www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Startování
Autor: Bobhy (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2006 18:09

Ahoj, vlastním Opel Kadett E 1.3i už nějaký rok a celkem spokojenost. Dnes jsem ale celkem nutně potřeboval vyrazit na cestu. Vlezu do auta. Otočím klíčkem aby se rožly kontrolky. Chviličku čekám něž dozní takový to jemný vrčení (cca 2 sek) a cvakne relátko. Dotočím klíček ... startér začně točit motorem ale to je vše. Svíčky hážou jiskru jako blázen takže tady asi problém nebude. Jen jsem si všiml že vždy když skončím se startováním tak ještě asi 5-10 sek. se ozývá to vrčení někde v autě a to dost kolísavým zvukem. Jsem automobilový lajk a tak se chci zeptat co to je vlastně za motorek (nebo co to je) jak vrčí před startováním (a teď i po něm) v autě a jestli nebude problém někde tady. Nevím proč ale mám nějaký tušení že to má něco společnýho s palivem. Ještě pro úplnost dodám, že jsem s autem dojel v úterý (asi 20km) zaparkoval. Vypnul motor, Zamknul a odešel. Sebemenší potíže jsem před ani po jízdě s autem nepociťoval. V Ponděli jsem absolvoval asi 210 km a taky bez potíží.

Re: Startování
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2006 12:06

To že to vrčí po skončení startování je o.k. ale dělá mi starosti že píšeš že to vrčí kolísavě...ale podívej se jestli jde z ventilku benzin při startování.

Re: Startování
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2006 17:47

A co když při tom startování položíš plyn na podlahu ???Taky se nechytne? Pak by to mohl bejt vzduch v paliv.soustavě příp abstinuje čerpadlo



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   **      **  **     **  ********  
       **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
       **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
       **  ********   **  **  **  *********  ********  
 **    **  **         **  **  **  **     **  **        
 **    **  **         **  **  **  **     **  **        
  ******   **          ***  ***   **     **  **        
Powered by Phorum.