www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
rada s kupem astry
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2008 18:32

Zdravím všechny,potřeboval bych poradit s astrou combi r.v.98 motor 16/16v,x16szr.Na co bych si měl dát pozor při koupi tohoto vozu,a zdá se mě malí výkon,55kw není moc-spotřeba?Děkuji a těším se na další spolupráci.

Re: rada s kupem astry
Autor: joop (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2008 18:42

Cauec. Pokud ma ta Astra vykon 55kw, tak to neni 16V ale 8V. Motor 1.6 16V v Astrach-F lze asi tezko doporucit, ve vetsine pripadu to byva tak trochu olejožrout. 1.6 8V s 55kw je naopak asi nejlepsi volbou pro to auto. Sice trochu linejsi, ale zato spolehliva a ten motor je takrka neznicitelny. Celkem nizke naklady na udrzbu i spotreba je velmi dobra.

Re: rada s kupem astry
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2008 19:10

Děkuji za příspěvek máš s tímto kouskem nějaké zkušenosti?já jsem měl peugeota 306 kombi a chci vyzkoušet něco jiného,doufám že nebudu zklamán.Chci se zeptat jestli tyto astry měli i motory ecotec.Díkthe finger smiley

Re: rada s kupem astry
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2008 06:52

ladasr> Motor X16SZ mám a můžu doporučit, je spolehlivý, držák a hlavně není olejožrout, žáden závoďák to sice není, ale nejede špatně, a spotřeba je taky příjemná, kolem 7L. Jinak motory X16SZ(R) vznikly z C16NZ a již spadají do kategorie ECOTEC. Kdyby si chtěl něco živějšího tak určite 1.8 16V, je to vlastně ve stejné kategorii v pojistce, spotřeba je podobná, ale má 85kw.

Foto mého X16SZ pro představu



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Brouček (30.11.2008 15:54)

Přílohy: DSCN2628.JPG (130.4KB)  
Re: rada s kupem astry
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2008 17:16

Děkuji za rady,šel jsem do toho,mam 1.6 8v 55 kw r.v.97/98.první dojem byl dobrý,oproti pažoutovi tichý motor a jízdní komfort je taky lepší než na peškovi.Musím akorát vyměnit olej,byl sice po výměně v opelu,ale po ujetí 5000km po výměně je černý jak bota,protože tam daly plnou sintetiku,tak doufám že to je tím.Dám tam obyč. a uvidíme,takže děkuji a pozdrav všem čau Láda

Re: rada s kupem astry
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 20:40

Já měl taky X16SZR (kombajn), ale při koupi "nového" (1996 za 1996 heh) jsem šel do X18XE. Spotřeba ne o moc větší, ale plně naloženo a s boxem na dovolenou do HR to jede "poněkud" lépe ;-) a dá se i předjíždět :-D

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******   **      **  **      **  **    ** 
  **  **   **    **  **  **  **  **  **  **   **  **  
   ****    **        **  **  **  **  **  **    ****   
    **     **        **  **  **  **  **  **     **    
    **     **        **  **  **  **  **  **     **    
    **     **    **  **  **  **  **  **  **     **    
    **      ******    ***  ***    ***  ***      **    
Powered by Phorum.