www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2008 17:03

Dneska jsem náhodou poslouchal v autě radio místo CD a tam říkali, že když udáš nějaké rozumné další využití auta, tak ke zrušení dokladů není potřeba Protokol o ekologické likvidaci. Teď už by mě jenom zajímalo co může být tím dalším využitím.... co třeba "rozebráno na ND"?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zrušení dokladů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2008 22:16

Čus!
To jsi špatně pochopil, podle dosud platné legis-lativy potřebuješ k trvalému vyřazení z evidence po 1.5.2004 protokol o Ek. likvidaci. Auta, na kterých nebyl proveden žádný úkon od 1.5.2004 - tedy ani provedena STK či změna majitele, jdou zrušit oproti čestnému prohlášení, že vozidlo už fyzicky ne-existuje - když ho někde ale najdou, hrozí ti dost vysoká pokuta!!!!
Stejné je to v depozitu...
Ale od 1.1.2009 začne platit no-vela zákona č.56/2001Sb., a ta už upravuje tuto problematiku.
Zatím jsem ale neviděl úplné znění novely, takže nevím jestli k lepšímu a nebo naopak:-)...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (16.12.2008 22:17)

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 11:52

Já vím jak je to teď... to co jsem psal by mělo být právě od 1.1.2009

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zrušení dokladů
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 14:51

Tak pokud někoho ještě zajímá, jak ten doklad o ekologické likvidaci vypadá, tak jsem si na tuhle debatu vzpomněl a naskenoval jsem ho. [ZdenekSoska.Net]

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 17:24

To nevypadá zase tak složitě... jen by to chtělo nějaký dobrý razítko :-D

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zrušení dokladů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 01:49

Tohle potvrzení je jako protokol o STK - má své evidenční číslo a je evidován v hlavní databázi - nejde jen tak vytisknout na laserovce a na bábo - ona ho ověří a pokud nastanou nesrovnalosti ihned zjistí, že je to podvod = předá tě ke správnímu řízení ve věci pokusu podsunout jí podvržený dokument = v podst. podvod ...nesjou blbý;-)...

Re: zrušení dokladů
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 10:57

A ještě navíc tohle potvrzení vyjelo dvakrát a jedno si nechali na tom vrakovišti. Takže si myslím, že je archivují ke kontrole, takže asi tak. winking smiley

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 11:27

Njn, radši nebudu nic vymejšlet aby nakonec z toho nebyly problémy..... uvidíme jak to bude od novýho roku s tím dalším využitím auta

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zrušení dokladů
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2009 18:03

Takže je to asi takhle. 2.1.2009 jsem byl zrušit, odhlásit, fyzicky neexistující auto. Není problém, pokud nebyla po 1.4.2004 provedena technická a nebyla placena pojistka. A pokud byla, tak taky není problém. Ve vysvětlení jsem jen uvedl, že jsem pojistku platil proto, že jsem chtěl auto časem opravit a že jsem nechtěl přijít o bonus. A že auto bylo rozprodáno na ND a zbytek do šrotu. To bylo vše, Ruda

Re: zrušení dokladů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2009 20:56

To máš pravdu.
Pokud po 1.5.2004 není ve velkém TP provedena jediná změna - STK, změna barvy, změna majitele apod. jde to odhlásit na čestné prohlášení:-)!

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   **    **  ********  **     ** 
    **     **     **  **   **   **    **  **     ** 
    **     **     **  **  **        **    **     ** 
    **     **     **  *****        **     **     ** 
    **     **     **  **  **      **      **     ** 
    **     **     **  **   **     **      **     ** 
    **     ********   **    **    **       *******  
Powered by Phorum.