www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 17:12

Ahoj ,16.10 me naboural jeden chlap s autem. Jel jsem po kruhovym objezdu a on tam vjel a narazil do me.volaly jsme policajty,ale ty rekly,ze prijedou jenom jestly je skoda na aute vissi jak 50 000kc ,coz nebyla.o 3dny po nehode jsme sly na pojistovnu,vsechno sepsaly a prijel se podivat likvidacni technik,sepsal to a chtel jeste udelat pak doprohlidku. v den kdy prisel udelat doprohlidku mi prisel dopis ze pojistovna nedoporucuje opravu a ze to bude resit totalni skodou. Asi po mesici a neco mi prisel dopis ,ze mi nic nedaj ze jsem si takovou skodu musel udelat sam,tak mi nedaj vubec nic. psal jsem jim odvolani ale neodepsaly a nevim co stim . naboural me na zadni pravy kolo.Dekuju . je to pojistovna wustenrot.

Tazy



Upraveno 5 krát. Naposledy upravil Tazy (23.01.2009 17:20)

Re: pojistovna
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 17:37

Máš iniciály toho, kdo ti to udělal?
Máš v ruce kopii protokolou, co sepsal likvidátor - co je tam uvedeno? Co je to za auto?

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 18:43

mam vsechno. byla to skoda fabia rv. 2001 a ja mam opel kadett E 88rv sedan. kdyz jsem jel od ty nehody tak to vzadu cely vybrovalo a bouchalo .pak jsem koukal ze mam u kola kus vylestenej na podbehu. prisel pojistovak podival se na to a rikal ze to musim rozebrat a pak zese uvidi dal jestly je naprava nebo neco spatnyho.1. protokolu je .elektron,zalepeni kola,nalepeni listy na dverich,zadni dvere oravit, zadni blatnik novej no a napsal ze pravdepodobne totalni skoda.v den kdy prisel po 2 mi prisel dopis ze pojistovna nedoporucuje opravu a ze to bude resit totalni skodou. technik mi napsl dalsi protokol ze je spatna zadni geometrie. po mesici prisel dopis ze neni mozny ze se takovy poskozeni mohlo stat pri nehode.

Tazy



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Tazy (23.01.2009 18:44)

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 18:46

kdlikne oskenuju ty protokoli ,jestly to pomuze... jsem z toho celej porad spatnej ... kdyby mi daly aspon neco.. abych mel aspon na to kolo a jeste neco...

Tazy

Re: pojistovna
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 18:50

Aha:-)...
A máš vyplněnej takovej ten protokol o nehodě podepsaný od obou účastníků?
Jako todle bych si nenechal líbit, osobně bych zašel do pojišťovny se všemi písemnostmi a podal podnět k přezkoumání věci...
Pokud se budou cukat, nezbývá ti než podat žalobu:-(...
Každopádně to chce osobní jednání - a zajít přímo na ústředí banky v tvém městě - nejednat přes nějakou zprostředkovatelksou firmu...

Re: pojistovna
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 18:51

Pokud máš podepsané protokoly o těchto škodách od jejich likvidátora, tak bych tam zašel a udělal bu bu bu se soudy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: pojistovna
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 19:40

Jak říká Vendys, vlítni tam a trochu se hádej, to občas pomůže - navíc když máš ty protokoly od likvidátora!

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 19:49

Ja ty papiry oskenuju a dam je sem ,tak do zitra. ja jsem jim i volal a to snima nema cenu.kazdej se tam vymlouva na nekoho druhyho a na doporucenej dopis mi neodpovedely. Pokazdy kdyz mi neco prislo abych vyplnil tak jsem to vypisoval u nich v kancelari na pobocce,abych to mel dobre. Jsem z Teplic,myslite ze staci jit do ty pobocky a nebo spis rovnou jet do nejaky vetsi?

Tazy



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Tazy (23.01.2009 19:55)

Re: pojistovna
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 20:12

čapni svojí přítulku a udělejte si výlet do Prahy - tam je centrála, tam bych to řešil:
[www.wuestenrot.cz]
Vem si s sebou všechny podklady, kontakt na jejich klienta, který ti způsobil škodu a nenech se odbýt. Klidně si nech zavolat vedoucího...Když se pak hádáš, nevyjebou s tebou tak jednoduše...

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 20:43

Asi by to bylo nejlepsi,ale v tomhle jsem mekej. :-( ale urcite to zkusim.Znamku mam ... kdyby nekdo chtel jet semnou a poradit mi tak se nebudu branit yawning smiley) Diky moc !!

Tazy

Re: pojistovna
Autor: mirass (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 20:20

Chlapi, doporucuju volat policajty ke kazde nehode, pokud citime, ze budou problemy. Na jedne strane je vyse skody, na druhe strane pokud si je vyzadam, tak jsou povinni prijet i kdyby skoda byla za kacku a ja chtel jen protokol o nehode. Nektere mensi pojistovny potom rady delaji problemy sad smiley. Jinak v tvem pripade urcite tam zajed osobne a vyres to, mas papiry od likvidatora a to je hlavni. A do budoucna mozna k jine pojistovne smiling smiley.

Re: pojistovna
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 20:24

mirass:
On musí na pojišťovnu, u který je pojištěnej ten maník, co ho naboural;-)...
Ta hradí škodu...

Re: pojistovna
Autor: mirass (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 20:31

Únava no..poslední větu beru zpět..fakt nechápu, proč jsem to tam napsal smiling smiley

Re: pojistovna
Autor: mirass (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 20:36

Ještě mě napadlo, neexistuje nějaká instituce, která na chování pojišťoven dohlíží? Česká asociace pojišťoven?

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 20:54

Příšte rozhodně volejte hned policii ,ať už to je buhvi jak mala skoda ...
Zatím jsem poslal ještě 2 odvolaní a měsíc počkám.Byl jsem v jejich pobočce v Teplicích no a je to pekně s nima zamotaný. autopojištení pro CR řeší na Slovensku ,ale od 2.2.09 si to dělá Cr sama ,tak uvidím jestly budou ochotnější,ale každopádně ,když se neozvou tak tam hned pojedu .
Az budu vědět neco dalšího tak napíšu.Díky všem za rady !

Tazy

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 21:29

16.3. Mi přišla složenka s penězma od pojištovny, žádnej dopis neposlala jenom peníze. V Praze na pobočce jsem nebyl.

Tazy

Re: pojistovna
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 22:22

Tazy:
Tak hlavně že tak:-)...peníze jsou doma a to je hlavní...
Kolik ti za to dali - kolik je teďka totílka kadítka?

Re: pojistovna
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 05:31

no :-) nevim jestly to braly jako totálku a nebo jako opravu ,ale myslim si že jenom opravu ,daly mi 11 000kc. príšte ale budu volat policii. doufam že už nikdy nebudu mit nic stouhle pojisťovnou.

Tazy

Re: pojistovna
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:09

Zajímavá informace na toto téma: minulý rok mně vopucoval autobus v Rakousku,
sepsali jsme hlášení o škodě,bez policajtů,já jsem to předložil pojištovně v Praze,
spočítali mi to na 21000 Kč po odečtení amortizace a po 10 dnech mi volali z pojištovny,že v případě nehody v cizině se proplácí i amortizace,takže jsem dostal
asi 42000 Kč,což byla skoro cena mýho auta před bouračkou.Pro ilustraci: blatník,
nárazník,zrcátko,čidlo teploty,dveře,mlhovka.Vše šlo opravit doma,mimo laku,ale počítali mi nový díly,kupoval jsem akorát mlhovku na vrakáči.astra f r. v. 2000,takže v cizině platí i amortizaci.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  **    **  **    **  **    ** 
    **           **   **  **   **   **    **  **  
    **           **    ****    **  **      ****   
    **           **     **     *****        **    
    **     **    **     **     **  **       **    
    **     **    **     **     **   **      **    
    **      ******      **     **    **     **    
Powered by Phorum.