??

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:30

Treba vybala LS s motorama 1.3 a 1.4 byla hodne mekka uz jen proto ze nemela predni stabilizator...
Jinak vybavy mely podvozek stejny az potom na jiz zminene GSi.

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:44

aha,aha,dikes,zas sem o něco chytřejši:-)

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2008 15:00

Kdyby tě zajímaly výbavy tak tady v galerce mám pár bývalých kadettů [kadett.cz]

modrostříbrný kadett - 1.3 LS r88 (šedý intoš, černé nárazníky, žádná výbava)

modrý kadett - 1.4i GT r91 (lakované nárazníčky, anatomy, metla, křídlo, 14 kola, šíbr, otáčkoměr, centrál, interní anténa, opožděné zhasínání vnitřího světla atd)

stříbrný kadett (1) - 1.3 California r87 (šedý intoš, černé nárazníčky, orig. kola 13, šíbr, kapsáče na dveřích, otáčkoměr)

stříbrný kadett (2) - 1.6i Beauty/GSi r91 (intoš černá mikroplyš, šíbr, otáčkoměr, centrál, el. anténa, tón. okna, bílé blinkry a dodané GSi díly (nárazníky, křídlo, kapota, zadní světla hella, př. sedadla Calibra) atd.

Takové ty základní výbavy CS,LS,GL byly na jedno kopyto, GT bylo trošku lepší, GSi nejlepší, a mezi tím byl široký výběr připlatkových výbav jako (beauty, frisco, snow, california, dream, life, fun, top, champion apod.), měli luxusnější interiéry, ABSa, 3 ramenné volanty, centrály atd.

Taky se toho docela dost dočteš tady [de.wikipedia.org]

Kdyby si chtěl ještě nějaké fotky není problém

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2008 16:49

tyyyo,to je ale zase hafec informaci...dikes..
v podstatě mě hlavně zajimalo,jestli neni rozdil v podvozku-v připadě vyměny tlumiču atd....čekal sem,že GT bude mit "sportovnějši" podvozek....nevěděl sem,že je to "jen" o vybavě...

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2008 17:39

Tak tak, jen výbava.. jo je tam tuším rozdíl ve výfuku koncovém, a to takový že origo je zahnutý dolů a GT ma koncovku rovnou spinning smiley sticking its tongue out to je asi jediné z tech. rozdílů co jsem postřehl drinking smiley

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2008 04:42

to AXEL.. no a já mam dobových mraky katalogu, ceníků a podobně takže většinou dohledám každej model :-)

Re: Kadett 1.6 GTi
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2008 08:12

oplik.jenik>čeče,mohl bys mi naskenovat nějake prospekty,stranky z katalogu s infe¨m o GT 1.6i??



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **     **   ******  
  **  **    **   **    **   **   **     **  **    ** 
   ****      ** **      ** **    **     **  **       
    **        ***        ***     **     **  **       
    **       ** **      ** **    **     **  **       
    **      **   **    **   **   **     **  **    ** 
    **     **     **  **     **   *******    ******  
Powered by Phorum.