www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Čeština a pravopis .....
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 13:50

Přátelé, kamarídi,
vím, že při čtení článků některých dotazovatelů i přispěvatelů v debatě, či technické sekci, se vám ježí vlasy na hlavě a vaše pravopisná buňka to nebere, ale prosím, buďme shovívavější... kluci se snaží, mají problém a napíší vše jak nejlépe svedou ...existuje mnoho typů poruch a dialektických problémů, se kterými bojuje mnoho jinak velice talentovaných, manuelně a technicky velice zručných lidí. Měl jsem a mám jich ve svém okolí také pár, i bratr s pravopisem občas válčí, ale tito lidé se už nezmění, není jim to dáno.
Nezačínejme tedy odpověď na jejich problém slovy: " ty se nejdříve nauč psát ..." a podobně, odpovězme jim na dotaz a buďme lidští....každý máme nějaký svůj životní handicap, nemusí to být zrovna pravopis, i když zde, v komunikaci slovem psaným je to hodně vidět.
Díky za lidskost, váš Tomíno :-)
PS : maturoval jsem z českého jazyka za 1 ....

Re: Čeština a pravopis .....
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 19:23

Tomino jsem na vážkách, jestli s tebou souhlasit nebo nesouhlasit?!

Ano v něčem máš pravdu, ale uvědom si, že když dotyčný dokáže zacvakat a najít stránky na netu, mohly by také umět ten svůj kolikrát "paskvil" okopírovat a hodit to do MS Wordu, který dokáže opravdu zázraky! (čím vyšší verze Wordu (2003-2007) tím víc dokáže text gramaticky upravit! Nebo jen zadat do googla!

Ano souhlasím s tím, že nějaké to I-Y nebo S-Z atd.. se fakt řešit nemá, vžit kolikrát člověku (jak čtu tak i tobě jedničkáři : "kamarídi" smiling bouncing smiley ) prostě uletí ruka nebo prostě se splete. No bože, taky jsem to neřešil a i mě hodně „ujíždí „ kolikrát ruka (i pusa já vím), když člověk nas. z dílny přiletí celý zoufalý k PC pro radu!

Ovšem jestliže někdo vysloveně "zprasí" příspěvek co to o něm vypoví? Vystavil bych ho pranýřování a nejvyššímu mučení v lekcích základů ČESKÉHO JAZYKA! angry smiley


PS : maturoval jsem z českého jazyka za 2 ....the finger smiley NJ už vím, že Wolker byl Jiří a né Johny smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Čeština a pravopis .....
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 10:13

Já si myslím, že když už se na něco ptám, pokusím se to zformulovat do rozumné podoby, ohlídám si opravdu ošklivé hrubice a alespoň se pokusím umístit interpunkční znaménka. A ne aby pak příspěvek vypadal jako když se vylije žumpa - ono se podle psaného projevu dá také dost zjistit o pisateli = jak napíše příspěvek sem, z toho se nestřílí, ale třeba když potom zašle jako uchazeč o práci svoje CV vypracované podobným stylem..no nevim nevim...drinking smiley...
Buďme tolerantní, ale i zde to chce udržovat kapičku kultury v projevu:-)...

Re: Čeština a pravopis .....
Autor: Tomas-001 (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 10:33

Pánové,
čeština je krásný jazyk, tak proč bychm ji měli kazit..., snažte se spoň malinko, prosím ..

Re: Čeština a pravopis .....
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 10:37

To Tomas : Lépe bych to neřekl thumbs down

Re: Čeština a pravopis .....
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 06:29

Tomas-001 : napsal jsi to krásně a já s tím naprosto souhlasím...

Tomino : problém je ten, že se většina takových prznitelů ČJ nesnaží a jen se trapně na něco vymlouvá.


ps: Tomas ......pššššt, ale chybí ti tam dvě písmenka...winking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **        **  **     ** 
 **     **   **  **   **     **        **  **     ** 
 **     **    ****    **     **        **  **     ** 
 ********      **     **     **        **  **     ** 
 **            **      **   **   **    **  **     ** 
 **            **       ** **    **    **  **     ** 
 **            **        ***      ******    *******  
Powered by Phorum.